Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пясъкоструене -къде???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Песъкоструй-къде???

    На Зил-а компресора е много малък. Виж ако се вържат 3-4 , ще стане нещо. Вчера в една Монтанска база за вторични идиотите бяха строшили един двуглав компресор с цилиндри колкото цинкова кофа.За "алумин". Чак ми се приплака от възмущение !
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

    Коментар


    • #47
      До: Песъкоструй-къде???

      Чети внимателно!
      Човекът казва: "Компресорната част беше двигател от ЗИЛ 130"
      Целият двигател! Там е истината! Пък който иска, да се захваща!

      Коментар


      • #48
        До: Песъкоструй-къде???

        много мие интересно как е станал газоразпределителния механизъм.правих компресор от ладов мотор.ама неможах да извадя повече от 5 атмосфери.

        Коментар


        • #49
          До: Песъкоструй-къде???

          При зиловият двигател си се вижда светлина между буталото и цилиндъра, така че и той не е вдигал повече. Там основното е дебита, когато става дума за голям песъкостуй де
          А газоразпределението и да не се пипа, пак е компресор като се развърти външно. Само дето такт сгъстяване се явява излишен и е загуба на енергия. Иначе ще иска изцяло друг разпределителен вал

          Коментар


          • #50
            До: Песъкоструй-къде???

            Разпределителния вал, както и клапаните се изхвърлят, а на тяхно място се поставят обикновени сачмени клапани ако позволява главата, ако ли не се прави нова глава - силно опростена плоча с по един клапан за вход и един за изход свързани с съответните тръбопроводи.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #51
              До: Песъкоструй-къде???

              Днес пробвах "микро песъкоструя"на баща ми върху боядисана алуминиева броня.Свали боята,но с грунва вижда зор,пък и пясъка е доста фин,та не става много за такива неща
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #52
                До: Песъкоструй-къде???

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Чети внимателно!
                Човекът казва: "Компресорната част беше двигател от ЗИЛ 130"
                Кьорчооо ! Къде гледам ? .
                От Газ 53 би трябвало да стане.
                За дебита - ясно , а налягането на фабричните песакоструй какво е ?
                Уморените коне не ги убиват , нали ??

                Коментар


                • #53
                  До: Песъкоструй-къде???

                  Камионските компресори са мизерни за тая работа. Даже на ТИРа като поревеш 10 секунди с тромбата, после 5 километра нямаш спирачки.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Песъкоструй-къде???

                    Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                    За дебита - ясно , а налягането на фабричните песакоструй какво е ?
                    Цифра не мога да ти кажа. Гледал съм отдалече Но си мисля, че трябва да може да се регулира според едрината на пясъка и това, което се чисти - ако е ламарина по-леко за да не я пробие, ако е шаси повече, а и разхода на пясък ще зависи от налягането

                    Коментар


                    • #55
                      До: Песъкоструй-къде???

                      )))))) Не разбира се. 6 - 10 атмосфери. Рязането - нерязането се урежда с формата и фокуса на струята. Която зависи от профила на соплото. Това още не е газодинамика, проста хидродинамика си е.
                      Проблемът на цялата машина е че трябва грамаден дебит. А винтови компресори никой не продава. Аз ви казвам че търговците са гейове, вие - не ... Да не са лезбийки?
                      Някой има ли верно работещо малко песъкоструйче? Едни тенекийки трябва да изчистя от ръждата, че да ги заваря. Не мога на ръка, щото имат тайни процепи и вдлъбнатини.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Песъкоструй-къде???

                        Продават ората,http://www.compressors.euromarket-group.com/?pid=42 ,ето,ма не им знам цените.Може да се проверят.Ма,нещо дебита им ми се видя мижав.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Песъкоструй-къде???

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Камионските компресори са мизерни за тая работа. Даже на ТИРа като поревеш 10 секунди с тромбата, после 5 километра нямаш спирачки.


                          Eeeeee и кво стана?Като натиснеш тромбата на ТИР-а и като му падне въздуха и сами си бие спирачки
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Песъкоструй-къде???

                            Не знам дали става но ми хрумна че евентуално може да се използва за компресор машина от тези бензиновите за почистване - които се носят на гръб и с една тръба духат напред... Би трябвало дебита да е достатъчен...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              До: Песъкоструй-къде???

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Не знам дали става но ми хрумна че евентуално може да се използва за компресор машина от тези бензиновите за почистване - които се носят на гръб и с една тръба духат напред... Би трябвало дебита да е достатъчен...
                              Това си центробежен вентилатор, но не е изключено да свърши работа.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                До: Песъкоструй-къде???

                                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                                Разпределителния вал, както и клапаните се изхвърлят, а на тяхно място се поставят обикновени сачмени клапани ако позволява главата, ако ли не се прави нова глава - силно опростена плоча с по един клапан за вход и един за изход свързани с съответните тръбопроводи.
                                Именно!!! - достатъчни са два възвратни клапана на цилиндър. Всичко останало е къш Вместо глави по една стоманена плоча с по два на цилиндър заварени щуцера, на които се завинтват клапаните. Горивната камера на този двигател е огромна и за целта е повече от излишна. В конкрения случай не му бяха оставили и охлаждането и "ЗИЛът" грееше, като че работи като двигател.
                                Доколкото разбрах му бяха сложили само здрави сегменти. Но със сигурност вдигаше около 10 атмосфери... Така поне показваше манометъра. Зорът беше повече за ладовия двигател.. Обикновено го въртяха на 3 предавка. (Беше си със скоростите)
                                Диаметърът на изходящата от бутилката тръба беше около 40мм..
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X