Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пясъкоструене -къде???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
    Сега звънях на хората във Враца-бил им мощен апарата и обшивката щяла да стане на...нищо.После и кит не бил ме спасявал.Интерсува ме дали на джипа газ 69 след песъкоструя имаше дефекти по ламарината.
    поздрави!
    На джипа му нямаше абслютно нищо след песъкоструенето В понеделник колегата Мишо Петков ще кара неговия джип да го чистят там. На Варшавата ламарината е дебела и няма да й има нищо
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #32
      До: Песъкоструй-къде???

      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
      Колега, за парите които ти искат ще си купиш компресор, пистолет и абразиви и ще си "издухаш" сам Варшавата.
      Пясъкоструя е елементарен, като принцип на работа и направа!!!
      Какъв е принципа? Като пулвелизатор ли?
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #33
        До: Песъкоструй-къде???

        Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
        Какъв е принципа? Като пулвелизатор ли?
        Точно! Преправя се един най-обикновен пистолет за духане, като в задната част на тръбата се пробива отвор и се заварява тръбичка на която се нахлузва шлаух с дължина спрямо нуждите. Тръбичката сочи на долу, където в някакъв съд се слага абразива, може и кварцов пясък, а ако си правиш колата на двора, може и с най-обикновен. Маркуча може да смуче от кофа, или направо от купчина с пясък.
        Това обяснение е много схематично и елементарно, разбира се, но това е принципа. Останалото с малко ядене и повече акъл се донаглася, за да работи "уреда" оптимално!

        Коментар


        • #34
          До: Песъкоструй-къде???

          Дюзите са проблем. Правят ги от нещо свръхтвърдо. И компресорът трябва да е с много голям дебит.

          Коментар


          • #35
            До: Песъкоструй-къде???

            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
            Точно! Преправя се един най-обикновен пистолет за духане, като в задната част на тръбата се пробива отвор и се заварява тръбичка на която се нахлузва шлаух с дължина спрямо нуждите. Тръбичката сочи на долу, където в някакъв съд се слага абразива, може и кварцов пясък, а ако си правиш колата на двора, може и с най-обикновен. Маркуча може да смуче от кофа, или направо от купчина с пясък.
            Това обяснение е много схематично и елементарно, разбира се, но това е принципа. Останалото с малко ядене и повече акъл се донаглася, за да работи "уреда" оптимално!
            Баща ми,прави опит с пистолет от тези,с които се нанася антикорозионната защита(боди 950),в измит и изсушен флакон сипа кварцов пясък и успя да матира едно,две стъкла,но на ръждива ламарина не го е пробвал.Основен недостатък е малкото количество пясък,което побира флакона.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #36
              До: Песъкоструй-къде???

              Какъв е вътрешния диаметър на дюзата ?
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #37
                До: Песъкоструй-къде???

                Говори ми в цифри? Всички тайни в едно число? Дай тогаз 4 - 5 хилки евро, колко да не е без хич.
                Смята се. Дължината е функция на диаметъра на отвора и на профила. Диаметърът е според пясъка който ще използваш.

                Коментар


                • #38
                  До: Песъкоструй-къде???

                  дюзата керамична ли е или метална

                  Коментар


                  • #39
                    До: Песъкоструй-къде???

                    Парите дайте на Стефан, акъла давам аз...!!!!
                    Пардон, обратното ....!!!!
                    За един интелигентен човек насоката е по-важна от изпълнението, той винаги намира решение и то по-добро!!!!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Песъкоструй-къде???

                      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                      Парите дайте на Стефан, акъла давам аз...!!!!
                      Пардон, обратното ....!!!!
                      За един интелигентен човек насоката е по-важна от изпълнението, той винаги намира решение и то по-добро!!!!
                      За интелигентният човек най-важно е рационалното изпълнение на определената задача.А конкретно в моя случай-ако не намеря подходящ песъкоструй,ще взема да ви послушам и да си сглобя един .Не е толкова сложен-все пак от хора е правен.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Песъкоструй-къде???

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Смята се. Дължината е функция на диаметъра на отвора и на профила. .
                        Сметнах го, та се не видя.
                        Когато си мъртъв ти е все едно дали са те гръмнали с пушка за 3 бона , или са те мушнали с ножка от циганска сергия за 2 лева.
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • #42
                          До: Песъкоструй-къде???

                          Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                          За интелигентният човек най-важно е рационалното изпълнение на определената задача.А конкретно в моя случай-ако не намеря подходящ песъкоструй,ще взема да ви послушам и да си сглобя един .Не е толкова сложен-все пак от хора е правен.
                          Е, здрасти колега.....!!!!
                          Аз правих един пясъкоструй и камера, за малки детайли, съвсем успешно.
                          Ако почнеш, ще помагам, а за уголемяване и оптимизация, ще викнем Стефан....!
                          Стефане, БЛАГОДАРЯ и мерси приятелю, за жеста,
                          за помоща, на която няа да откажеш(сигурен съм)
                          и щото има хора, като теб, ИЗОБЩО и все още.........!!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Песъкоструй-къде???

                            Тва сега провокация ли е?
                            Добре де, имам компресор. Ама хем е трифазен, хем не е кой-знае какво. Че и нямам къде да го сложа като няма гараж. Дебита ще му стигне само за малко пясъкоструйче. То пък не може с обикновен едър пясък. Маркучи имам.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Песъкоструй-къде???

                              Проблема не е в самия песъкоструй, не е чак толкова скъп - някъде 1000-3000 лева. Компресора е скъп - трябва много голям дебит.
                              И аз първоначално се бях хванал за главата , че не мога да намеря достатъчно голям песъкоструй (малки има), и бях решил да си купувам. Но като видях цените на компресорите, дори втора употреба са скъпи, се отказах моментално. Е ,ако е решил човек бизнес да прави е оправдано.
                              Големи песъкоструй имат големи фирми занимаващи се с рециклиране на мотокари и камиони, и такива с големи автопаркове, но трябва да си близък с шефа или някой друг от фирмата.
                              В Пловдив ползвам услугите на един човек с малък песъкоструй, който обикновенно матира стъкла, и затова излиза доста скъпо да почиства метал. Например за предпазната скара на скоростната кутия, и още две тънки предпазни скарички ми взе 60 лева. Беше ми казал предварително , че песъкоструя му е малък и ще трябва да си играе много време, но по принцип е възможно. За мен беше важно да стане , така че се съгласих.
                              Сега човека си прави голям песъкоструй, дори го е направил, само , че сега си търси малко камионче - нещо от рода на виетнамката, за да го монтира отгоре, за да е мобилно, иначе не му върши никаква работа. Това нещо е огромно - двигател дизелов, редуктор, компресор - абе чудо на чудесата.

                              А, и освен това за такива големи неща, като купета и шасита иска много шлака или кварцов прах, и не става с маломощна апаратура, трябва и място - или на къра, или в камера, защото се вдига много вятър и прах. Също така трябва и подходяща екипировка за оператора, като най важното от нея е противогаза , който чрез маркучи които минават през филтриращо устройство се свързва с компресора , за да може човека да диша нормално чист въздух - в противен случай е самоубийство. Струята пробива ламарина така , че миг невнимание и липса на дебел и здрав костюм може да доведе до осакатяване.
                              Абе не е шега работа.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Песъкоструй-къде???

                                Компресорите наистина са доста пари, но преди няколко години видях самоделен компресор, който вършеше работа за пескоструйка. Компресорната част беше двигател от ЗИЛ 130 с преработена глава и го задвижваше двигател от Жигула барабар със скоростите
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X