Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фибро стъкло или стъкломат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: фибро стъкло или стъкломат

    Благодаря на charlie19 и taran.
    Искам да направя само някой уточнения:
    Ще лепя върху стиропор стъкломат с полиестерна смола.
    2-3 пласта,докато достигна дебелина приблизително 3-4 мм.След изсъхване искам да отделя стиропора лесно.Интересува ме последователноста.1-во мазане,2-ро мазане и т.н.т
    От това нещо ще става един капак както казах по-горе.Те всъщност ще са много,но искам да направя един зада видя как ще изглежда.
    Реших да е за една бройка.Тоест за всеки капак ще правя отделен макет от стиропор./ако тово има значение/.

    Коментар


    • #62
      До: фибро стъкло или стъкломат

      Първоначално публикуван от seaman_ Преглед на мнение
      Благодаря на charlie19 и taran.
      Искам да направя само някой уточнения:
      Ще лепя върху стиропор стъкломат с полиестерна смола.
      2-3 пласта,докато достигна дебелина приблизително 3-4 мм.След изсъхване искам да отделя стиропора лесно.Интересува ме последователноста.1-во мазане,2-ро мазане и т.н.т
      От това нещо ще става един капак както казах по-горе.Те всъщност ще са много,но искам да направя един зада видя как ще изглежда.
      Реших да е за една бройка.Тоест за всеки капак ще правя отделен макет от стиропор./ако тово има значение/.
      Колега ако искаш да те светна на разни мурафети намери начин и ми се обади че за да ти обясня голямо чукане по клавиатурата ще падне ......не е да се каже с две три приказки ,а и както разбирам опита ти е доста малък за да разбереш за всиките помии които се ползват .
      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

      Коментар


      • #63
        До: фибро стъкло или стъкломат

        Ок Charlie19.Ще ти се обадя.Да,наистина нямям опит с тези смоли и ще ти бъда благодарен.

        Коментар


        • #64
          От: фибро стъкло или стъкломат

          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

          Коментар


          • #65
            От: фибро стъкло или стъкломат

            Ето още едно клипче от производствения цикъл около мен ............ От няколко години успешно се справям и с маслените картери на товарни автомобили като volvo , scania , mercdes и всичко що е направено от композитен материал...... предимно картерите са или ударени или с превъртели пробки за източване на маслото ......
            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

            Коментар


            • #66
              От: фибро стъкло или стъкломат

              Charlie Евалата! Изчетох всичко тамън няколко пъти изгледах филмчетата из каналите и твоя сайт прегледах в детайли и мога само да кажа ЕВАЛАТА! направо ме вдъхнови!
              Та по тоя повод решил съм да използвам лодката на брата за да си направя калъп по нея и след това лодка за мен. та имам нужда от някои съвети и напътствия... другото което ме интересува от какав пистолет може да се направи подобен на твоя? за отделителя или ваксата има ли специално марки или като си намеря бака със смола от там да купя и отделител ускорител и вакса? и ако ми кажеш оргахим ли да е или по точно кой матеряли трябва да използвам за да се получи лодката? Сигурно пиша много объркано но от 1 седмица разглеждам и чета по темата и в момента всичко ми е каша в главата.

              Поздрави и за готияния форум това ми е първия коментар и като гледам ще имам още много неща да пиша!

              И да не забравя още веднъж Браво Чарли!

              Коментар


              • #67
                От: фибро стъкло или стъкломат

                Първоначално публикуван от Desert Eagle Преглед на мнение
                Charlie Евалата! Изчетох всичко тамън няколко пъти изгледах филмчетата из каналите и твоя сайт прегледах в детайли и мога само да кажа ЕВАЛАТА! направо ме вдъхнови!
                Та по тоя повод решил съм да използвам лодката на брата за да си направя калъп по нея и след това лодка за мен. та имам нужда от някои съвети и напътствия... другото което ме интересува от какав пистолет може да се направи подобен на твоя? за отделителя или ваксата има ли специално марки или като си намеря бака със смола от там да купя и отделител ускорител и вакса? и ако ми кажеш оргахим ли да е или по точно кой матеряли трябва да използвам за да се получи лодката? Сигурно пиша много объркано но от 1 седмица разглеждам и чета по темата и в момента всичко ми е каша в главата.

                Поздрави и за готияния форум това ми е първия коментар и като гледам ще имам още много неща да пиша!

                И да не забравя още веднъж Браво Чарли!
                Благодаря за поздравите .... имал съм възможност да направя много и най различни клипове свързани с изработката на детайли от стъклопласт , но проблема е в това че периода за изработка на детайл отнема часове,понякога дни че и по-вече ,и ако заснемам и обработвам всичкото това видео че стане като турските сапунки които чувам че вървели по разни телевизии..... затова и тези които съм направил са така на скорост и трудно може да се възприеме какво се прави и как става всичко това и какви методи, инструменти и мурафети се използват, къде е границата на възможностите, какво може и какво не е желателно да се прави и как да се предотвратяват нежелани резултати или как да поправим вече получили се проблеми.... темата е изключително обширна и може да се коментира и пише както се казва до пипадък ...
                Успех на всички в тази насока и надявам се скоро да направя още някакво видео на нещо по време на изработката му ........
                Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                Коментар


                • #68
                  От: фибро стъкло или стъкломат

                  Здравейте на всички които продължават да четат тази тема.

                  Стигнах до следните въпроси:
                  Стъклотекстила има ли разновидности и от каде може да се купи на добра цена в по големи количества че възнамерявам да си правя лодка с дължина около 4м.
                  Другия ми въпрос е:
                  При правенето на калъп как се захващат дъските или железата с помоща на които ще може да се варти калъпа и по лесно да се отделя готовия продукт. В някои от снимките на Чарли19 (георги Георгиев) има поставени няколко дървени крака за които е хваната траба с която се вдига калъпа нагоре и готовия продукт остава на земята.

                  Ще продалжавам да следа и чета тази тема докато не ми се изясни всичко и не покажа готов продукт


                  Поздрави на всички в този горин форум !

                  Коментар


                  • #69
                    От: фибро стъкло или стъкломат

                    Има различни видове стъклотекстил-доколкото знам се различават по количеството стъклени нишки в м2,като ги продават,примерно са 100гр/м2,или 150гр/м2.От къде да купиш-зависи,ти къде се намираш....
                    За калъпите съвет не мога да дам.
                    Успех.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #70
                      От: фибро стъкло или стъкломат

                      Здравей Таран,

                      Аз съм от София. да и аз съм чувал че са такива в смиъл няколко вида според грамажа.
                      Разбрах че имало склад някаде срещу гараж земляне, но идеята ми е по скоро от каде мога да купя на едро защото ще правя калъп за лодка а след това и лодка и общо взето за нея ще ми трябва доста. Все пак лодката е с приблизителни размери 3.90м на 1.60м Сигурно само за калъпа ще ми трябват 80 квадрата.
                      Последно редактирано от Desert Eagle; 16-08-12, 10:46.

                      Коментар


                      • #71
                        От: фибро стъкло или стъкломат

                        Ето какво имам из компютъра,дан е полезно http://modelistika.com/showthread.php?t=10587
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #72
                          От: фибро стъкло или стъкломат

                          Склад от който аз пазарувам и е в близост до София с възможно най-добри цени има в Елин Пелин ..... фирмата се казва "Булестер"......... има всичко каквото е нужно за работа в сферата на копозитните материали/ смоли най различни, стъкломати с различни грамажи, стъклотъкан също много разновидности, гелкоати за различни цели, отделители и разни други материали/ http://himicheski.surovini-i-materia...BE%D0%B4/20157
                          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: До: фибро стъкло или стъкломат

                            От къде мога да си купя стъкломат с подходящата смола за него, кои магазини във Варна ги предлагат

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: фибро стъкло или стъкломат

                              Първоначално публикуван от Алфа159 Преглед на мнение
                              От къде мога да си купя стъкломат с подходящата смола за него, кои магазини във Варна ги предлагат
                              В линка който съм публикувал има и варненски адреси на някои от фирмите,другата достъпна възможност е магазин Мосю Бриколаж,където вероятно ще намерите полиестерна смола и стъкломат на Кар систем.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: фибро стъкло или стъкломат

                                Първоначално публикуван от Алфа159 Преглед на мнение
                                От къде мога да си купя стъкломат с подходящата смола за него, кои магазини във Варна ги предлагат
                                Има склад над "ТОПЛИВО",не помня как се казваше,но като продължиш нагоре по булеварда в ляво ще видиш магазин за осветителни тела на 2 етажа,а в дясно 2-3 халета от т.нар. "холандски тип" (заоблени от ламарина) там попитай някой ще те упътят,входа е точно с лице на булеврда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X