Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фреза ФУ321-няма работен ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фреза ФУ321-няма работен ход

    здравейте, нов съм във форума и търся помощ. Фрезата изгуби работния ход. Проверих ел веригата на съединителя-добре е. Има бързи ходове, но няма работни. Съмнявам се за износени ламели на съединителя Надявам се преди да разглобя скоростната кутия някой да даде съвет, може нещо да пропускам

  • #2
    От: фреза ФУ321-няма работен ход

    Имал съм проблеми с ел. инсталацията на фу 251 .Ако е подобна на 321 провери контактите на всички ръчки .Един да не работи и прави проблем.Ръчките от където задаваш оборотите също имат ел.ключета.

    Коментар


    • #3
      От: фреза ФУ321-няма работен ход

      Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
      Имал съм проблеми с ел. инсталацията на фу 251 .Ако е подобна на 321 провери контактите на всички ръчки .Един да не работи и прави проблем.Ръчките от където задаваш оборотите също имат ел.ключета.
      Инсталациите са 1 към 1, до колкото знам.

      Имам 251-ца. Мойта пък няма ходове въобще. Губи се едната фаза към мотора за самохода. Някъде дава късо и гори бушона. Тепърва ще си имам занимавки. Иначе по ръчките всичко си щрака.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: фреза ФУ321-няма работен ход

        При губенето на фаза трябва да се установят изходните условия:
        - наличие на трите фази преди пускане
        -смяната на посоката е чрез два контактора-често ако някой от контактите им поради нагар или лош контакт оставя двигателя на две фази и предпазител изгаря преди защитата.
        Най-сигурна и безопасна за АД проверка става като се откачат захранващите кабели на двигателя и се изпробват ходовете,като същевременно се измерват напреженията на клемата към двигателя
        последния ми случай беше пробив в изолацията на клемореда
        Добре е да се мерят напреженията спрямо нулата

        Коментар


        • #5
          От: фреза ФУ321-няма работен ход

          Ключетата са шау-бау или поне така им викат .Те са с едни пластинки вътре и като се счупи някоя и спира да работи , но остава вкл. в едното положение .Трябва да се провери внимателно с мултицета .Моята като я взех имаше едно прецакано ключе от тия на ръчките за задаване на обороти ,луд станах до като го открия понеже от никаде не се разбира че там има прекъсвачи.

          Коментар


          • #6
            От: фреза ФУ321-няма работен ход

            отновоо на темата-липса само на работен ход
            от схемата се вижда,че ел,магнита за работен ход се включва,когато двигателя работи в една от посоките,а релето Р2 не работи(през нормално затворен контакт).Съпротивлението на този контакт е нормално.
            Днес фрезата след няколко превключвания бърз-работен заработи цял ден.Останаха съмненията- лош контакт на четките,или разхлабен съединител.

            Коментар


            • #7
              От: фреза ФУ321-няма работен ход

              Първоначално публикуван от georgi11 Преглед на мнение
              При губенето на фаза трябва да се установят изходните условия:
              - наличие на трите фази преди пускане
              -смяната на посоката е чрез два контактора-често ако някой от контактите им поради нагар или лош контакт оставя двигателя на две фази и предпазител изгаря преди защитата.
              Най-сигурна и безопасна за АД проверка става като се откачат захранващите кабели на двигателя и се изпробват ходовете,като същевременно се измерват напреженията на клемата към двигателя
              последния ми случай беше пробив в изолацията на клемореда
              Добре е да се мерят напреженията спрямо нулата
              Благодаря. Първо ще проверявам наличие на фази и за късо, че е най-лесно. Ако няма, после ще мъдря другото. Иначе, всички контактори си щракат. Оста на мотора се поклаща, при което, но не може да завърти. То не е изключено и самия мотор да е дал фира, но го смятам за малко вероятно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: фреза ФУ321-няма работен ход

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Благодаря. Първо ще проверявам наличие на фази и за късо, че е най-лесно. Ако няма, после ще мъдря другото. Иначе, всички контактори си щракат. Оста на мотора се поклаща, при което, но не може да завърти. То не е изключено и самия мотор да е дал фира, но го смятам за малко вероятно.
                свали задния капак на двигателя и опитай да завъртиш ротора на ръка (не включвай преди да се увериш че причината не е механична - лагер или зъбно коело)

                Коментар


                • #9
                  От: фреза ФУ321-няма работен ход

                  Постнал съм всички документи ама не четете. Този тип фрези имат в кутията на масата два електромагнитни правотокови съединителя с коксографитени контакти единя (малкия) е за бързия ход голямия е за работния и всичко това в масло късат се кабели и други такива . Съединителите са регулируеми но по някога и по десет пъти съм вадил цялата касета докато уцеля реглажа. Последователноста за разглобяване е следната дигаш масата колкото се може по високо и сваляш маслената помпа след това развиваш болтовете през един от края вадиш само дългите ако развиеш къс го завиваш обратно след което пускаш масата на височината на един стол и отцепваш касета теглиш я на страни и я подпираш на стола съединителите са пред теб. Имат една цепната резбова гривна с едно болтче охлабваш го и натягаш вкарваш я и пробваш някой път става и от първия път.
                  Последно редактирано от sek.1; 05-06-10, 12:17.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: фреза ФУ321-няма работен ход

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Постнал съм всички документи ама не четете. Този тип фрези имат в кутията на масата два електромагнитни съединителя с коксографитени контакти единя (малкия) е за бързия ход голямия е за работния и всичко това в масло късат се кабели и други такива . Съединителите са регулируеми но по някога и по десет пъти съм вадил цялата касета докато уцеля реглажа. Последователноста за разглобяване е следната дигаш масата колкото се може по високо и сваляш маслената помпа след това развиваш болтовете през един от края вадиш само дългите ако развиеш къс го завиваш обратно след което пускаш масата на височината на един стол и отцепваш касета татеглиш я на страни и я подпираш на стола съединителите са пред теб. Имат една цепната резбова гривна с едно болтче охлабваш го и натягаш вкарваш я и пробваш някой път става и от първия път.
                    благодая,много изчерпателно обяснение,вече уверено ще разглабям

                    Коментар


                    • #11
                      От: фреза ФУ321-няма работен ход

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2833.jpg
Прегледи:2
Размер:140.4 КБ
ID:5183403
                      Вадиш е това на снимката . Ако има нещо неясно питай тая операция съм я правил на моите служебни машини поне едни 30 пъти през годините.
                      Последно редактирано от sek.1; 05-06-10, 12:37.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: фреза ФУ321-няма работен ход

                        АКО НЕ СИ ВАДИЛ КУТИЯТА ВИЖ ИМА 2 КАБЕЛА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ КОИТО МИНАВАТ ПОД ДВИГАТЕЛА ЗА БЪРЗИЯ ХОД МОЖЕ ДА СА НАРАНЕНИ ЛЕКО И ДА НЕ ДАВАТ ДОБРА МАСА -КАТО НАТИСНЕШ КОНТАКТОРИТЕ НА РЪКА ТРЯБВА ДА ТРЪГНЕ В ТОЗИ СЛУЧАЙ ИМА ПОВРЕДА ПО ОПЕРАТИВНАТА ВЕРИГА НА МАШИНАТА

                        Коментар


                        • #13
                          От: фреза ФУ321-няма работен ход

                          Когато издърпаш кутията,внимавай да не скъсаш кабелите които управляват съеденителите.Те са свързани за коксови(или нещо подобно)четки,може някоя да е свършила или задържала.При поставянето,внимавай с главния привод,има гумено каре което ако е ново,много трудно се зацепва!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: фреза ФУ321-няма работен ход

                            проблема е решен-оказаха се две причини: 1.неконтактуваща четка при движение
                            2.разхлабен съединител
                            благодарщ за отзивите

                            Коментар


                            • #15
                              От: фреза ФУ321-няма работен ход

                              Здравейте може ли някой да ми изпрати ел.схема на фу 320(321) на адрес cabi1234@abv.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X