Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия ми струг :D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новия ми струг :D

    От доста време исках да си везмам струг,.Но или бяха надалече ,или с много завишени цени,.И така зимата изпадна информация ,че един старец си продава струга С5,1500мм. ,малко работил с много инструмент,.Веднага на оглед,и пазарене.Спазарихме го тогава на 600лв.
    Но нямах парите,едва края на миналия месец всичко беше събрано и отидохме да го изваждаме.Трябва да спомена,че стареца го е продавал отпреди 10години/дефакто от 99година не е пускан,/,но поради кофти мястото никой не се е наемал да го извади.Струга стоеше в един навес ,без възможност да се идвади с машина/автокран ,или мотокар/,Нямам снимки на местенето,първо трябваше да се почисти изцяло ,защото стареца е навличал боклуци дълъг период от време.
    Във понеделник почнахме местенето,-струга трябваше да се врътне настрани,да се изкара от една стая и да отиде в друга,където да се завърти и да излезе през вратата,.Това занимание го правихме 2дни,единствено с тръби и крикове,друго нямаше как да влезне,.3човека+двама старци,които само прчеха,но направих грешка,че не ги изгоних,за което четете по надолу
    И така машината беше навън.Но дъждовете които паднаха,пречеха на мотокара да влезе и само го окопахме та и него вадихме,.Затова трябваше на тръбите да се прекара през хлътнали V образно плочи на 20метра,до твърдо.
    Това стана онзи ден,.вече го бяхме почти изкарали до цимента и само още малко оставаше и отидохме с баща ми да викнеме човека с мотокара,.Незнам къкво са правили дъртите ,но като се върнахме,ми се дорева,-струга на земята,забил се на 20сантима в калта,.Оговорихме се на другия ден с човека да дойде с неговите помошници и да го вдигаме на ръце,да спомена и че двата налични автокрана по това време бяха с прецакани мотори и на ремонтЩетите по машината са омачкана тава,изкъртертено колело за надлъжното подаване,крива ос на напречното подаване.
    Дойдохме на следващия ден,малко поисъхнало,.всичко 8човека., с тръби по 3метра и пънове го изправихме добутахме до твърда земя,тъй като входа беше 3.10м. а струга 3м- се наложи да го вържеме с въже през скоростната кутия и да го вдигне с мотокара,по дължина щеше да обърне мотокара,защото беше на ръба на товароподемноста му/1.5тон./Изкарахме го навън,и с камиона му /волво фх с кран/ го натоварихме,.у нас с мотокара стоварваме,защото жиците отгоре пречат,но пак греда,не може да го вкара максимално назад,защото се стеснява мястото,. и трябва само по дължина,. и човека го остави ,защото имаше опаснос да издъним стените на къщата.От сутринта почнахме местеното,но сега чакаме хората да дойдат,.С транспалетни колички на 30метра назад,.
    Снимките които качвам са от нас от снощи,.Други нямам ,защото нямаше кой да снима от местенето.






    На снимките някой неща по машината липсват,/седло,мотор ,капаци/ но е напълно комплектна,просто съм ги отстранил да не се пречкат и тежат.
    Сега се очертава дълъг тунинг и преправки,както и поправки.

  • #2
    До: Новия ми струг

    Честито! Добре дошъл в братството на машиностроителите !
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      До: Новия ми струг

      Честито да го ползваш с здраве дълго.

      Коментар


      • #4
        До: Новия ми струг

        Благодаря за пожеланията ,колеги,Като го оправим ще го полеем стабилно да работи дълго и безотказно.
        Остатъка от днес протече в местене и позициониране на машината в гаража.
        С една транспалетна количка подложихме под предния крак-там машината е най тежка,. под задния крак редихме тръби колкото да се лъзга да не рони бетона,.И с ръчна лебедка,първо за пъна на кайсията ,който се вижда на една от снимките, и после последователно за двете тръби ,който ми държат покрива на гаража.всичко излезе здраво и няма поражения.Машината е почти на място,пуснал съм я малко по далече от стената,да мога да я обикалям и почиствам.Утре обещавам да снимам ,защото сега се мръкна много бързо..

        Коментар


        • #5
          До: Новия ми струг

          Радвам се на ентусиазма ти. Дано ти служи дълго.
          Като параметри е хубава машина.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            До: Новия ми струг

            С 5 е направо неубиваема машина търпи всякъкви грешки от страна на оператора . Правена по времето когато хубавите стомани не се икономисваха .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              До: Новия ми струг


              Ето една снимка.
              И тука да попитам,макар че колегата ми обеща да провери дали няма нужните компоненти.
              -4флашков патронник 250мм.
              -планшайба,обаче незнам на какъв размер е за С5.
              -2 люнета/подвижен,неподвижен/

              Коментар


              • #8
                До: Новия ми струг

                Четирифлашков излишен нямам имам само три броя с които аз работя останалото по едно време го имаше ако не е хванало пътя към вторичните го имаш . Гледам почнал си да връзваш компресорите като мен
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  До: Новия ми струг

                  Ами да,най евтино и практично става така май. да не си патентовал идеята? и да плащам патент
                  Благодаря.Няма проблеми ,тепърва ще го събирам и пускам,и ще му търся работа,.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новия ми струг

                    Добри, честита придобивка.
                    Като го постегнеш, ще ти досаждаме за изработка на това-онова.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новия ми струг

                      Честито и от мен колега .Задно седло не се вижда на снимката

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новия ми струг

                        Не не не... Добри, теб съм те признал за маниак... определено
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новия ми струг

                          Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                          Честито и от мен колега .Задно седло не се вижда на снимката
                          Колега,всичко има,просто нещата които се махаха лесно съм ги свалил още преди да го местиме,да улекне малко и да не пречат,.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новия ми струг

                            Все по малко прилича на струг.
                            Но за да се свали проклетата ос,трябва да се разглоби половината машина.


                            Коментар


                            • #15
                              До: Новия ми струг

                              Да не кажете ,че ,не се работи
                              Подготвяме го за нова кожа-синя
                              Последно редактирано от sparow; 23-04-10, 21:37.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X