Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Здравейте колеги. От няколко дни се опитвам да намеря документацията на програмен струг СП 586 със система ЗИТ 500. Намерих в тази тем че тази документация я има някой от форума но линка за сваляне, преди един месец писах на един колега от форума, но така и не можахме да се разберем да ми я изпрати. Сега не мога да му пиша защото кутията с личните съобщения е пълна. Ако някой може да помогне много ще съм му благодарен.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Търся документация за фреза ФХ-161. В гугъла излиза една снимка и нищо. Баси секретното изделие.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Няма да намериш, и аз съм търсил но безуспешно.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Здравейте,
          имам проблем със съединитела на струг Ц11 МБ стария модел. Съединитела ми е палцов. Въпроса е може ли да бъде заменен със сигма съединител ?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:съединител.jpg
Прегледи:2
Размер:77.6 КБ
ID:5736174

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Здравейте,
            имам проблеми със съединитела на струг C11MB. Модела на съединитела ми е от стария с палци, които притискат дисковете, а части за този модел съединители трудно се намират. Ако сменя вала на съединителя и зъбните колела, които за на него, както и зъбния блок на втори вал, с такива от новия модел, ще се получи ли ?
            идеята ми е струга да заработи със новия модел съединители.
            Благодаря предварително !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3596.jpg
Прегледи:2
Размер:111.5 КБ
ID:5736348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:съединител.jpg
Прегледи:2
Размер:77.6 КБ
ID:5736349

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте,
              имам проблем със съединителя на струг Ц11МБ - стария модел съединители с палци.
              Въпроса ми е може ли да заменя съединителя и първия вал от Ц11 новия модел ?

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Добре де, не пиши едно и също по 3 пъти. Изчаквай малко - мненията ти изчакват одобрение от модератор преди да се появят.

                Аз на снимката палци не виждам, а съединителя ти на първо четене изглежда като моя (C11MT, 1983 или 85-та година). Би ли оградил на снимката къде са палците. Далеч не съм най-компетентния в тая тема, та и да науча нещо ново ще е само в плюс.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  С колко зъба са колелата на старият съединител.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Мда, видях "палците", и на снимката и на чертежа. А какъв му е проблема? Износени дискове? Евентуално могат да се изработят - не е чак космическа технология. Или да се добавят подложки за компенсация на износването, ако е чак толкова много че да не може да се компенсира с реглаж.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      По принцип се добавят още дискове и съединителя си работи безгрижно .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Проблемът е че палците са износени ... дисковете са се вкопали във вала и са си направили легла и трудно се раздалечават един от друг и има едно постоянно триене което товари мотора и струга не работи добре .... новия модел съединители се нанизват на вала на шлици... м-у дисковете има пружинни пластинки които ги раздалечават на празен ход и така работата е по-гладка.
                        По документацията на новия и стария модел Ц11 видях че колелата са с еднакъв брой зъби, така че мисля че няма да е проблем да заменя вала и съединителя. Така при авария по-натам лесно ще се намери съединител.
                        Иначе чаках 4 дни за одобрение, за това писах 3 пъти. Благодаря за мненията по въпроса!

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
                          Проблемът е че палците са износени ...
                          За другото не знам, ама поне това би трябвало да се оправя лесно с наваряване.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Става с новите съединители но ще трябва да преправиш вилката

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Взех и вилка за новия модел съединители. Ще пиша всчко ли си пасва слад като го сглобя тия дни

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Преди време някой ме пита за документацията на ЗИТ 500 . Имам я но е доста като обем . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0031.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5738989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0029.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5738990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0028.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5738991Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0034.jpg
Прегледи:1
Размер:151.6 КБ
ID:5738988
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X