Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте!
    Извинявам се но как бих могъл да отварям линковете за четене?
    За първи път използвам това и не съм запознат.

    Нещо ми дава грешка.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-02-12, 09:46.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Колеги, има ли някой документация или поне някаква информация за българските фрези "Родина".

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Само да вметна, това е обновено линкче към C5M-C5MB ръководството, споделено от колегата sek.1:

        http://dox.bg/files/dw?a=38b3009ec5

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          По някакви неведоми причини линковете са се бъгнали . Аз не мога да се оправя с качването . Някой ако има желание да даде един скайп да му ги источа и да ги качи . Доста технически паспорти са пактически на почти всички масови български стругове; фрези и други машини както и трите части на машинното програмиране за Фанук 6 . Толкова труд хвърлих да ги сканирам . Също ако може някой от ресорните модератори тази тема и другата как се нарязват резби на струг да ги качи като залепени защото след време трудно се намират като отидат назад и се почва пускане на дублиращи теми с въпроси на които сме отговорили в тези теми .
          Последно редактирано от sek.1; 10-02-12, 05:41.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Получих разрешение от админите да ги качиме нещата на ftp-то, като нещата ще се виждат на адрес:
            http://files.offroad-bulgaria.com/adis_78/

            В момента съм качил няколко неща, който свалих от dox-a. Когато получа останалите, ще ги кача и ще обновим адресите където е нужно

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              На ФУ251-цата имам луфт от около сантиметър на вала отпред за напречното подаване. Разбирайте - като пусна подаването или въртя на ръка, преди да почне да подава, целия вал мърда напред/назад с около сантиметър. Опитах да отватям отпред и лагера си е в ред, до колкото може да се види.

              Някой знае ли от къде и как се бори това? Машината и така си работи, но ми се струва че някъде трябва да има някакъв реглаж. Външния лагер е конусовиден, а при такива лагери винаги има предвиден начин да се регулира луфта/натяга. Предполагаемо и вътрешния лагер също е конусовиден - то няма и какъв друг да е.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                На ФУ251-цата имам луфт от около сантиметър на вала отпред за напречното подаване. Разбирайте - като пусна подаването или въртя на ръка, преди да почне да подава, целия вал мърда напред/назад с около сантиметър. Опитах да отватям отпред и лагера си е в ред, до колкото може да се види.

                Някой знае ли от къде и как се бори това? Машината и така си работи, но ми се струва че някъде трябва да има някакъв реглаж. Външния лагер е конусовиден, а при такива лагери винаги има предвиден начин да се регулира луфта/натяга. Предполагаемо и вътрешния лагер също е конусовиден - то няма и какъв друг да е.

                Да там са два конусни лагера. Луфта им се рагулира от двете гайки които притискат предния лагер: едната е за да направиш луфта а дръгата е за контра.
                аз имах подобен проблем. На един от лагерите се бе6е отчупило парче от малката гривна, което подпира ролките, та мисълта ми е провери в маслото под вала дали има отчупени парчета, но след като се мести целият вал напред назад, проблема най-вероятно е от тези лагери. Ако не се местеше, а само имаш луфт на манивелата, тогава проблема щеше да е в износена гайка или винт.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Колеги , ще може ли някой да ми услужи с ел.схема на C10 , че здравата съм я закъсал. Проверих по страниците, но не видях да е качено. Благодаря предварително

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
                    Да там са два конусни лагера. Луфта им се рагулира от двете гайки които притискат предния лагер: едната е за да направиш луфта а дръгата е за контра.
                    аз имах подобен проблем. На един от лагерите се бе6е отчупило парче от малката гривна, което подпира ролките, та мисълта ми е провери в маслото под вала дали има отчупени парчета, но след като се мести целият вал напред назад, проблема най-вероятно е от тези лагери. Ако не се местеше, а само имаш луфт на манивелата, тогава проблема щеше да е в износена гайка или винт.
                    Гайки там не видях. Като се махнат историите за показване на милиметрите, отдолу остава капак, в който има семеринг, и зад тоя капак е лагера. Никакви гайки не видях там. Обаче не посмях да вадя вала, защото като го издърпам навън, зацепва вътре в колелото на самохода, независимо че съм го изключил от ръчката.

                    Фрезата си работи. Дори днес и ползвах всичките самоходи. Няма луфтове по гайките - това поне е сигурно. Просто целия вал мърда напред-назад с 5-8мм. Съответно в едната посока го ограничава нониуса.

                    Сега, принципно ми се ще та я отворя и огледам. Като махна масите за надлъжно и напречно подаване, ще може ли нещо да се види отгоре? Така или иначе искам да разглобя, почистя, сменя някоя и друга ламаринка на паралелите. И тръбичките за масло на винта за надлъжно подаване са сплескани - някой умник е подавал ръчно до край, с натискане, или е бил махнал палчетата, дето натискат изключвателите и машината сама ги е сплескала. Отделно дето и тръбичките не са сложени там, дето трябва, вероятно още от завода.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от alkinski Преглед на мнение
                      Колеги , ще може ли някой да ми услужи с ел.схема на C10 , че здравата съм я закъсал. Проверих по страниците, но не видях да е качено. Благодаря предварително
                      Готов си . Мога да ти пратя всичките технически паспорти на С 10 ако ти трябват .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1164.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5349799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1165.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5349798
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Колега а имаш ли чертеж или скица на винта на напречния супорт за С10.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          На ФУ251-цата имам луфт от около сантиметър на вала отпред за напречното подаване. Разбирайте - като пусна подаването или въртя на ръка, преди да почне да подава, целия вал мърда напред/назад с около сантиметър. Опитах да отватям отпред и лагера си е в ред, до колкото може да се види.

                          Някой знае ли от къде и как се бори това? Машината и така си работи, но ми се струва че някъде трябва да има някакъв реглаж. Външния лагер е конусовиден, а при такива лагери винаги има предвиден начин да се регулира луфта/натяга. Предполагаемо и вътрешния лагер също е конусовиден - то няма и какъв друг да е.
                          Над нониуса за напречно подаване,има капаче със 6 винта,развиваш и виждаш гайките за луфта,има и тръбичка за мазане на лагерите,гаранция,че пръска някъде където не трябва.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Над нониуса за напречно подаване,има капаче със 6 винта,развиваш и виждаш гайките за луфта,има и тръбичка за мазане на лагерите,гаранция,че пръска някъде където не трябва.
                            Другия уикенд ще проверя. Тръбичката обаче май пръска където трябва, защото лагера беше добре смазан. Горните тръбички за винта за надлъжно подаване са фира. Ше трвбва да наставям или да сменям. Не знам и в какво състояние са тия за самата дъска. Тия за напречно подаване явно си работят - там се вижда че е смазано. Ламаринките дето събират боклуците обаче са за смяна.

                            Абе, на машината е работено малко, но явно абдалски. Същата картинка като при струга.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Другия уикенд ще проверя. Тръбичката обаче май пръска където трябва, защото лагера беше добре смазан. Горните тръбички за винта за надлъжно подаване са фира. Ше трвбва да наставям или да сменям. Не знам и в какво състояние са тия за самата дъска. Тия за напречно подаване явно си работят - там се вижда че е смазано. Ламаринките дето събират боклуците обаче са за смяна.

                              Абе, на машината е работено малко, но явно абдалски. Същата картинка като при струга.
                              При мен са криви пластините върху паралелите и затягат масата,явно системно са гълтали стружки,гайката също е за смяна,ако смъкваш масата,опиши последователността на операцията.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                При мен са криви пластините върху паралелите и затягат масата,явно системно са гълтали стружки,гайката също е за смяна,ако смъкваш масата,опиши последователността на операцията.
                                Предполагам имаш в предвид дебелите пластини. Изрежи си ги на лазер и си готов. При мен "проблема" до колкото може да се нарече такъв, е в тънките пластинки на паралелите, които не позволяват до тях да стигат стружки. Те са тенекийки някакви, но трябва да разузная от какъв материал, щото предполагам не са просто тенеке.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X