Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Къкви пари му търсят и колко е м/у центрите? А относно шума ,всяка машина го има,трябва някой по опитен да заведеш най -добре да я огледа,защото повечето дефекти не се виждат с просто око ,трябва да се пипне.Иначе къкво като е от 48година? това ако не е пипано,е перфект.Има къде къде по нови машини,които и е светено маслото и стават само за вторични.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      За пари още не сме говорили, а и за това се допитвам до вас. (Аз си мисля за около 1000лв)Не съм мерил между центрите, но предполагам че е около 800мм.
      Приготвил съм едно парче Ф50 х 600мм, да му пусна една стружка на самохода, да видя какво ще стане, но това ще стане другата седмиц.Ако предложите нещо друго за тест ще съм благодарен.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Ако е читава машината ,не са много.Но за сравнение.Моя С5 го взех в перфектно състояние с много оборудване за 500лв.За проверяване сложи индикатор на универсала/цанговия патронник/ с някъкво жилязо в него и виж къкво биене има.Проучи как е рязането на резби-има ли ги колелата.Има ли бърз ход и др ,дребни но полезни неща.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          И аз занесох парче заготовка като гледах моя, пробвах резбите, самохода, качваше масло и изглеждаше доста добре
          После се оказа, че таблото е побългарявано, помпота е изгоряла, липсва ел. мотор за бърз ход..... още един проблем, за който не съм споделял в съседната тема. Скорастната кутия(или там как се казва) на корееца е долу нисно. От нея с ремъчна предавка се задвжва по-нататъшните механизми. Като почнах да го разглобявам се оказа, че самата кутия не си е на предвиденото място. Била е наместена криво-ляво. Далната шайба е била чупена и след това преправяна. От тея ряботи се измества и започва да усуква ремъците.............. Абе неща, които няма как да забележиш преди да си започнал да работиш с него.

          Няма начин машината да не е пипана или "почти не е работила" 50 години. Ако машината е напълно здрава цената е в пъти повече. Пазари се за възможно най ниска цена като стартовата е 500лв. Аргументите за ниската цена са силния шум(ще трябва да се сменут лагери, или пък ако се окаже зъбни колела ще трябва някой да ти ги прави и още какво ли не ще трябва да се прави и да се пригажда)
          Не се изхвърляй да даваш много пари, за да не те е яд после(като мен ) Малко по-висока цена от вторичните, та после ако те ядоса да го върнеш спокойно
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
            ...Ако машината е напълно здрава цената е в пъти повече...
            Всъщност, точно в момента не е точно така. Може да купиш пълен боклук за много пари, или обратното - прекрасна машина за никакви пари. Зависи кой и защо продава, кой купува, кой колко разбира, на кой как му върви пазарлъка и т.н. Наскоро един съфорумник си купи чисто нов C8 за 1500лв. Ама като казвам чисто нов - със все консервационната смазка по него. Това ако продаващия знае за какво иде реч, и не го продава от зор, и особено преди примерно 2 години, просто нямаше как да се случи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Ако е това от снимката не ти трябва . Това е машина от класа на С8 но много стара и чуждо производство което означава че къквото и да се скапе няма от къде да го намериш. Аз си купих навремето корейски струг само че беше чисто нов в буквалния смисъл. По добре си намери българска машина за тях поне има всичко все още работят ЗММ Троян ; ЗММ Сливен ; ЗММ Металик Пазарджик и ЗРММ Враца и можеш да си поръчаш всичко като резервна част на поносими цени . Преди няколко месеца един познат продаваше два броя С8 на по около 500 лева бях пуснал и тема във форума .
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ТОС.bmp.jpg
Прегледи:1
Размер:222.9 КБ
ID:5245483
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                |Да, точно такъв е. Не успях да напрява някакви тестове, но поне пробвах с тръба в универсала и лошто е че без индикатор се усеща луфт.За пари пак не сме говорили, но почвам да мисля има ли смисал. Вече почти съм се отказал.Е продължавам да търся,нещо от този калибар.
                Между другото, колегата които спомена за С8-те, ги гледах и даже бях предложил повече от 500лв., но така и продавача не се обади.
                Благодаря на всички които ми помогнаха със съвет.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Колега ако вече нямаш интерес към стругчето били ми дал координати на л.с. да свържа с продавача.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
                    |Да, точно такъв е. Не успях да напрява някакви тестове, но поне пробвах с тръба в универсала и лошто е че без индикатор се усеща луфт.За пари пак не сме говорили, но почвам да мисля има ли смисал. Вече почти съм се отказал.Е продължавам да търся,нещо от този калибар.
                    Между другото, колегата които спомена за С8-те, ги гледах и даже бях предложил повече от 500лв., но така и продавача не се обади.
                    Благодаря на всички които ми помогнаха със съвет.
                    Там с продавача нещата бяха малко по сложни трябваше да го търсиш по настойчиво защото бързо забравя на години е и е прекарал няколко инфаркта . Свестен човек е инженер от старото поколение.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от asterot Преглед на мнение
                      Колега ако вече нямаш интерес към стругчето били ми дал координати на л.с. да свържа с продавача.
                      Струга не е обявен за продан, просто човека е възрастен и ми го предложи. Ако все пак го продава нямам нищо против, и след като говоря с него ще ти дам телефон за връзка.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Ок ще съм много благодарен

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Търся литература,технически паспорт за руска фреза 675р.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от asterot Преглед на мнение
                            Ок ще съм много благодарен
                            Не мога лични съобщения да ти пратя, за това пиша тук.За сега не иска да се разделя със струга, но ако реши ще ми каже първо на мен.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Колега виж това дали ще ти свърши работа:
                              http://dox.bg/files/dw?a=5e968ab563

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от danidanidani Преглед на мнение
                                Колега виж това дали ще ти свърши работа:
                                http://dox.bg/files/dw?a=5e968ab563
                                Нещо не мога да го отворя,някакъв друг вариант?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X