Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръбогиби 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тръбогиби 2

    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
    Камъните си ги произвеждам , собразно тръбата която искам да огъна. Или местния стругар ми извърта макара с нужния полукръг /половин диаметър/ и после я срязвам на две половинки. Така се получавата обаче два скъпи камъка. За единични огъвки и за по евтинко цепя надлъжно коляно от черна тръба с вътрешен диаметър приблизително равен на външния на тръбата която ще огъвам. Заварявам му "пета" , като със заварката усилвам странично. И така. Ако не ти е станало ясно свиркай да пускам снимки и чертежи.

    Кормило от такава тръба /шевна/ през акъл да не ти минава да правиш. Изобщо е недопустимо да се ползват кекави тръби и материали по отговорни детайли на МПС. Може само по декорациите да си играеш с водопроводни. За всичко останало /особено носещи части/ нашите братя руси препоръчват безшевни тръби дебелостенни от стомана 20 или около 20. Иначе рискуваш много.

    Имай впредвид , че при евентуално узаконяване се искат документи за материалите от които е изработено МПС то. Включително и за електродите с които е заварявано ти трябват сертификати и анализни свидетелства. И копие от дипломата на заварчика.....
    Ето два от моите тръбогипи единия го направих за да се згъвам кормилата а другия за предницата имам и още два на които си згъвам трабите за рамата
    Прикачени файлове
    ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

  • #2
    До: Триколка от ЗАЗ

    А тръбогиба как действаш с него,Това което си направил, е копие на бигларника и се иска много сила да огънеш тръба,с обикновен бигларник съм огъвал тръба 1/2 с 3метра лост и нестава добре,защото ролките му не се въртят и мачкат тръбата.Ама с крик е къде къде по лесно и удобно,виж има една тема за хидр.преса,качил съм снимки на една преса дето се ползва за огъване на тръби.
    А компресора откъде си го купувал и чувал ли си за обяви за такъв,аз си търся същия,но,са много кът,...и ще мисля ,направо двигател да се преправи на компресор,вече намерих инфо как става.

    Коментар


    • #3
      До: Триколка от ЗАЗ

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      А тръбогиба как действаш с него,Това което си направил, е копие на бигларника и се иска много сила да огънеш тръба,с обикновен бигларник съм огъвал тръба 1/2 с 3метра лост и нестава добре,защото ролките му не се въртят и мачкат тръбата.Ама с крик е къде къде по лесно и удобно,виж има една тема за хидр.преса,качил съм снимки на една преса дето се ползва за огъване на тръби.
      А компресора откъде си го купувал и чувал ли си за обяви за такъв,аз си търся същия,но,са много кът,...и ще мисля ,направо двигател да се преправи на компресор,вече намерих инфо как става.
      Вариянтите за огъване са различни в моя случаи когато започнеш да огъваш тръбата обхожда ролката демек малката ролка е само опорна имам и хидравличен но на него няма как да згъваш под определен ъгал на тези двата които съм направил съм заработил граден кръг на 360гр и згъва точно до 1гр.А за компресора може и да ти намеря но не обещавам.
      ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

      Коментар


      • #4
        До: Триколка от ЗАЗ

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        А тръбогиба как действаш с него,Това което си направил, е копие на бигларника и се иска много сила да огънеш тръба,с обикновен бигларник съм огъвал тръба 1/2 с 3метра лост и нестава добре,защото ролките му не се въртят и мачкат тръбата.Ама с крик е къде къде по лесно и удобно,виж има една тема за хидр.преса,качил съм снимки на една преса дето се ползва за огъване на тръби.
        А компресора откъде си го купувал и чувал ли си за обяви за такъв,аз си търся същия,но,са много кът,...и ще мисля ,направо двигател да се преправи на компресор,вече намерих инфо как става.
        Разгледаи хубаво първата снимка виш че ролките съм ги заварил за трабогипа говоря
        ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

        Коментар


        • #5
          До: Тръбогиби 2

          Какви тръби сгъваш с тях (ф, дебелина) и какъв е диаметъра на ролките? Аз имам един хидравличен, който е с две опорни и средната бута и с по големи ролки неможе да згъне правилно тръба и обмислям да го преправям на такъв
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #6
            До: Тръбогиби 2

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Какви тръби сгъваш с тях (ф, дебелина) и какъв е диаметъра на ролките? Аз имам един хидравличен, който е с две опорни и средната бута и с по големи ролки неможе да згъне правилно тръба и обмислям да го преправям на такъв
            Трабите които огъвам са от полиран хромникел ф 21 и 30х1.5 ролките са с диаметър малката за Ф 21 е 100мм а за Ф30 диаметара на ролката е 140мм. Имам и хидравличен като твоя но с него се работи по трудно в смисъл няма скала която да ти показва ъгала на огъване.
            ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

            Коментар


            • #7
              До: Тръбогиби 2

              Колеги днес гледах в един магазин тръбогиб.Не видях от колко започват камъните(доста бяха), но най-големия е 2"(така пише на него)и го измерих.Не разбрах какво се има в предвид, че някой от размерите му ли са 2" или, че сгъва тръби 2", защото най-отгоре беше 65мм.Не съм запознат и затова питам:как трябва да ляга тръбата в камъка(защото аз си мисля че трябва да ляга доста плътно).Според моите измервания тръба 2" в този камък няма ли да има възможност да отдава настрани.Също ме интересува колко трябва да е дълбок камъка.
              П.п.Прилагам нещо като чертеж на разрез на камък,за да стане по-ясно, че ми се въртят едни идеи
              Прикачени файлове
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #8
                До: Тръбогиби 2

                За да обхваща добре тръбата, камъка трябва да е с дълбочина малко повече от радиуса.Опорните ролки по принчип са с по голям диаметър и не се сменят за различните диаметри тръби.Говорим за хидравличен тръбогиб защото има всякакви други.И ако се и смазва точно на сгъвката става много по добре.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X