Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Кой модел,за какво ще се ползва?
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Tos sv 18 1200mm това е модела.Ще го ползвам за малки детайли, но ми трябва да е прецизен.За Тос съм чувал само хубави неща за това съм се спрял на този.Вече в какво състояние е машината ще се види на място.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Това е една страхотна машинка и ако е в добро състояние въобще не се замисляй. Много точна и прецизна машина, за малки и средно големи детайли. . С качествен универсал е просто уникална.При закупуване провери с индикатор износването на надлъжните паралели , износването на кръстатия супорт (напречното подаване) и ако е в рамките на няколко стотни взимай и не се замисляй. Ако износването е около десета и отгоре става за дърводелски струг или за навиване на пружини - не го взимай!!!Провери ако е възможно и шума при работеща машина при различните обороти! Успех и късмет!!!
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Ние имаме такъв . Струга има изключително голям набор екипировка като най ценен е цанговия набор . Освен паралелите при тези стругове се гледа много внимателно шпиндела защото е на втулка .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Шпиндела как да го проверя?Със индикаторен часовник?

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Върха на индикатора да опира на горната част на шпиндела по-близо до лагера , а отдолу с една гредичка повдигаш шпиндела. Стандартен луфт при плъзгащи се лагери в маслена вана е о т0,03 до 0,05мм в диаметър. Демек ако стрелката ти подскача повече от 0,03мм не е добре.Не знам дали лагера е с възможност за реглаж. Питай Станьо ,той може да е в час , след като имат при тях такъв.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                То струга го купи един приятел и е в нашата работилница . Работи си не сме го отваряли но по руските форуми пише че тази втулка е проблемна по принцип . Струга е с електрическа маслена помпа и като натиснеш копчето тръгва и върти постоянно . Съединителя е електрически реверсира като обръща фазите . Слабо място е ремъка то не е точно ремък а каиш от волска кожа скопчан със старите щифтови скоби . Не е лоша машината но си е стара като машина и като концепция . Ако на човека му трябва прецизен струг от този клас най добри са българските С 404 . Напречния нониус е на пет стотни и струга е с 11 МТ на половина.http://www.chipmaker.ru/topic/94272/ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46f25c21697de7de2c77ec036557281d.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5739371
                Последно редактирано от sek.1; 02-01-17, 19:21.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ...С 404...
                  Я дай по-конкретно какво му е различното от C11MT (освен нониуса), че ми стана интересно?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Скоростната кутия е опростена . Ножодържача е прецизен от типа супер фикс и напречния нониус е на пет стотни . Иначе е твоето МТ намалено почти на половина . Височината над паралелите е практически колкото на С 11 М и универсала е 200 мм . Заданието в ПОФИ е било да направят струг за нашите ВАРЕМ на базата на Шкода Мадара . Истински струг не т@ш@к като С 8 . Един от конструкторите е инж. Митко Янков . Това лято докарах горе при мен едно в практиката а при Митака работят две от 25 години . На този дето ще работи в УП му качих нормален ножодържач защото суперфикса е много хубав ама за грамотни хора . Студентите ще му разгонят фамилията за норматив на ножодържача . Това е машината която ако ми изпадне с кеф ще си я сложа в гаража . Мини някой ден покрай мен ще ти ги покажа на живо .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0363.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5739381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0359.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5739378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0364.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5739382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0360.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5739379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0361.jpg
Прегледи:1
Размер:177.6 КБ
ID:5739380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0366.jpg
Прегледи:1
Размер:146.8 КБ
ID:5739383
                    Последно редактирано от sek.1; 03-01-17, 05:04.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ще отида да видя струга във какво състояние е. Ако няма износване на втулките и паралелите са ок мисля да си го прибера. Цената, която търси човека е 1900лв + 500лв за транспорт. За сега нямам работилница и ще го прибера в на приятел склад докато си построя на село работилница и да го вкарам там. Само не мога да разбера защо е направен струга със втулки? Ако се износят какво се прави? търсят се като втора ръка или се изработват нови? Струг на толкова години не съм сигурен дали ще намеря нови резервни части. Иначе струга няма цангите има само люнетите и зъните колела.

                      Другия ми вариант е KART E2N, но той май е по-нисък клас струг.
                      Последно редактирано от scandalo; 04-01-17, 10:09.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Старата концепция беше такава . Това е струг модел на Волман от преди втората световна . Вчера на колегата се е скъсал каиша . Окомплектовката на струга седи в десния крак капаците не са на панти а на винтове . Под капаците от двете страни са и точките за вдигане . В руския форум има много информация за тези стругове . Много хубав струг но не е за мен .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          [QUOTE=scandalo;3082120]Ще отида да видя струга във какво състояние е. Ако няма износване на втулките и паралелите са ок мисля да си го прибера. Цената, която търси човека е 1900лв + 500лв за транспорт. За сега нямам работилница и ще го прибера в на приятел склад докато си построя на село работилница и да го вкарам там. Само не мога да разбера защо е направен струга със втулки? Ако се износят какво се прави? търсят се като втора ръка или се изработват нови? Струг на толкова години не съм сигурен дали ще намеря нови резервни части. Иначе струга няма цангите има само люнетите и зъните колела.

                          За втулката не се кахари,а гледай да има винаги добро мазане и надали в този живот ще имаш проблеми с нея е стига да не е износена вече от някой пишман майстор.Самата втулка на лагера има възможност да се натяга с две гайки едната от пред,а другата вътре в коритото и с тях регулираш лагера.Имам струг с такъв лагер и работя на него вече 28г. без да ми създава никакви проблеми за точност и при напречно рязане няма треперене на детайла,а е пуснат в експлоатация през 1950г. и е работил до като го закупя в едно МТС.Носи патронник 315мм и план шайбата мисля беше 600мм.Колегата Станьо щеше да купува такъв такъв струг.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Още си е в завода струга . Спрях от продажба цялата механична работилница защото решиха че завода ще работи поне още няколко години и трябва с нещо да го поддържаме . Реша ли винаги мога да го купя там всичко е в моите ръце и аз решавам кога да се продава . В работилницата бяха 4 струга 2 ги продадох . ТОЗа и един С 5 . Останаха ганца и един С 11 МБ на 2 метра междуцентрово .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Здравейте и за много години !
                              Утре ще ходя на оглед на един струг и ми трябва малко помощ.От един друг форум ме посъветваха да струговам надлъжно метал с ф30-40 и дължина напр. 300мм и да измеря с микромер диаметъра в началото и в края на детайла .Разликата трябвало да бъде под 0,05мм (пет стотни мм).Това било най-лесния начин за проверка на точността на струг от лайк като мен.Разполагам с индикаторен часовник със стойка,който смятам да взема със себе си утре и да измеря луфта на лагера на универсала по метода описан от колегата @pgv64.Струга е С11МВ.Въпроса ми е как да измеря луфта на паралелите (като закрепя часовника на супорта и го разкарам от край до край опирайки часовника в паралелите ) ще се получи ли ? И ако може да ме посъветвате какво още да погледна ще съм ви благодарен.Никога не съм работил на струг (с изключение на въртенето на колелата на супорта на струговете в РМЦ Елкабел Бургас когато бях 5годишен и баща ми ме взимаше на работа с него ) Та дори не знам дали ще мога да го струговам сам това желязо утре.Има 4 бутона във вертикална линия .Знам ,че мотора се пуска от втория от долу на горе.Съединителя се задейства с дърпане на дългия лост на горе (на долу до колкото знам не може докато не се вкл.на резби).Оборотите още не са ми ясни как се настройват ,но се надявам да не е оставен на много високи.От там мисля,че ще се справя с първата стружка Ако бъркам някъде ще ви помоля да ме поправите,че да не направя някоя беля утре.Благодаря и успешна 2017!
                              Последно редактирано от stypkata; 05-01-17, 20:41.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ааа може и на долу ама ще върти на обратно Оборотите ,червено,жълто ,черно и цифрички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X