Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Само съм срещал написано че има и някакво СУ 201 но дори и на картинка не съм го виждал.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Голямо благодарско за болтовете и бонусите към тях колега.
      Имам да черпя живот и здраве. Пък с каквото мога ще помагам и аз.

      п.п. Аз ли не се оправям но получавам на имеил че пощата ми е препълнена и колегата Scrapheap не може да ми пише. Та офертата за зъбното колело е още валидна.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от lov Преглед на мнение
        п.п. Аз ли не се оправям но получавам на имеил че пощата ми е препълнена и колегата Scrapheap не може да ми пише. Та офертата за зъбното колело е още валидна.
        Ами разчисти я,влизаш в редактиране на папки и триеш.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Като съм под окото на модераторите явно съм и с ограничена пощенска кутия. Има ограничение от 3 съобщения общо. Като имам 2 изходящи и едно входящо. Кое да изтрия при условие че трябва да имам начин да си следя какво съм писал.
          А и нещо се беше сбъгасяло. Бях се примирил, трия а на следващото влизане съобщенията пак са си там.
          Карай да върви ще натрупам минималния брой постове и нещата ще си влезат в ред.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Колеги търся си нещо като по-горния струг или су201 нещо от сорта. Някой ако има познат или има информация някой да продава запазена машинка пишете да ходя да си взема най-накрая стругче,че имам да си човъркам много неща.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Колеги,имам нужда от малко помощ.Може ли някой да ме светне на една тръбна резба 1\8 кое точно е 1\8?външният диам е около 9.7 и е 28 навивки в Цола!На тоя кораб всеки производител си правиш кой какво резби му дойде,и понякога като трябва а се оправи някоя залудявам докато определя каква е че даси намеря подходящ метчик/плашка за нея!И някой може ли да препоръча ПОДРОБНА таблица за резби!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Или приложение за Андроид...
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ако тръбата е 1/8, обикновено вътрешния и диаметър е 1/8, тоест 3.175мм. Ама случая не е такъв явно.

                  По така посочените размери, резбата, ако не е трапецовидна(тръбна, газова, демек с променлив диаметър), отговаря на 3/8-28 UN.

                  ...обаче, ако е тръбна резба, е по-вероятно да е 1/8-27 NPT, тогава тръбата би трябвало е с номинален външен диаметър 0.405 инча или близо до това, или 10.2мм.

                  ...ъъъ, ама има и друго - разни газови и прочие резби, та батака е пълен. Има английски, американски, и в двата слуая тръбни и не-тръбни, газови и т.н. Бе "майка плаче, грамофон свири" е работата.

                  За "unified imperial" резби, ето ти линк:
                  http://theoreticalmachinist.com/Thre...dImperial.aspx

                  ПП: А ако резбата е NPT, ето ти инфо (в горния линк има само таблица по въпроса):
                  https://en.wikipedia.org/wiki/National_pipe_thread
                  Последно редактирано от sparkybg; 22-04-16, 13:31.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                    Колеги,имам нужда от малко помощ.Може ли някой да ме светне на една тръбна резба 1\8 кое точно е 1\8?
                    Нищо не 1/8 в момента.
                    Някога е било вътрешния диаметър на тръбата
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Да...оправихме се и тоя път!Понякога изпадам в тиха ярост с тия резби.И не ми стига че са 1000 вида,всеки слагал каквото решил че му трябва,и всичко е по JIS,което допълнително усложнява задачата...
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • От: До: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        На нащо СУ 582 на някой някога му е писнало да се навежда и е удължил лоста и да си знаеш когато ти се наложи да заваряваш особено с електрожен по металорежеща машина винаги откачай заземителната връзка защото в повечето случаи прегаря и масата максимално близко до заваряваното място. До тук добре изяснихме нарязването на резби когато машината е с механичен съединител ами ако тя е с електрически? На някои машини включително и една модификация на български СУ 400 целия агрегат механичен съединител е заменен от още един контактор в таблото и един електрически ключ реверсират посредством обръщане на фазите. Така е включително и на моя северно корейски струг. Предимствата на това решение са че с машината се работи много леко (съединителя е лостче няма и 10 сантиметра) и има един износващ се механизъм по малко. Съединителя е малкото лостче отдясно на супортната кутия голямия лост е превключватела на посоките на супорта. До тук добре но при нарязване на резби започват проблемите просто трябват малко по други навици не можеш много бързо да обърнеш хода защото защитата сработва и гори бушон (контакторите са бавни) трябва ти много добър усет към ключа да чукнеш за части от секундата обратния ход преди бушона да е изгорял двигателя спира универсала , връщаш до неутрално и реверсираш естествено нарязваш на много по ниски обороти 100-200 докато с механичния съединител работя в диапазона 300-500. Електрическото табло е отворено точно заради така изгорял бушон Да има случайно някой поназнайващ корейски че не си знам марката на струга
                        Здравей, колега.
                        Имам такъв корейски струг, в долната част на супорта откъм предното седло има една ръчка. Тя за какво е?

                        Коментар


                        • От: До: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от ktamen Преглед на мнение
                          Здравей, колега.
                          Имам такъв корейски струг, в долната част на супорта откъм предното седло има една ръчка. Тя за какво е?
                          Обръща посоката на винта за лява/дясна резба . На нашите ръчката е някъде по корпуса .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: До: Как се нарязват резби на струг

                            Благодаря за бързия отговор.
                            Всъщност тази ръчка се използва при правенето на всякакви резби, точно тя замества съединителя. При използването и, синхронът между винта и шпиндела се запазва. На този струг, не само, че не е по-трудно да се правят резби, а напротив, много по-лесно и удобно е, защото няма нужда тежките шпиндел, универсал и детайл да се спират и да се завъртат на обратно при всяко връщане на супорта.
                            Преди да ми възразиш, че винта не трябва да се отделя от шпиндела, щото нам си кво...... Просто пробвай какво ще се получи и тогава пиши. Не знам как точно е реализирано, но ръчката "помни" как е бил зацепен винта и го зацепва пак по същия начин.
                            Съединителят при струговете е анахронизъм, останал от времето, когато цялата фабрика се е задвижвала от една единствена парна машина. Сега всеки струг си има двигател и съединителят е напълно излишен. Или поне аз не се сещам за нито една разумна причина за съществуването му.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Преди празниците ми подариха това ножче със сменяема твърдосплавна пластина . Не знам дали само пластините са Митсубиши или цялата система е тяхна но е много добро . Пластините имат по 6 работни ръба . Захвата им към държача е перфектен и дават гладкост като шлайфано.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Картина1.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5713697. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Картина4.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5713695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Картина2.jpg
Прегледи:1
Размер:210.3 КБ
ID:5713696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Картина5.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5713694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0230.JPG
Прегледи:1
Размер:201.9 КБ
ID:5713698
                              Последно редактирано от sek.1; 30-04-16, 15:35.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Съвсем стандартна система. Държача ти e TWLNR и WN пластини. Имам такъв и ляв и десен, само че с другия захват - MWLNR и MWLNL:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:142897.jpg
Прегледи:2
Размер:40.4 КБ
ID:5713699

                                Това е може би най-разпространения вид пластина - правят я всички, буквално. Учудвам се че не си попадал до сега на нея. Хем 6 режещи ръба във всяка посока, хем работи напречно и надлъжно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X