Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Челото на метчика не опира в дъното на канала. Това имах предвид. Спира примерно на 6-7мм от него, и то спира така че все едно е опряло, въпреки че не е.
    Има си специални метчици за неръждавейка, ето така изглеждат но имам само м8ици и м10тки.
    Прикачени файлове
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Сега чета. Проблема е повърностното закаляване по време на студената обработка. Явно някакво такова чудо съм стъкмил, докато пробивам или правя резбите. Сега гледам какво може да се направи по въпроса за да го избегна. Не знаех че има такова чудо. Явно иска четене. То и свредла има специални, се оказва.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Аз за това ти казах че неръждавейките се работят с обилно охлаждане . Ако нямаш на машината поливаш с едно шише от веро обилно с борьол . Крайно време е да си пуснеш поне на струга охлаждането . При теб не е страшно малък ти е разхода можеш спокойно да сипеш синтетичен на Бардал никога не се умирисва . Въпреки че и с този с който работя в момента не съм го сменял трета година и още не е замирисал като хората . Инструментите за нерждавейката ги купувах от Дормер с едно свредло с не знам колко процента кобалт изкарах всичките над 800 отвора на бормашината в 10 мм нерждавейка само с обикновено масло . Свредлото още се подмята някъде по шкафовете непрезаточвано а е сръбско правено по спесификации на Дормер в завода в Чачак . То има неръждаема и неръждаема стомана много марки са в зависимост от изискванията към нея . В работата имам една руска магнитна от онова време Ф 160 две филии ги рязах на ножовката ден и половина с лист на Сандвик . В какъвто и режим да я работиш разхода на инструмент е страшен та няма някакви точни режими както тръгне най леко така я работиш .
        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
        Има си специални метчици за неръждавейка, ето така изглеждат но имам само м8ици и м10тки.
        По принцип метчиците с три пера работят по добре особено в глухи отвори по малко се задръстват.
        Последно редактирано от sek.1; 24-05-15, 17:41.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ...При теб не е страшно малък ти е разхода можеш спокойно да сипеш синтетичен на Бардал никога не се умирисва . Въпреки че и с този с който работя в момента не съм го сменял трета година и още не е замирисал като хората ...
          Като купувах въпросната охлаждаща течност, продавачите бяха единодушни, че не е синтетична. На опаковката също не пише че е такава. Във френският сайт на производителя твърдят че е. Върви ги разбери...
          За момент нямам забележки, но по думите на познат, при него се образували разни гадости в казана на охлаждащата течност и му били запушили системата...
          Има и забавни свойства - "свети" на UV светлина.

          Преди това използвах някаква, нашенско производство. Всичко ръждяса, и прекратих експериментите...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Значи ,много общо наричаме неръждаемите стомани с наименованието "неръждавейка"! А те са толкова много видове в зависимост от легиращите елементи и процентното им съдържание. И затова някои се самозакаляват ,а други даже не се и заваряват а трети се работят по лесно.Аз например не обичам да работя "неръждавейка" , донесена ми от клиент , щото не знам какво ми е довлякъл .Предпочитам аз да я купя според изискванията на изделието ,за да кажа и адекватна цена на труд.Който обикновенно е двойно, а и тройно по-скъп ,от труда за детайл от стомана , пък била тя и инстументална.Та хубаво е да се знае каква марка е стоманата и тогава да се работи.Абе мразя неръждаема стомана и гледам да не работя с такава (някаква си), щото не можеш да обясниш на някой "учен" тъпанар довлякъл ти парче "неръждавейчица" , че времето и труда за изработване са два /три пъти повече и е прееби инструментче!!
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Като купувах въпросната охлаждаща течност, продавачите бяха единодушни, че не е синтетична. На опаковката също не пише че е такава. Във френският сайт на производителя твърдят че е. Върви ги разбери...
              За момент нямам забележки, но по думите на познат, при него се образували разни гадости в казана на охлаждащата течност и му били запушили системата...
              Има и забавни свойства - "свети" на UV светлина.

              Преди това използвах някаква, нашенско производство. Всичко ръждяса, и прекратих експериментите...
              При мен оператора на декела работи само с такава . Продуктите на Бардал ги пазаруваме от фирма Про Спиид познаваме се от доста години помагали сме си за доста неща и ползваме някакви отстъпки .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                Значи ,много общо наричаме неръждаемите стомани с наименованието "неръждавейка"! А те са толкова много видове в зависимост от легиращите елементи и процентното им съдържание. И затова някои се самозакаляват ,а други даже не се и заваряват а трети се работят по лесно.Аз например не обичам да работя "неръждавейка" , донесена ми от клиент , щото не знам какво ми е довлякъл .Предпочитам аз да я купя според изискванията на изделието ,за да кажа и адекватна цена на труд.Който обикновенно е двойно, а и тройно по-скъп ,от труда за детайл от стомана , пък била тя и инстументална.Та хубаво е да се знае каква марка е стоманата и тогава да се работи.Абе мразя неръждаема стомана и гледам да не работя с такава (някаква си), щото не можеш да обясниш на някой "учен" тъпанар довлякъл ти парче "неръждавейчица" , че времето и труда за изработване са два /три пъти повече и е прееби инструментче!!
                Изборът в случая ми беше (за Фи45) между 1.4541 и 1.4845. И избрах 1.4541. Ако знаеш някъде място с по-голям избор от A.Стоилов, с удоволствие бих пазарувал от там. Все щое не знам каква ще е хавата като тръгна да пробивам голямата дупка (фи32) но ще намеря начин някак да охлаждам, или поне да купя смазка - нещо като Loctite 8031 или IBP.50/2. Другото, което смятам да опитам е синтетично масло за LSD диф. Такова поне имам къде 4-5 литра, ама кой да се сети.... Във всички добавни пишче че са с адитиви за екстремални налягания, а хубаво диференциално синтетично масло с добавка за ЛСД има точно такива хубавости в себе си.

                А на класическия борьол точно това не му харесвам - става ръжда и смрад невероятна, пък аз работя от дъжд на вятър. Ама щом казвате че тоя на Бардал е ОК, може и да пробвам. Само трябва някакви 2 бункерчета и една тава за фрезата да си съкмя, защото категорияно не желая да и ползвам основата на корпуса за резервоар - мазалото е пълно и няма чистене.

                Ако изобщо ми работи помпата на фрезата де.

                По западните форуми разправят че неръждавейка се работела перфектно с нафта за охлаждане.

                ПП: Станьо, спрея дето спомена по-горе да не е тоя?:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51jEiL-vJrL.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5662185
                Последно редактирано от sparkybg; 24-05-15, 19:11.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Спарки, веднъж с познавателна цел докато стъргах една жилава неръждавейка, пръсках със замразяащ спрей. (Нещо като течна фаза на LPG). Имаше доста приличен ефект. Опитай и ти.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Спарки, веднъж с познавателна цел докато стъргах една жилава неръждавейка, пръсках със замразяащ спрей. (Нещо като течна фаза на LPG). Имаше доста приличен ефект. Опитай и ти.
                    Такова имам. Хич не съм се сетил да го ползвам за експресно охлаждане. Всъщност е "течен въздух", ама като го обърнеш наопаки си излиза в течна фаза. Че и е негоримо даже.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      ПП: Станьо, спрея дето спомена по-горе да не е тоя?:
                      [ATTACH=CONFIG]802831[/ATTACH]
                      Същия . Даже Пепи оператора на декела е хванал че при работа с разстъргваща глава ножа отбива много по малко от колкото с борьол и други масла и го ползва за смазване практически за всички операции .Опаковката е голяма стига за много време . Ако искаш утре мога да видя с нашите отстъпки колко излиза борьола на Бардал и този спрей .
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Такова имам. Хич не съм се сетил да го ползвам за експресно охлаждане. Всъщност е "течен въздух", ама като го обърнеш наопаки си излиза в течна фаза. Че и е негоримо даже.
                      Само извади първо свредлото щото ако свие рязко ще го счупи . Аз съм имал случай с една втулка да пробвам как влиза вкарах оста забавих се малко с ваденето тя охлади втулката и стегна та я вадих на пресата после .
                      Последно редактирано от sek.1; 24-05-15, 19:20.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Ако искаш утре мога да видя с нашите отстъпки колко излиза борьола на Бардал и този спрей .
                        Естествено че искам. Даже мисля 2 спрея да взема, стига да не е торба пари.

                        За борьола, бункерче от 5-6 литра мислиш ли че е достатъчно като за мойте цели, или да отивам на нещо като 10?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Естествено че искам. Даже мисля 2 спрея да взема, стига да не е торба пари.

                          За борьола, бункерче от 5-6 литра мислиш ли че е достатъчно като за мойте цели, или да отивам на нещо като 10?
                          Ако ще го връзваш с класическата помпа за охлаждане поне 30 литра . Моя на струга е там някъде около 30 - 40 литра . Оригиналните са по големи към 60 - 70 литра . Борьола се разрежда 20 към 1 така че с една туба концентрат от 5 литра ще караш с години . Спокойно можеш да караш с един казан и една помпа на струга и на фрезата . На фрезата върви много фира щото е трудно да го удържиш да тече само по масата подлагам разни ламаринки мъка е . И на нея прикачам външен резервоар щото тоя във фундамента е пълен с невероятна гняс . Един път го разрових и втори път тая грешка няма да направя . Оня ден возих една 321 от Орландовци горе до базата и това във фундамента се разплиска по камиона та овоняхме базата
                          Последно редактирано от sek.1; 24-05-15, 20:11.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Нямам нищо там, освен няколко шепи стружки и остатъци от масло. Ама хич не мисля да го чистя. То не мисля и че въобще е възможно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              То там е проблема че е невъзможно да го изчистиш . Всички фрези са така и декела също . Защо са направили такава дивотия конструкторите нямам идея .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                На келявата си Ц8 ползвам пластмасова "тавичка" от вратата на хладилник с помпа за чистачки и медна тръбичка за газ. Така не оливам всичко наоколо и върши работа.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X