Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Както и на всички останали стругове . Въртиш до нужните ти градуси малкия (кръстатия) супорт и подаваш с малкия нониус.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Както и на всички останали стругове . Въртиш до нужните ти градуси малкия (кръстатия) супорт и подаваш с малкия нониус.
      Конусът е с резба. Не мисля, че с малкия супорт ще стане работата.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Конусът е с резба. Не мисля, че с малкия супорт ще стане работата.
        Извинямам се сега го видях детайла в цял размер.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Само конуса е ясно. Резбата на него е въпроса как ще се направи?
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Без конусен линеал, или друго приспособление, което да мести напречното подаване, в зависимост от надлъжното, няма шанс.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Друг, който мисли че няма как? Аз точно това нешо съм го направил лично на корееца. Комшията е стругар цял живот и ми даде жокер как да го направя.
              Въпроса е нещо като гатанка, защото ми се стори интересно и хитро. Да видим хитреците тука кои са
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Някакъв наклонен ограничител на напречното подаване, а с винта пак на напречното подаване да се притиска на ръка към него?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Горната шейна по конуса. И подаваш на ръка напречно. Само, че резбата е обратна в тоя случай, ако искаш да е дясна трябва да сложиш нажа от другата страна на детайла, работния ход на уневерсала е обратния и подаването на ножа става ката дърпаш шийната към теб. А, и надлъжния ход е от ляво на дясно та винаги да подаваш, а не да вадеш ножа от детайла.
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Що не вземеш да щракнеш една снимка?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      На кое да щракна снимка? Още снимки на конуса ли? Ако желаеш ще направя клипче с друг конус
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26112010236.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5230854
                      ето го и малкия ми приятел на 3 месеца и полувина е
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26112010237.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5230856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26112010238.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5230857
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ама ти съвсем на ръка ли? Никакво приспособление за ограничение ли нямаше? Каква е точността тогава?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Не разбрах това обяснение но:

                          Вариант 1 - При малки ъгли детаила между два конуса с изместено задно седло.
                          Вариант 2 - Прави се копирен водач с канал и се откача гайката на напречното подаване.
                          От тук на татък е като нормална резба.
                          ОФФтопик: Виждал съм стари стругари които правят на ръка такива конуси и криви че и операторите на CPUтата им се завиваше свят ама вече май няма такива!
                          Последно редактирано от old111; 27-11-10, 22:24.
                          Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Само на ръка, точността много много не ме интересува, защото е за мащина за цепене на дърва, но все пак стана доста добре
                            Имам и въпрос: Как се откача гайката на напречното подаване?
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              На моя Ц8М Пазарджишки е с два болта на плота, на другите не знам откачам я за 2 минути и става копир.
                              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                                На моя Ц8М Пазарджишки е с два болта на плота, на другите не знам откачам я за 2 минути и става копир.
                                На моя C11MT се вади клина, отвива се болта/болтовете, повдига се дъската, натиска се задния край на винта и се избутва шейната.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X