Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Тези помпи са отворени и не са направени за голямо налягане така ,че няма значение колко е ограничена изходящата течност.До колкото се вижда на табелата пише 3м. воден стълб=0,3бара,ако не се лъжа.Колкото до параметрите на помпата това са дебит,мощност и обороти.Българските помпи произвоство на Етрополе са с трифазни асинхронни двигатели с мощност 180W,3000n/min дебита не си спомням колко беше.Такива са помпите ми на фрезата,ножовката и на двата шлайфа.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
      За предпочитане е да не намаляваш прекалено течноста за охлаждане или да я спираш напълно, защото явно се натоварват и изгарят.
      Това са центробежни помпи и когато се спре циркулацията на течност се разтоварват. Не е това причината да гори помпата, търси я както ти каза Stefan55. Като отвориш мотора ако е почерняла само едната намотка а другите са като нови много е голяма вероятноста да е имало проблем при намотаването на тази намотка.
      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Има някои типове ел. двигатели при които пренавиването е винаги неудачно и много бързо изгарят след него . Не съм суеверен но и аз имам два дни в годината в които не пипам и ключ на лампа в къщи и двата пъти ми се размина на косъм с трите фази .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Благодаря за хубавите мнения
          А за трите изгорели помпи да уточня, те бяха доста стари следователно има много голяма вероятност да са изгорели. Българина пази доста работи, а и като не ти се дават пари търсиш в боклуците. Не ходиш като европейците направо в магазина. Кофти работата е, че след ремонта помпата изгоря пак и да само едната намотка е изгоряла е другите две си седят като нови. Не знам каква е причената и не мога да кажа кой е винавника, но има голяма вероятност да е майстора, защото като взех помпата и завъртях ратора на ръка се въртеше малко трудно. Помислих си, че щом майстор така ми я дава значи най-вероятно ще разхлаби в последствие, ама зе та така разхлаби, че пак ще трябва да си въртя около нея. Това е моето мнение по въпроса. Грешка от моя страна няма при свързването, трите фази са на място. Друга грешка която може да съм допуснал не знам..... Ще видим какво ще я правим тая работа....
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Има някои типове ел. двигатели при които пренавиването е винаги неудачно и много бързо изгарят след него . Не съм суеверен но и аз имам два дни в годината в които не пипам и ключ на лампа в къщи и двата пъти ми се размина на косъм с трите фази .
            Няма мотор който да не може да се пренавие, проблема е че намотките се лакират отгоре а не се импрегнират и вибрации притриване на лаковата изолация и бум. Едно време носехме моторите само в Силистра в Лесокомбината, имаха чудесен бобинажен цех, от други работилнички горяха май още преди да ги пуснем.


            Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
            Не знам каква е причената и не мога да кажа кой е винавника, но има голяма вероятност да е майстора, защото като взех помпата и завъртях ратора на ръка се въртеше малко трудно. Помислих си, че щом майстор така ми я дава значи най-вероятно ще разхлаби в последствие, ама зе та така разхлаби, че пак ще трябва да си въртя около нея. Това е моето мнение по въпроса. Грешка от моя страна няма при свързването, трите фази са на място. Друга грешка която може да съм допуснал не знам..... Ще видим какво ще я правим тая работа....
            Сигурен съм че проблема е в майстора а ротора трябва да се върти почти без усилие. окъсил е междувитково и толкова му е живота 10, 15мин ако беше от липсваща фаза щяха да са изпържени две намотки.

            Колеги на някого да му се намира излишна такава помпа че ми трябва за Ц8цата може и изгоряла.
            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Аз нмам една изгоряла...........пак и не ползвам охлаждане.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Дай някакъв тел, за връзка или ми чукни на този в подписа.
                Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                  Няма мотор който да не може да се пренавие, проблема е че намотките се лакират отгоре а не се импрегнират и вибрации притриване на лаковата изолация и бум. Едно време носехме моторите само в Силистра в Лесокомбината, имаха чудесен бобинажен цех, от други работилнички горяха май още преди да ги пуснем.
                  Това го знам от стар майстор бобиньор до преди десетина години имахме бобинажен участък . Накои мотори се пренавиват успешно други само в заводски условия. На теория не би трябвало да е така но практиката казва друго.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                    Дай някакъв тел, за връзка или ми чукни на този в подписа.
                    0887661033 Тодор

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Да добавим и тук малко теория все важни неща елементарно описание как се разчитат чертежи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img356.jpg
Прегледи:1
Размер:225.5 КБ
ID:5226683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img357.jpg
Прегледи:1
Размер:284.4 КБ
ID:5226682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img358.jpg
Прегледи:1
Размер:217.9 КБ
ID:5226681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img359.jpg
Прегледи:1
Размер:237.8 КБ
ID:5226680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img360.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5226679
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        При ротори които имат малка въздушна междина към статора или частично опират в него се получава задиране и провлачване на ламелите на статора от там става притискане на жичките в каналите и разрушаване на изолацията между тях и имаме междувитково късо съединение и настъпва пробив който довежда до изгаряне на двигателя.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Още теория на който му се чете да чете. Учебника от който снимам е издаден през 1966 година от издателство техника ако модераторите преценят че може да има проблем с авторските права да мислиме друг варянт.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img361.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5228334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img362.jpg
Прегледи:1
Размер:216.4 КБ
ID:5228333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img363.jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5228332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img366.jpg
Прегледи:1
Размер:239.7 КБ
ID:5228331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img367.jpg
Прегледи:1
Размер:255.7 КБ
ID:5228330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img368.jpg
Прегледи:1
Размер:260.2 КБ
ID:5228329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img369.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5228328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img370.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5228327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img371.jpg
Прегледи:1
Размер:210.5 КБ
ID:5228326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img373.jpg
Прегледи:1
Размер:214.4 КБ
ID:5228325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img374.jpg
Прегледи:1
Размер:242.3 КБ
ID:5228324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img375.jpg
Прегледи:1
Размер:234.9 КБ
ID:5228323Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img376.jpg
Прегледи:1
Размер:241.6 КБ
ID:5228322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img377.jpg
Прегледи:1
Размер:217.6 КБ
ID:5228321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img378.jpg
Прегледи:1
Размер:229.2 КБ
ID:5228320Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img379.jpg
Прегледи:1
Размер:276.7 КБ
ID:5228319Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img380.jpg
Прегледи:1
Размер:287.4 КБ
ID:5228318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img381.jpg
Прегледи:1
Размер:242.3 КБ
ID:5228317Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img382.jpg
Прегледи:1
Размер:227.8 КБ
ID:5228316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img383.jpg
Прегледи:1
Размер:218.7 КБ
ID:5228315Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img384.jpg
Прегледи:1
Размер:201.2 КБ
ID:5228314Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img385.jpg
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:5228313
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Не се събраха в един пост .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img386.jpg
Прегледи:1
Размер:230.2 КБ
ID:5228339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img387.jpg
Прегледи:1
Размер:269.6 КБ
ID:5228338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img388.jpg
Прегледи:1
Размер:213.1 КБ
ID:5228337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img389.jpg
Прегледи:1
Размер:247.1 КБ
ID:5228336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img390.jpg
Прегледи:1
Размер:257.1 КБ
ID:5228335 Тая страничка съм я истървал да не я обработя тука е по добре форума пак ме прецака не иска да застане отдолу.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от sek.1; 14-11-10, 07:22. Причина: допълване
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Тоя учебник е супер!Наистина ще е супер да го има някаде целия!
                              В по горен мой пост споменах за едни по специфични отрезнни ножове,които поне аз в БГ не съм виждал!Вече съм на работа,така че е то ги и снимките!Все още не са докарали пластините за ножовете,но и това ще стане скоро надявам се...!А струга е чисто новичък,комбиниран с пробивна машина!Имали сме и такъв,по-голям комбиниран с фреза-доста по голям и масивен!
                              Прикачени файлове
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Правя къквото мога по въпроса но скенерчето ми е любителско и е много бавно .Имам и едно преводно от руски стругарство пак на издателство техника от 1959 година . В работата имам и от по ново време но така са написани по скоро преписани от разни професори теоритици че и на мен ми е трудно да ги разбера. Айде да пуснем още малко теория и да отговорим на въпросите касаещи охлаждането и охлаждащите течности.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img391.jpg
Прегледи:1
Размер:275.9 КБ
ID:5228359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img392.jpg
Прегледи:1
Размер:237.7 КБ
ID:5228357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img393.jpg
Прегледи:1
Размер:221.6 КБ
ID:5228356
                                Последно редактирано от sek.1; 14-11-10, 09:23.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X