Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    На БелТАПАЗ е най-лесно през украинския им дилър:
    https://tddomen.com.ua/
    пращат по поща или DHL.
    Обаче къде ги видя тия със стъпка 10? Като гледам таблиците, все на 9 излизат. 10 е за размерите над 300мм.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      По картинка,че не съм във нас да меря.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Днес престъргах челюстите както казахте на 90об/мин ,2 пъти по 0.1мм на най-бавното подаване (1/4 на осем) .Резултата е ,че биенето от 0.07мм се увеличи на 0,3мм.Явно пак съм объркал нещо


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chuck3.jpg
Прегледи:1
Размер:238.4 КБ
ID:5786128Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chuck2.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5786129
        Последно редактирано от stypkata; 19-04-18, 19:42.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Без значение какво фи ще хванеш, биенето е едно и също, така ли?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Този нож е тЪп,не се заточва по този начин,защото не реже а отбива,особенно на закалени челюсти.Обяснил съм подробно как аджеба се рендосват челюсти,по този начин обираш луфта на върха и отнемаш там в повече.В резултат на което стават леко конусни и държат само от средата на вътре,пробвай на някое обработено меко желязо(ст-3) стегни здраво и виж.

            P.S.Не го ли продаваш този универсал,той и без това не ти върши работа!?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Еми не го продавам.Дори да купя нов този ще го запазя за неотговорни неща.А новия ще го пазя .Вече видях колко е лесно да се съсъпе нов универсал.Не,че новия ще го задръствам със стружки де.Не мога да си позволя да купувам нов универсал през 6 месеца.
              А и да реша да се разделям с него от теб пари не мога да искам

              За заточването на ножа - заточих го с тъп ъгъл защото ми се привидя от снимката на колегата pgv от предната страница ,че така го е заточил .Ще пробвам да го заточа на остър ъгъл.


              камено - пробвам с едно парче желязо около ф25. Не съм пробвал с други размери.
              Последно редактирано от stypkata; 19-04-18, 21:55.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Този нож е тЪп,не се заточва по този начин,защото не реже а отбива
                Явно не само на мен ми се е сторило от снимката, че ъгъл на рязане е отрицателен.
                Ама интересно, защо това нещо е работило някога, че и колегата е тръгнал да прави важни корекции с така заточен нож?
                Прочее, такъв ъгъл на рязане къде е приложим целенасочено?
                Доколкото е ъгъл на рязане де, а не на мазане?

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Явно не само на мен ми се е сторило от снимката, че ъгъл на рязане е отрицателен.
                  Ама интересно, защо това нещо е работило някога, че и колегата е тръгнал да прави важни корекции с така заточен нож?
                  Прочее, такъв ъгъл на рязане къде е приложим целенасочено?
                  Доколкото е ъгъл на рязане де, а не на мазане?
                  Това нещо не е работило никога,то се е хлъзгало по детайла.
                  Такава конфигурация се използва примерно при разстъргване на чугун бронз или алуминий,защото не оставя деруги и не тръпне.Подаването е 0,1мм макс а в повечето случаи се гонят стотни,ползва се основно при разстъргващи машини или глави.Говоря за отрицателно заточен нож,който няма нищо общо със този от снимката,той е тЪп и неправилно заточен.
                  Последно редактирано от petroffbg; 19-04-18, 21:20.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Има и едно друго нещо, няколко пъти престъргвани челюсти, даже и минимално, даже да нямат биене след това не държат нищо
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Днес пробвах с този нож.Режещия ръб е с остър ъгъл вече и самия нож е по-голям (по-стабилен). Като че ли биенето малко намаля ,но нямаше време за повече тестове и утре ще продължа.Но този ръб вече одобрявате ли го?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grind.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5786161


                      ПС Ако тръпненето,за което питах по-горе е в резултат на луфт в лагерите на шпиндела ,този луфт може ли да е пречка за успешното престъргване на челюстите?

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Колега, извинявай ако те обижда тоя линк, който ще ти пратя, но това са основни неща, и трябва да се знаят.
                        http://www.referati.org/mehanichna-o...vane/68847/ref

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Това съм го учил, изпитвали са ме и... накрая на практиката (на която имам 6) си острех ножовете както аз си знам. Нямаш ли усета какво се случва, не става работата. А това става с бачкане проби и грешки, като в случая.

                          Не че е лошо да се прочете де. Желателно от учебник - и картинки и всичко са подредени както трябва.

                          А конкретно за вътрешно струговане - ISCAR-ската ми борщанга слага в джоба си абсолютно всеки нож със сменяема пластина, и като трайност и като отбиване. Не знам от какво са го правили това чудо, обаче дори при заминала пластина отбива в пъти по-малко от на вид по-дебел от нея нож, както и да го остря. Недостатъка и е само че е за диаметри от 27мм нагоре.

                          ...и като стана дума за геометрия - без борщангата всичките ми останали държачи са за пластини с отрицателна геометрия като геометрия на рязане. Като ъгъл спрямо надлъжоното подаване имам само 2 държача с отрицателна, които до сега не съм ползвал хич.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ами....Като имаш предвид, че геометрията на стругарския нож е определяща и приложима към всички стружкоотнемащи инструменти, е добре да се знае теорията.
                            Като знаеш теорията, ще знаеш при различни материали какъв заден ъгъл ще дадеш на свредлото, или какъв ъгъл при върха му, или как се точи нож на щос-машина или на шепинг, примерно.
                            А практиката - без нея не може. И колкото по-добър практик си, толкова по-плътно се приближаваш до написаното в учебника.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Бе намерил си, точно с какво да се учиш за стругар! Колегата stypkata имам в предвид.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                я зареди в свободното гнездо на ножодържача един десен нож и струговай нещо примерно на размер фи 20мм външно примерно на 5/6 мм. След това завърти ножодържача да дойде ножа за вътрешно струговане и му паркирай върха на около една десета от челото на заготовката в центъра. Вземи шублера и замери размера от горна точка на заготовката до върха на ножа и обади къде ти е върха: под или над осовата линия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X