Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Знам,че е лошо.Не съм за струг май Както се казва - "който седи на 2 стола пада на земята".А при мен столовете са поне 5.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Споко, няма фрезист който да не си е "дупчил менгемето", образно казано.
      Занаят се учи и с практика, и уви, тя включва и подобни издънки.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Дано не е пострадал лагерния възел на шпиндела защото там нещата са много прецизни . Допуска за успоредност на притискащите шайби е 2 микрона . На времето в ЗММ бяха разработили специална машина на базата на шепинг със специална шлайфаща глава за тези шайби . Няма плосък шлайф в този свят който да дава успоредност по малка от 6-7 микрона . На времето като правихме основен ремонт на един С 13 шайбите ги докарах до 6 микрона на плоския шлайф и от там старците разбойници няколко дена на тресажна маса ги притриваха на ръка .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Сега като че ли се пооправи.Тръпненето изчезна нацяло (дано не се появи пак само).Конуса не е по-голям от преди - и преди ударите даваше 2-3стотни конус.Днес го мерих - пак толкова дава.Явно навреме съм изключил машината и по-голяма беля се е разминала.Останаха само белезите по челюстите да ми напомнят .Един въпрос - вярно ли е,че цоловата резба се прави леко конусна?

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ако е NPT има конус.
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              А ако е обикновенна като на ВИК тръбите?

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Не е необходимо.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  .Един въпрос - вярно ли е,че цоловата резба се прави леко конусна?
                  Цоловата скрепителна резба е цилиндрична , а някои газови резби (като някои водопроводни ) може да са конусни.
                  Газовата също е вид цолова, измерва се стъпката на витки в цол (инч) , а означението на газовата показва отвора на тръбата .Има таблици за по лесно.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Водопроводната я правя леко конусна, но не е задължително.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Има всякакви. Ако имаш чертеж-добре, защото там си пише. Ако нямаш-мериш и гадаеш.
                      http://www.homedistiller.ru/klassifikacija-rezby.htm

                      Руският ГОСТ има една много положителна страна-публичен е и там ги има стандартите за всички резби.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Колеги имам проблем с биенето на детайлите .Ако работя неотговорни неща - няма проблем.Но ако правя нещо,което ще се върти и трябва да не бие виждам зор.Питах един майстор,които ми каза,че това,че универсала ми биел 7 стотни било нищо.Българските универсали като нови биели по 3-4 десети и нямало проблем с тях.Проблема бил в майстора,т.е. мен.Ок .Извиках друг майстор да ми покаже как ще центира един фланец .Обяснява ми 30мин ,но не ми показа нищо напрактика,защото си бил забравил очилата.Ок .Няма проблем.Стига ми да ми обясни като хората ще разбера.Обаче днес като приложих наученото от него се оказа,че разлика няма.Пак си бие детайла.Първо центирам с идникатор вертикалния фланш на частта от детайла,която хваща м в универсала .Струговам всички други повърхности да се изравнят с въпросния венртикален фланш.После обръщам детайла като го хващам за вече стругованата част ,но се получава,че всички повърхности без изключение бият доста (0.2-0.3мм).С часове прекарвам в опити да накарам детайла да не бие,но все без успех.Успявах единствено когато универсала ми беше нов и биеше 0.02мм.Тогава просто хващах детайла в универсала и той заспиваше или го почуквах да легне плътно на челюстите.Така съм правил оси с дължина 40см без почти никакво биене.Сега осите ги правя между 2 центъра и горе долу стават въпреки биещия универсал,но фланците не стават между 2 центъра.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Имаш два вариянта,пръвият е да си рендосаш челюстите включително и челно.Вторият е да охлабиш универсала във фланеца със примрно 1мм и да го направиш "плаващ",като това не изключва челосването на челюстите.Ако си виждал "бит" универсал,то е защото е бил плаващ,закрепваш детайла и охлабваш леко трите болта които държат универсала към фланеца,слагаш индикатор и мааш по патрона докато "заспи",стягаш и работиш.Този метод се използва при зъбонарезните машини и при стружкоотнемащи които са оборудвани примерно със Български универсали.
                          Чисто нов руснак 250мм при мен заспа във 0,01мм,но челно шаваше 2-3десети и на двата комплекта челюсти,рендосах ги незабавно.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Рендосването какво представлява? Престъргване с нож ли?
                            Само болтовете ще могат ли да държат здраво универсала? Струва ми се ,че при работа ще се разхожда по фланеца,ако засечката не е точна.При зъбонарезните машини предполагам силите са по-малки от на струга

                            PS Накрая ще взема един нов универсал TOS за 600лв и мъките ще свръшат...
                            Последно редактирано от stypkata; 05-04-18, 05:54.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Престържи ги тези челюсти,има писано как става.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                                Рендосването какво представлява? Престъргване с нож ли?
                                Само болтовете ще могат ли да държат здраво универсала? Струва ми се ,че при работа ще се разхожда по фланеца,ако засечката не е точна.При зъбонарезните машини предполагам силите са по-малки от на струга

                                PS Накрая ще взема един нов универсал TOS за 600лв и мъките ще свръшат...
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171607
                                в тази тема много добре е обяснено кое как се прави.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X