Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
    Освен калпавите китайски дигитални шублери има и такива произведени другаде които си мерят много точно ,при нормален натиск от страна на оператора. Този който е на снимката го ползвам вече 4-та година и до сега не ме е подвел. Дава разлика на дълбокомера от 0.02мм , а при мерене външен диаметър и отвор заспива на 0-та.
    Митотойото на "Димилев" е извън коментар , то е друга бира -супер качество.
    Имам два такива “лидълски” и точно единия от тях ми въртеше тея номера с разликата.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Грешно съм се изразил, проблема не е в дигиталния екран, а че е евтин китаец [emoji1]
      Едно време учехме по измерване за типовете грешки, дълго е за писане, звънни или ела, проблема не е в това че е "евтин китаец". Аз съм с такъв и си е много в час.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Едно време учехме по измерване за типовете грешки, дълго е за писане, звънни или ела, проблема не е в това че е "евтин китаец". Аз съм с такъв и си е много в час.
        Аз имам два такива, единия си е перфектен, другия обаче си беше дефектна бройка. А за идването - ще дойда само малко да се освободя, че и за струговане да си говорим и едно диско да пробваме на полигона
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          1 въпрос за главния ел.двигател на струга.В предната част на двигателя ,където е шайбата има капак,който се държи на 4 болта М10.В средата на този капак има едно малко капаче ,което покрива лагера и е хванато с 3 болта М8.Днес исках да сваля и двата капака за да сменя греста на лагера ,но свалих само малкия капак а големия не успях.Въпроса ми е как се сваля този капак? Завърта се,но не излиза.А малкото капаче не мога да го сложа обратно ,защото болтовете се въртят свободно и не им хващат резбите.Явно има нещо от другата страна ,нещо като шайба или гайки,които трябва да се нагласят,но как да стигна до тях,като не мога да сваля големия капак? Малко неясно е без снимки,но дано сте ме разбрали.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            На малкото капаче от вътре има същото капаче което се е завъртяло и за това неможеш да хванеш резбите.
            Иначе начина си го открил, развиваш всички болтове на малкия и големия капак и избиваш капака.
            В твоя случай лагера явно е яко набит на капака и затова не излиза.
            Развий от задната страна големия капак, вдигни мотора и го пусни да пане на ротора на предната страна, тоест ротора да отиде на зад.
            Естествено трябва да се използва умерена сила.
            Дано ме разбереш какво съм написал

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Следващият път когато развиваш , първо попитай! Както каза колегата има вътрешен капак . Реда е следният: развиваш едно боче на малкия капак и навиваш на неговото място шпилка ,която държи вътрешния капак да не превърта . После отвиваш останалите две болчета и махаш капака . Гресираш и нанизваш обратно капака на шпилката и завиваш двата болта . Махаш шпилката и завиваш третия.При теб има друго положение.Сега трябва яка скоба да извадиш големия капак . После шпилка на малкия и набиваш големия в/у лагера. Шпилката да е дълга за да държи малкия капак на позиция . Стягаш големия и както преди навиваш двата болта на малкия .Развиваш шпилката и слагаш третия. Стягаш всичко.Може да се наложи да сваляш двигателя ,ако на място не става. В този случай бележи кабелите да не ги завъртиш.Успех!
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Един път да не питам и то какво стана...Всичко ми се изясни,обаче проблема е,че струга е монтиран на 10см от стена така че свалянето на дв-ля е невъзможно.А да се издърпа напред също не може,защото скоро го хванах за пода с анкери някои от които не влязоха вертикално и сега за да се вдигне над анкерите струга трябва болтовете да се изреждат така,че после да няма място за гайките.Въобще голяма забава се очертава....Със скоба също не може да се извади предния капак,защото сервизния отвор е по-малък от капака и скоба трудно ще го хване (капака).Днес го напъвах с лостове и въобще не помръдна.Другия вариант който ми идва е да жертвам лагера и да нагрея капака така че да излезе лесно от лагера ,после нов лагер и обратно.Скоро правих същата операция на друг двигател ,но там стана много лесно.Нямаше такива вътрешни,външни капачета и т.н....

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Стария тип електродвигатели са така . Процедурата ти я е обяснил колегата . Да анкерираш струг към пода няма смисъл . Горе имам стругове които са на нивелационни пети и машини които са направо на бетона и проблеми няма . Просто трябва да е що годе равно . Ортака машината си я е качил на дървени греди и не трепва .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Два тона и половина трудно ще трепнат.На моя , като му сменях лагери го повдигнах първо с крик и сложи тръби отдолу.После с един лост леко и го местех сам без проблем.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Благодаря ви колеги! Пак помогнахте.Никога нямаше да се сетя да ползвам шпилка в случая.Всичко стана точно както го казахте и много лесно.Избих големия капак с обратен чук .Но днес се вкарах в друг филм.Вчера купих ремък Optibelt по мостра ,която им занесох в магазин Деоком Бургас,които се оказаха големи мошенници!.Измериха ремъка ,който им занесох и който работи на струга ми и ми дадоха уж същия.Обаче се оказа,че е много по-къс.Ремъка е SPB 2240.После ми го замениха за същия 2280,но той пък се оказа много голям.Трябва ми според мен 2250,какъвто те нямат ,но отказаха да ми върнат парите (42лв),които за мен не са малко.Не са изминали и 24ч дори .Предтекста им е ,че съм им върнал ремъка негоден за употреба,защото имало петънце мръсотия ,която забърса пред мен със салфетка и ми го показа.Пълна гавра и измама! Като нямат това,което търся честния търговец няма да ми предложи нищо вместо да ми предложи най-близкото ,което имат за да ми вземат парите и после да откажат им го върна.Фирмата има магазин в гр.Бургас на ул.Демокрация 73.Ако не искате да попаднете в моето положение ви съветвам да го избягвате!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:263.4 КБ
ID:5783533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:196.1 КБ
ID:5783534

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Преди да сложиш външната капачка и монтирай една гресьорка и веднъж годишно гресирай по малко.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Какъв модел е този струг който работи с един ремък .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            А въобще има ли начин да се обтяга ремъка и вие с какъв размер и тип ремъци ги ползвате тези стругове (С11МВ)

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Не съм запознат със твоя струг, но мотора би трябвало да е на шейна и да се обтяга чрез преместване. Според мене самото тегло на мотора е достатъчно за да се обтегне ремъка достатъчно. Струва ми се че трябват повечко ремъци. На моят Ц5 има 4 канала на шайбата, като от както съм взел струга е с 3 ремъка.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                                А въобще има ли начин да се обтяга ремъка и вие с какъв размер и тип ремъци ги ползвате тези стругове (С11МВ)
                                Е как можеш за завреш струга до стената, ако не беше така щеше всичко да ти е ясно. И как се вади самия двигател и как се опъват ремъците и още много неща. А колкото до броя на ремъците, ще те кара и с един, но добре регулиран, моя струг е СУ502 и е с два ремъка от 5-6 години вече.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X