Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За съдбата на една Макита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За съдбата на една Макита

    Следната дилема се заформи: Имам Makita 6280D



    Остаряла по днешните аршини машина като технология но в отлично техническо състояние.
    Купувал съм си я преди повече от 10 години и за съжаление двете батерии вече са аут.
    12В NiMH са, оригинални няма но мога да купя някаква китайска за около 70лв.

    Дали е оправано обаче да се стреля на тъмно с някаква батерия и то за тази машина?

    Или просто да мина на нова машина с литиева батерия на нейно място?

    Знам отговора, просто искам още няколко мнения

    Враг усраине

  • #2
    Да ти кажа ...преди повече от 20 години шурата ми донесе от Германия китаец който е точно с такава форма . И си работи , даже като му заредя батерията и държи ...малко . Но преди 2 години започнахме с децата малко разширение на къщата и скокнах до Бриколаж и взех къртач и винтоверт Райдер . Бачкат си машинките ...като за 100 лв всяка де
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • Пламен Атанасов
      Пламен Атанасов коментира
      Редактиране на коментар
      Купи си нов , по добри са отвсякъде . Малко повече пари , но ще имаш по добра машинка и батерия. Цените са съвсем приемливи за 18 волтовата серия на Макита.

  • #3
    Те и тези като ги заредя вършат работа.
    В последно време обаче бързо падат без да работят.
    А машината я използвам инцидентно както винаги - далеч е от профи употреба.

    Напоследък все по-често опирам до услугите на ташаклийска отверка Бош иксо.
    Понеже тя е оперативна а макитата - не.
    Враг усраине

    Коментар


    • #4
      Ако вади пари тази машина,аз си бих купил нова,и батерия за старата да стои за резерва.ако е за хоби 2 батерий за старата.
      Лафа го знаете-едно време машините се правеха от инженери,сега от счетоводители.
      На работа има над 400 акумулаторни винтовера от трите най-известни марки,повечето над 10 години,много рядко се бракуват...освен по предназначение се използват като чук и антистрес(блъскане в земята)
      фирмата купува нови батерий и машинките си работят.Пследните на Бош дават много дефекти в гаранция още.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Или просто да мина на нова машина с литиева батерия на нейно място?
        А защо не старата машина с нова литиева батерия. Е,малко направи сам ще бъде,ноооо...аз бих я направил ако е моя.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение

          А защо не старата машина с нова литиева батерия. Е,малко направи сам ще бъде,ноооо...аз бих я направил ако е моя.
          Ако е безработен , може да си поиграе , иначе е загуба на време , и не си заслужава.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #7
            Зависи кой как го разбира. За мен е загуба на време да седиш всяка вечер на ракия и салата...ама това защото не пия ракия.
            Та всекиму според акъла
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Следната дилема се заформи: Имам Makita 6280D



              Остаряла по днешните аршини машина като технология но в отлично техническо състояние.
              Купувал съм си я преди повече от 10 години и за съжаление двете батерии вече са аут.
              12В NiMH са, оригинални няма но мога да купя някаква китайска за около 70лв.

              Дали е оправано обаче да се стреля на тъмно с някаква батерия и то за тази машина?

              Или просто да мина на нова машина с литиева батерия на нейно място?

              Знам отговора, просто искам още няколко мнения
              Сложи 3 или 4 li-ion елемента. Само трябва да видиш как ще ги зареждаш, начини много.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #9
                NIMH батериЙте са отживелица. Имам Стар Блек'н' Декър купуван преди доста години в Италия. Батериите са мъртъвци. Има начини да се направят с литиево-йонни елементи, но не знам дали си струва заигравката. Вече има по-компактни и леки машини. От 4 години ползвам винтоверт-че Wert. 12V. Лека и удобна машинка, чиято единствена батерия се зарежда със зарядно като на телефон. Държи завидно много и не знам колко стотин квадрата гипсокартон е завинтила. Мога да бръмча и два дена с нея, докато капне. Най-много и досаждам, като пробивам отвори в плочки и пак се държи достойно.

                ПП: Блек- Декъра ще го пусна за подарък в най-скоро време.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #10
                  Везната май натежава към вариант с рециклиране на старите.
                  Цена на услугата от 70 до 100лв като включва и гаранция.

                  Не ми се захваща сам да направя това понеже нямам разни неща.
                  Елементи, точкова заварка, практически опит.

                  Пък и време.

                  Гледам има в пещерата литиеви заместители за около 50лв.
                  Избягвам го това място - чакане а гаранция йок!
                  Хазарт, при това ще трябва да импровизирам със зареждането им.

                  Идеята за нов инструмент е най-съблазнителна и достъпна.
                  Помислих си го но ми е разточително.
                  Оставя след себе си скрап, по-скъпо а няма да донесе нова функционалност.

                  Ще се огледам за подходящо място, не съм ползвал подобни услуги.
                  Ако някой е - може да сподели.

                  И финално NiMH не е чак толкова мъртва технология.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #11
                    100лв. за NiMH си е престъпление, виж за 300 какво може да вземеш https://www.mehanik-oreshkov.com/bg-...ails-9147.html (може някъде и по-евтино да е). В момента вървят промоции на MIlwaukee примерно това https://www.mehanik-oreshkov.com/bg-...ails-6473.html, https://www.mehanik-oreshkov.com/bg-...tails-495.html, https://www.mehanik-oreshkov.com/bg-...tails-292.html, https://www.mehanik-oreshkov.com/bg-...tails-293.html ще си крачка две пред боша. Не се занимавай с глупости.
                    Последно редактирано от vencifcl; 25-10-23, 03:01.

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да, така е но някак не ми е приемливо да хвърля работещ инструмент само заради батерия.
                      Ще трябва да платя повече и то за нещо от което просто нямам нужда.
                      Ако имах такива нужди или дори само мераци - темата нямаше да я има

                  • #12
                    Вами Варна предлагат тази услуга и елементите им са качествени - проверени многократно.

                    Изобщо не съм съгласен че тази технология е стара и отмира. Евтина е достатъчно надежна е голям праз че е 200-300 грама по тежка

                    Коментар


                    • #13
                      Има хора, които правят всякакви преходници за батерии. В Гугъл излизат доста резултати ако ползваш клюкарника, ето ти един примерен
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5506.jpeg
Прегледи:205
Размер:270.7 КБ
ID:6941369
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #14
                        Трябва да имам нови не употребявани куфара в комплект със зарядни,батерии и винтоверти поне 2 бр ...ще проверя довечера.

                        Мисля само че са 14 волта
                        Може би и да имам 12 волта един трети комплект но ползван...даже май съм сигурен....
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          Вами Варна предлагат тази услуга и елементите им са качествени - проверени многократно.
                          Изобщо не съм съгласен че тази технология е стара и отмира. Евтина е достатъчно надежна е голям праз че е 200-300 грама по тежка
                          Ще го имам предвид, мерси.
                          Но мисля нещо около СФ понеже куриер ще добави поне едни 15лв към стойността на пакета.

                          А за NiMH химията не само ти не си - наскоро случайно разбрах, че Тойота ползва такава в хибридните си автомобили.
                          Не, че е сравнимо пък и е отделна тема.
                          Особено защо тази марка не предлага изцяло електрически коли.
                          Но това пък съвсем


                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          Има хора, които правят всякакви преходници за батерии. В Гугъл излизат доста резултати ако ползваш клюкарника, ето ти един примерен...
                          Това също е идея.
                          Дори съм ползвал услугите на такива хора.
                          Съмнявам се обаче, че ще бъде много практично точно в този случай.
                          Ще стане обемно а тя и сега е не-малка.
                          Освен това пак така или иначе се предполага, че трябва да имаш някаква батерия.
                          А в случая - няма свободна.



                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Трябва да имам нови не употребявани куфара в комплект със зарядни,батерии и винтоверти поне 2 бр ...ще проверя довечера.
                          Мисля само че са 14 волта
                          Може би и да имам 12 волта един трети комплект но ползван...даже май съм сигурен....
                          Анатоли, в случая ми трябва само батерия, имам всичко останало и работи.
                          НЗ 14В съвместими ли са, с чарджъра със сигурност няма да бъдат.
                          Ще проверя довечера и аз какви са моите но 99% са 12В.
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X