Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тези инструменти за каква машина са?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тези инструменти за каква машина са?

    Здравейте,
    Някой знае ли тези инструменти за каква машина са?



  • #2
    Снимките не се виждат!

    Коментар


    • P_Ivanov
      P_Ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Аз ги качих от иконката Прикачи в дясно, а след това от "Прикачи", което отваря папките на моя компютър. При мен излизат и на компютъра и на телефона, но там може да има спомен за тях, защото са правени с него. Има ли някакъв друг начин за качване?

  • #3
    Ползвай ,, прикачи ,, долу в ляво под емотиконите
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #4
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_103320.jpg Прегледи:0 Размер:495.6 КБ ID:6927874 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_094406.jpg Прегледи:0 Размер:294.4 КБ ID:6927865 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_094433.jpg Прегледи:0 Размер:473.3 КБ ID:6927866 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_094507.jpg Прегледи:0 Размер:259.6 КБ ID:6927867 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_095030.jpg Прегледи:0 Размер:339.8 КБ ID:6927868 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_095317.jpg Прегледи:0 Размер:311.6 КБ ID:6927869 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_095626.jpg Прегледи:0 Размер:311.3 КБ ID:6927870 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_095636_1.jpg Прегледи:0 Размер:404.7 КБ ID:6927871 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_095940.jpg Прегледи:0 Размер:304.1 КБ ID:6927872 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230119_100044.jpg Прегледи:0 Размер:309.4 КБ ID:6927873

      Коментар


      • #5
        Благодаря,
        Сега виждат ли се?

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от P_Ivanov Преглед на мнение
          Благодаря,
          Сега виждат ли се?
          Сега -да, приставка за бормашина или нещо подобно, едното е ножица за ламарина, другото завърта движението на 90 градуса , проследното ми прилича на шлайф
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #7
            Това са приставки за някаква машина...ножица за ламарина, бормашина, ъгъл 90 градуса. А това, дето изглежда като маркуч, е гъвкав вал.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #8
              Такива мултифункционални инструменти навремето имаше и към нашата ловешка бормашина УПМ 16 . Имаше и корекомски на Блекендекер . И тези явно се прикачат към някаква бормашина . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cf37c586b4c92e4fc14a762b68170211.jpg
Прегледи:285
Размер:37.5 КБ
ID:6927952
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #9
                Едно време си беше тенденция да се правят приставки към бормашина. За домашна употреба ставше- един електродвигател, а много инструменти. Но вероятно пасват само на конкретната машина, за която са произведени.
                Марин Райковски

                Коментар


                • #10
                  Явно са за някакъв вид професионална бормашина, защото са тежки и големи. Ще им мисля нещо.

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Навремето всичко така се правеше . Нищо общо нямат със съвременната китайска ширпотреба .
                    Последно редактирано от sek.1; 23-06-23, 09:26.

                • #11
                  Имам го на вилата ловешкия куфар само че има повече инструменти . Само той си знае колко работа е свършил през годините особено във времето на тотален дефицит на инструменти и материали . Тази концепция е много добра примерно за хора в апартамент . Хем няма много място хем не може и съвсем без инструмент .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Имам го на вилата ловешкия куфар само че има повече инструменти . Само той си знае колко работа е свършил през годините особено във времето на тотален дефицит на инструменти и материали . Тази концепция е много добра примерно за хора в апартамент . Хем няма много място хем не може и съвсем без инструмент .
                    Сега тече разкостването на Спарки, влезнах в изложбената им зала - може би над 100 модела машини, сигурно 80-90% е било за износ. Не съм предполагал, че такова нещо може да се е правило в България. В завода - тук-там български струг, бормашина или фреза, руски многошпинделни стругове и всичко останало от най-доброто немско, швейцарско и въобще каквото се сетиш и всичко това в момента общо взето хваща пътя към вторични или арабския свят. Ужким щели да оставят най-доброто и да го продават туп-тан със завода, та някой да го пусне да работи, но умряла работа, като питаш дали някоя машина е работила - докато беше жив бай Стамен - работеше, после нямаше човек за нея. Майстора умира или се пенсионира и спира и машината. Тъжна работа.

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ортака ми е работил доста години там навремето като са били AEG . 90 и кусур процента от продукцията е отивала за износ на запад в арабския свят и СССР . Последните години завода работеше само на книга . Машините се сглобяваха тук с части произведени в китайския завод на Спарки колкото да се водят произведени в ЕС като колите на Гриша Ганчев .
                      Последно редактирано от sek.1; 24-06-23, 06:46.

                    • santaclash
                      santaclash коментира
                      Редактиране на коментар
                      Работата на машина за серийно производство в завод отдавна не е най-привлекателната работа на света. Някога е можело с такава работа да се издържаш, имало е огромно търсене за продукцията им. Баща ми като е започнал в "Завод 12" навремето, за няколко години работа е събрал пари за чисто нова "Варшава", без кой знае какви лишения. Бил е само на 25 или 26. Я сега иди в завод на машината по 12 часа и опитай да спестиш за чисто нова кола. Никакъв шанс!

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      По същество нищо не се е променило . Когато една работа е тежка и непривлекателна значи трябва да и осигуриш високо заплащане . В общи линии вакуум има само в космоса . В строителството както нямаше общаци сега при надница над 100 лева има колкото искаш . От ония години в Елпрома ортака освен нова Лада има и един тристаен в Ловеч . Ладата отдавна е отишла във вечните ловни полета пернишки ама апартамента си го държи до ден днешен .
                      Последно редактирано от sek.1; 24-06-23, 06:52.

                  • #13
                    Попаднах на едни приспособления за Декел, най-вероятно за делителния апарат и се питам дали дали някой знае какво се прави с тях? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230704_110149.jpg
Прегледи:181
Размер:410.4 КБ
ID:6929242

                    Тук е разглобен:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230704_114840.jpg
Прегледи:177
Размер:322.8 КБ
ID:6929243

                    Тези кръглите би трябвало да държат нещо, възможно е и да не са от делителния, макар да паснаха точно:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230704_094747.jpg
Прегледи:177
Размер:369.1 КБ
ID:6929244

                    Това може и да не е от фрезата:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230704_105955.jpg
Прегледи:180
Размер:436.1 КБ
ID:6929245 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230704_110004.jpg
Прегледи:178
Размер:434.7 КБ
ID:6929246

                    Коментар


                    • #14
                      Към Станьо: Това е заводът на Makita в Румъния:
                      https://www.profit.ro/povesti-cu-pro...ajati-20270384

                      Като се позаровим или подпитаме правилните хора, дето напоследък си местят бизнесите там, няма да е нужно да сме Айнщаййновци за да стигнем сами до някои изводи. Същото и с автомбилни заводи и с какво ли още не. Най в кратце - изглежда че в Румъния работата или е по-малко тежка, или въпреки "тежките" условия бачкат повече и получават повече, или условията за бизнес там са кардинално по-добри.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Спарки доходите и стандарта на живот в Румъния отдавна ни прескочиха . Отделно те имат в затвора за корупция колкото искаш политици и държавни служители от всички рангове . Ние и катаджия осъден нямаме . Световни корпорации като Макита рекет на разни местни дерибеи не плащат . Пораженията от 12 годишното бойково управление още дълги години ще си ги търпим.
                        Последно редактирано от sek.1; 07-07-23, 06:07.

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Така де, не работата е непривлекателна, не пазара е калпав - другаде е заровено кучето.
                        Последно редактирано от sparkybg; 07-07-23, 12:53.

                    • #15
                      Първоначално публикуван от sek.1
                      Делителния апарат е от ТОС FN 25 . Моя е същия .
                      Явно си приличат, защото първо купих делителен заедно с други приставки и колегата каза, че са за румънски декел. Делителния имаше тюлен, но той хлопаше и като го свалих се оказа с инвентарния номер на една ТОС FN 25 от Спарки Ловеч. Имаше поне 2-3 мм. разлика. След това ми дойдоха фрезите, Първомайка и румънска, с фабричните шкафове и един делителен, който напълно съвпадаше с купения. Даже не знам кой шкаф за коя фреза е, всичко им беше мешано.
                      Търся и делителен за FN 25, както и въртяща маса, но най-вече ми трябват оста за Х и капака с нониусите и ръкохватката за Х, Капака го имам, но е заваряван, а серсемите в суматохата по местене, дали оста и шпиндела на една настолна на скрап.
                      Търся и някой да направи дисковете за делителния, имам един комплект, а са два апарата.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X