Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    При Стоилов го дават Н11
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      На теория - 0.02 на практика пак там някъде . Огледай се за някоя фрезичка от типа Родина . Те са почти колкото една бормашина .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        ...Ittso, за шпиндели ми излизат само мотори за ЦНЦ-та. тях ли имиш предвид, или дай жокер?
        Тъсачки... Трябва да ги лъжеш с различни ключови думи за да съобщят каквото ти трябва...

        Ето един примерен. Мисля че съм попадал и на по-евтини. Друг е въпросът дали по-евтините са и по-хубави, ама това е почти философска тема...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Аз си представях че ми предлагаш само вала.
          Да, такива съм виждал, дори и със задвижване под 90 градуса.
          Точно както си го представям за комбинацията хоризонталан фреза с вертикална глава.
          Харесва ми, хората са дали дори чертежа, ценно. Много лагери много нещо. Но ще се въздържа от друг коментар

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          На теория - 0.02 на практика пак там някъде . Огледай се за някоя фрезичка от типа Родина . Те са почти колкото една бормашина .
          О, много добре, направо отлично!

          Най-евтината Родина която съм засичал че се е появявала е била 650лв., добра цена, и изчезна на мига от Пловдив.
          Сега се върти една за около 900. Имаше и една а малко по-евтина в Монтанско, но по-амортизирана.
          На Родината пак ще трябва да се прави надстройка за вертикална глава.
          Иначе на хоризонталния шпиндел да се монтира глава, ми се струва че няма да стане, заради малкия вертикален ход. Но може да греша.
          Последно редактирано от ctef; 21-11-17, 14:38.

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Ако имаш възможност и се напънеш има две руски 676 на обява в базар бг.Дават ги за по 3300 но ако му извадиш тройка ще клекне. Това го взимаш ако е читаво и забравяш за проблеми- работиш и пееш. Ето линк към обявата : https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...81%D0%BA%D0%B0
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              И да хвърлим кратък поглед на масите на Полимета......
              Аз имам най-малката,Тук не си я показал, ела да я видиш
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                Следя ги обявите. Но само от любопитство. нищо повече не мога да направя.
                Даже пуснах питане в съседна тема за една Жигалис, защо ли дълго време не може да се продаде пак на такава цена.
                Получих и отговор на лични.

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  и аз много искам една фрезичка, мислих го, смятах го, гледах проекти по разни руски сайтове... на края си взех приставка за струга за да имам и вертикален ход и докато събера пари и намеря място за истинска фреза ще го мъча така. Каквито и сметки и планове да съм правил все стигам до цифра около 2500-3000лв за фреза която да е използваема все пак.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Подпиралката ще да е от някаква машина, защото има надлъжен канал против превъртане. Главата и тя много яка. Универсала Ф 100 работи безгрижно, въпреки понатрошени врътки. Снимките. Тук не се справям.https://www.facebook.com/profile.php?id=100009493851449
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Калиброваните железа обиконвено са студено обработени. Имай го и това предивд.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Фейсбукът не го виждам. Не участвам
                        За студеното, какъв е проблема, напрежения ли ще има или е друго?

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Колкото до преправяне на бормашина, останах с впечатление че не одобряваш.
                          Така хващаш една рулетка и почваш да мериш . Вдигаш максимално по колоната нагоре . Смяташ височината на кръстата маса и евентуално менгеме . Оттам смятащ поне един универсал 80 - 100 мм на шпиндела и задължително някакъв цангодържател с морзова опашка и ако те устройва това което остава като просвет за инструмента и детайла почваш да правиш фрезата . По принцип такъв тип фрези си правят моделистите защото работят основно дурал и пластмаси дребни детайли .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал


                            По молба на Таргата
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              За студената обработка-получава се сериозно повърхностно закаляване. А ако решиш да му правиш отпуск, обикновено губи калибровката.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Подпиралката ще да е от някаква машина, защото има надлъжен канал против превъртане. Главата и тя много яка. Универсала Ф 100 работи безгрижно, въпреки понатрошени врътки. Снимките. Тук не се справям.https://www.facebook.com/profile.php?id=100009493851449
                                Цялата ДжелязО на което е хванато универсала с какви размери е, че както ти казах моя китаец се окоти и това би ми свършило работа за вал.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X