Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търсят се пластмасови поп-нитове за подкалници, ф6.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не знам още. Има вероятност.

    Първа задача е изясняване на състоянието на скоростите и дали ще мина само с масло или ще се свалят и рециклират. Има и един лагер-главина за смяна, както и един долен шарнир. Както и ръчната спирачка да се приведе в работещо състояние, че сега напълно отсъства.

    Ма как дърпа, гадината... аха да ми откачи главата като я настъпих.
    Деди, аз нитове и нитачка съм набавил вече. Няма драма с това. То да го докараме до подкалниците.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      При деди ли е дзвера, да мина да го видя с един ръждив пирон против уроки

  • #17
    ittso : Да, "пирона" се къса като на стандартни поп нитове. Има си нарочно отслабено място за това.

    ... но нитачката де-факто е 20лв, ако сметнем 4-те комплекта нитове към нея. Простата сметка е че на фона на останалия ми разход за тая кола, изобщо няма смисъл да се занимавам с глупости, и я купих. Те свещите са ми 300 кинта, и то с връзки. Лагер-главина = 270, що годе читав, и т.н.

    За щастие, като изключим неизвестността покрай скоростната кутия, нищо съмнително снощи не намерихме. Карданите са добре (задния е скоро сменян, задното каре на предния е ОК, но аз го и имам налично, за някога), няма луфтове никъде по карета и прочие, Деди каза че и на звук е добре. Не трупа и грешки никакви, освен за едното сменено огледало с по-просто без памет. Музиката има яки баси, но пък не иска да се препрограмира за Европа.

    Горния тампон на предния диф е за смяна. И него го имам наличен. Всъщност имам ги и трите налични.

    Има повърхностни ръждички, за които ще трябва да се погрижа, но никакви драми и в това отношение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #18
      Минаваш от ръчка на автомат? Правило No 1: никога не натискай съединителя!
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #19
        Мдам. Снощи го натиснах веднъж. Добре че бях с колан, че чисто новото предно стъкло щеше да даде фира - главата ми е по-твърда.

        Макар че си налагам левия крак да стои където трябва, имам остатъчни рефлекси.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          първата седмица левия крак подгънат почти под седалката /и аз съм натискал "съединителя"

      • #20

        Изсмях се, че и на мен ми се е случвало.

        Коментар


        • #21
          Друг вариант - монтирам на подкалника един сандал с няколко яки болта, и преди тръгване - левия крак вътре и вързан.

          Стажа ми на автоматик преди снощи е 2 пъти по 2 минути, последния път преди 15 години.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Чакаме нарочна тема, почти толкова дълго колкото ти чакаш джипа.
            ...
            Или ако съм я пропуснал дай линк, иначе ще търся в раздела...

        • #22
          Споко, ще свикнеш, а и да не е скоро, нали имаш Гражданска.

          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #23
            Скоро гледах и обратния филм - обратно на ръчка след автомат. Няколко пъти тръгвах да паля докато колата е на скорост(добре, че не ударих някой). Няколко пъти след паркиране и включване на първа, по навик от включването на "паркинг" пусках педалите преди да съм изгасил от ключа.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #24
              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Скоро гледах и обратния филм - обратно на ръчка след автомат. Няколко пъти тръгвах да паля докато колата е на скорост(добре, че не ударих някой). Няколко пъти след паркиране и включване на първа, по навик от включването на "паркинг" пусках педалите преди да съм изгасил от ключа.
              И това ми звучи познато. Но аз имам по-добро постижение от теб - успешно включване на задна, без съединител, при запален двигател.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #25
                Спарки, кажИ как дрЪтиьо вампир е обрЪкал разбит лагер главина с липсващи гайки на джантата.....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #26
                  Ма Деди, ние го обРъкахме единодушно, а аз съм още повече за бой - 1-2 гайки се мотаха из интериора още при внасянето, обаче изобщо не ми дойде на ум да гледам дали са стегнати гумите.

                  Та, за публиката - тръгва Деди да вдига предницата, слязъл съм и аз в канала да гледам, вдигаме дясното предно колело, разклащаме, луфт на корем (ама МНОГО), но не и в шарнирите, и единодушно заключваме че лагера е умрял кЪт кучИ.

                  Днес някой посетил Деди, намерил една изпаднала гайка пред гаража, и Деди ми звъни да ми каже че снощи съм ръсИл гайки. . А на мене ми светнА да му кажа да ги стегне и да пробва дали гумата пак се климбуца, и естествено се оказа че не се, тоест лагера си е наред. Та ако на нЕкой му дотрябва лагер за WK, има наличен един брой SNR, барабар с ABS датчик. По-скъп е само FAG. Абсурдно скъп.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #27
                    Отворих нарочна тема за джипката ми, тук, на който му е интересно: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...D0%B0-sparkybg
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X