Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за електромотор за компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за електромотор за компресор

    Здравейте, подариха ми двуцилиндров бутален компресор Boge с 80 л бутилка барабар с един куп охладители, изсушители и други джаджи.
    Компресорът е с 1.5кв 3 фазен мотор с фланец, но маркировката ме обърква, за това моля за разшифроване на табелката. На нашите мотори има маркировка Звезда / Триъгълник и съответно напрежението 220/380, И така знам трифазно линейно 380 в, фазово 220 в и до колкото разбирам мотора може да се подкара с честотен инвеинвертор.
    Поправете ме ако греша моля.
    Тук на табелката няма маркировка Звезда/ Триъгълник и се питам аз ли нещо изпуска или просто не го нанасят, какъв честотен инвертор да търся, да се презастраховам ли с такъв за 2.2 кв например, да търся нов мотор монофазен и да подменя този?
    В мрежата не откривам нищо за този мотор, пък и немски не знам.

    Благодаря и се извинявам ако темата е далече от раздела.


    LZ1DSM

  • #2
    Идеята ти е да го покараш на 220в. ли?
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • #3
      Триъгълник/звезда 230/400 означава,че при системи с линейно напрежение 230В мотора се свързва в триъгълник,а в системи с линейно
      400В в звезда.В България линейното е 400В ,значи звезда.

      https://www.shpock.com/en-gb/i/XOecj...oge-kompressor

      В линка има снимка на мотора със символите.
      Последно редактирано от plamenpe; 24-02-22, 10:43. Причина: допълване

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Идеята ти е да го покараш на 220в. ли?
        Да, аз трифазен ток нямам. Гледах цените на монофазните мотори (ако изобщо намеря съвместим от към присъединяване) се замислих за честотен инвертор. Нямам опит с тях, само знам, че ако мотора позволява триъгълник 220 в може да се използават.

        Но, до там се простират познанията ми.
        Компресора е с дебит 250 л/м и е изпълнение с щумозаглушаваща кутия, към него има изсушител-охладител и като цяло изглежда много качествена машина.
        LZ1DSM

        Коментар


        • dido uzunov
          dido uzunov коментира
          Редактиране на коментар
          От 1,5 kW нищо няма да му остане на този мотор ако стане на 220в. По разбиращите да кажат.

      • #5
        Има голям шанс да стане с честотен инвертор.
        Може би фланцовите мотори са унифицирани. Виж колко струва един фланцов мотор 1.5 kW. Обикновено има документация за присъединителните размери - сравни ги с твоя.

        Ако си с инвертор, конструктивно и него трябва да "наместиш" в/у компресора, ако искаш да е мобилен.
        С монофазен двигател, по-скъпо но компактно и "не го мислиш".

        Коментар


        • milchev74
          milchev74 коментира
          Редактиране на коментар
          Двигател втора ръка 1,5 кв около 150 200 кинта,инвертор втора ръка 1,5 кв 300 400.Евтините и нови не ги коментирам и препоръчвам.За тази техника лично аз не бих сложил инвертор- излишна заигравка.Нека всеки сам си прави изводите и решава само излагаме доводи

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Нов двигател -366 лв. от Бг. производител https://mmotors.eu/produkti/elektrod...azni-el-motori.
          Нов инвертор, китайски, промишлен, 282 лв. от https://www.technobg.com/chestoten-p...ya-mini-1-5-kw.

          Кондензатора на двигателя има номинална наработка около 3 000 часа. После 10-30 лв. за нов.
          След 10г. инвертора е много остарял. При токов удар, я оцелее, я не.

        • milchev74
          milchev74 коментира
          Редактиране на коментар
          Ама щом ще даваме цена на нов български двигател коректно е да дадем и цена на нов японски инвертор.Пак казвам че по мое мнение да ,,друсаш,,инвертор на преносим компресор е нерентабилно,никой не спори че неможе.Взехме да ставаме банални май с личните си предпочитания и мнения,нека човека чете и реши.

      • #6
        Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
        Има голям шанс да стане с честотен инвертор.
        Може би фланцовите мотори са унифицирани. Виж колко струва един фланцов мотор 1.5 kW. Обикновено има документация за присъединителните размери - сравни ги с твоя.

        Ако си с инвертор, конструктивно и него трябва да "наместиш" в/у компресора, ако искаш да е мобилен.
        С монофазен двигател, по-скъпо но компактно и "не го мислиш".
        Ще го монтирам стационарно, утре ако остане време ще сваля мотора. Малко се съмнявам да намеря същия, я фланец, я остта ще са различни. Ще видим.

        Благодаря за отговорите.
        LZ1DSM

        Коментар


        • #7
          Гледам че е на 1400 об/мин.При старт примено на 4 атм. тези 1500 вата коко пъти ще надхвърлят номинала...Забрави за нинвертора и си намери подходящ мотор.Може на 2800 оборота с два пъти по малка шайба,ако позволява мястото и предавката.

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            И най-тъпите компресори тръгват разтоварени от пресостата или от разтоварващ вентил. При разтоварване от пресостата, най-опасно е кратко спиране на тока, при вдигане на налягането в бутилката, до включване на пресостата. Тогава компресора може да тръгне под товар.

        • #8
          Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
          Гледам че е на 1400 об/мин.При старт примено на 4 атм. тези 1500 вата коко пъти ще надхвърлят номинала...Забрави за нинвертора и си намери подходящ мотор...
          Така написано излиза, че инверторите се използват за захранване само на двигатели работещи на празен ход...
          Трифазен двигател винаги е за предпочитане пред монофазен. Затова аз съм за варианта трифазен двигател и инвертор.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • milchev74
            milchev74 коментира
            Редактиране на коментар
            Нямах това предвид.Ще му излезе по евтино мотор отколкото свястен инвертор.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X