Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монофазен хидравличен агрегат 700bar ....със 750w ел.мотор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монофазен хидравличен агрегат 700bar ....със 750w ел.мотор.

    Днес пристигна това чудо....

    https://www.youtube.com/watch?v=c1n5...utu.be&ucbcb=1

    разчастих я малко за да сменя ръчния кран с електрически разпределител за да може да се ползва и за двупосочни цилиндри. Виждал съм какви ли не помпи.....сдвоени,строени....винтови зъбни....но такава не бях....идея си нямам какво има в нея...но 700 бара ги качва безпроблемно със 750 вата ел.китайски двигател. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210508_122222.jpg Прегледи:0 Размер:203.4 КБ ID:6739625Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210508_121830.jpg Прегледи:0 Размер:278.1 КБ ID:6739626Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210508_122948.jpg Прегледи:0 Размер:166.4 КБ ID:6739627


    някой имали опит/ впечатления с това китайче?

  • #2
    То проблема е в дебита, който по всико личи че не е твърде голям. 700 бара и с по-малка мощност се качват.

    Предполагам планетарен редуктор + гърбици с плунжери и еднопосочни калапнчета има вътре. Много си мислех и аз да си купя такава вместо ръчна, ама прецених че за ползване от дъжд на вятър не си струва. Пък и при мен е за кух цилиндър и щеше да куца и мобилността, освен че трябваше да дърпам и жици, като трябва да извадя някой тампон по шасито.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      ем не знам....но зъбна помпа която беше 4л.
      с 3,7Kw или 4,7 Kw трифазен мотор .(не помня беше преди 15 год.) ..заковаваше на място ел. мотора с все маховик 20 кила на него на 370 бара.... Та от това малкото аз лично съм впечатлен.

      Да ,точно за мобилна я глася....макар че празна е 21кг. и още 8-9 литра масло в нея.....пак няма да е перо. Но пък може да си изстърже човек различни хид. скоби ....щанци разни мобилни и кво ли още не .....ръчните за дреболии са екстра,но ако трябва да я помпаш всеки път до към 700-800 бара си е мъка страшна.

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Повечето хидравлични крикове,такаламити и пр. с лекота правят над 600 ат. А радиално буталните помпи с по малък дебит правят над 1000 и дори над 2000 ат.
        Може да се вземе помпа от комън рейл и да се ползва за хидравлична станция за високо налягане с ограничен дебит. А при много съвременни машини с хидравлика се ползват и радиално и аксиално бутални помпи с високо налягане (над 600 ат.) и различен дебит.

    • #4
      Зъбната има голям дебит. На това дебита му е примерно 5 пъти на ръчната, съответно буталцата са малки (имам подозрения че са 3, съдейки по снимката), съответно не се иска велико усилие за да вдигне 700 бара. Моята ръчната е двустепенна - на малко усилие има доста по-голям дебит (бута по-голямо бутало), а като дойде мъката дебита е примерно 20 пъти по-малък, и за да извадиш един 10 сантиметров тампон ти се откача ръката. Но извадих едни 15-ина тампона, и сега я ползвам инцидентно. Иначе кухия цилиндър е страшна благинка, a и цената му беше доста блага, на фона на цените тук:
      https://ez-tools.eu/Single-acting-Ho...0-Tons---50-mm

      На всичкото отгоре го пратиха с DHL и дойде за нула време.

      Позаглебдам и други нещица от време на време, макар реални нищо да не ми трябва чах толкова.

      Гледам помпита са им подобни, ако не същите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        сега погледнах в документацията 0.7 и дават дебит.... Помпата е ибейска взех я за 250 евро....ако е от китай щеше да е надолу но трябваше да чакам. Обаче съм се прекарал....за още някой лев отгоре има с ел.разпределители два изхода готова,нямаше да се занимавам с глупости сега. Сега се загледах по обявивите че са 102 модела....с кран отгоре....със страничен....само с един ел.клапан....с два...китайска работа


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210509_060328.jpg Прегледи:0 Размер:272.4 КБ ID:6739691
        Последно редактирано от kalin3000; 09-05-21, 06:05.

        Коментар


        • #6
          все пак някой ако си купи и иска да я ползва за мобилна....направо след пристигането трябва да си я ревизира ....капака е със силикон колкото да се каже че има ....капачката за наливане на маслото няма отдушник.Гърловината за наливане е с две точки хваната и не е херметична.....тва за който не иска да плющи навсякъде масло докато я разнася де... в стила на почти всички китайски продукти е....той собственика като си я купи ще си я дооправи...

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210508_122952.jpg Прегледи:0 Размер:166.2 КБ ID:6739814Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210509_175615.jpg Прегледи:0 Размер:288.4 КБ ID:6739817Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210509_180055.jpg Прегледи:0 Размер:165.3 КБ ID:6739818
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #7
            Да използвам темата, за да запитам за хидравлични подпори за нивелиране на Кемпер, защото моделите, които се предлагат в европа са много малко и на много високи цени.
            Възможни са основно 2 варианта: на всяка подпора с отделен ел. двигател и с хидравлични цилиндри и 1 ел. мотор с помпа и 1 резервоар и клапани към всяка подпора, която е хидр. цилиндър.
            Ако някой има знания и инфо моля да помага.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #8
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915294.jpg Прегледи:3 Размер:90.8 КБ ID:6740687Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915295.jpg Прегледи:3 Размер:198.9 КБ ID:6740688 гледам че такива ел. подпирачки ползват....има и по еденични ръчни всяка с манивелка....сигурно има и ел. еденични.Хидравлично си мисля че ще е в пъти по тежко,по неизгодно....трябва и да се подсигури ако е с хидравлика да не пусне "крак" докато си караш....трябва да може и да се свива ръчно ако нещо сдаде багажа по хидравликата баш къде не трябва...става баси сложнотията и ще е златно накрая. Е зависи и от кемпера де....има кемпер и кемпер
              Последно редактирано от kalin3000; 13-05-21, 16:25.

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Точно такива, но 4 с по един крак хидравлични с помпа на 12 волта и 7-8 литра пластмасов казан за маслото. комплекта тежи м/у 20 и 40 кг в зависимост от тежест на кемпера, просвета, ниво на регулиране и начин на закрепване за рамата.

              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                https://rvdaily.com.au/tech-simply-flat-out/

            • #9
              В духа на темата, за да не отварям нова. Имам маса-подемник за мотоциклети, вдига се с крачно помпене. Искам да я направя с ел.помпа. Дали ел.помпа от кола ще върши работа или е с недостатъчен дебит?

              Коментар


              • boreto2
                boreto2 коментира
                Редактиране на коментар
                От падащ борд на камион би трябвало да стане. Борето

              • Stbd
                Stbd коментира
                Редактиране на коментар
                Сложи помпа за хидравлика на волана. Има по 5 лв от кола 1990-2000 г.

            • #10
              Би трябвало да ти свърши работа, но ще трябва и ел клапан.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                На камиона помпата за борда често е комбинирана с двупътен клапан. На 24В е, но харчи 60-80А. Дебита й е голям, и може да "подхвърля" платформата.

            • #11
              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Би трябвало да ти свърши работа, но ще трябва и ел клапан.
              Говориш за електро-хидравлична помпа за усилвател на волана или такава за падащ борд/самосвал.
              Защото цените са лееееко различни.

              Коментар


              • #12
                всичките ще ти свършат работа и от кола хид. за волана....и от камион....дори и маслена помпа от кола,стига да и затапиш байпаса и да наметиш начин да присъединиш маркуч на изхода . ...трябват ти 40-50 бара зависи пак с какъв диаметър са цилиндрите на платформата . С който и от вариантите да се захванеш ще ти трябва пак разпределител....дали ел.клапан или ръчен....както си решиш.


                ​​​​​​Сега видях тва с кемпера....тва си е хоум мейд101 % ни маркучи са укрепени ни инсталация .....да не говорим че на този специално само един цилиндър ще е към 20 кила така на очо де. ....
                Като гледам колко са дълги краката нищо чудно да влиза цилиндъра в купето... не се вижда от сснимката . Отделно долу където са петите не е на ябълка за да се самонапасва към терена .ако се скъса долния маркуч няма кво да го спре да метне маслото и да почне да слиза докато не срещне асфалта докато си караш и да се откъсне .....мноо аматьрско изпълнение е тва.


                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PRODUCT-REVIEW-levelling-jacks.jpg Прегледи:0 Размер:136.8 КБ ID:6741413
                Последно редактирано от kalin3000; 16-05-21, 12:07.

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тези, които ги продават за европейските кемпери са като хидравличните крикове. разпъват се на 2 пъти има цилиндър в цилиндър. Не знам дали го обяснявам правилно.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X