Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цени на инструменти Макита в Румъния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
    В края на юли 2019 г. закупих храсторез MAKITA UH6570 от eMAG с някакъв ваучер за отстъпка на цена 284.73 лв и безплатна доставка. По нашенските сайтове цените бяха около 400 лв +/- 10 лв. Машината е произведена в Румъния и си дойде с румънска гаранционна карта, с която след регистрация на сайта на Макита България получих сертификат за удължена гаранция от 3 години. Храсторезът е експлоатиран здраво цяло лято и досега проблеми не ми е правил.
    UH6570 в момента е около 245 лева във Феъртуулс, с доставката към 260:
    https://fairtools.ro/masina-de-tuns-...-makita-uh6570

    Документът за получаването на плащането от българска или румънска фирма е?
    Удобно ли е да минеш през сервиз на Макита, да им покажеш документите (фактура/касова бележка/квитанция/..., румънската гаранция и разпечатка от удължената гаранция) и да попиташ в случай на гаранционно събитие дали ще приемат?

    ЕМаг слагат надценки, Пазарувай/Компари публикуват оригиналните цени.

    Коментар


    • #32
      Документът за плащане е Пощенски Паричен Превод и е издаден от куриера, доставил стоката. Относно гаранцията - в нашия град няма оторизиран сервиз. Най - близкият ми е на 35 км.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
        Документът за плащане е Пощенски Паричен Превод и е издаден от куриера, доставил стоката. Относно гаранцията - в нашия град няма оторизиран сервиз. Най - близкият ми е на 35 км.
        Може да изпратиш запитване по е-майл.
        Ако ти се занимава, разбира се.
        Според мен ако ти се наложи да използваш тая гаранция ще ти я откажат или ще те препратят към румънски оторизиран сервиз.
        Двегодишната законова гаранция би трябвало да важи към фирмата получател на паричният превод, но също изпълнима в Румъния с транспорт за тяхна сметка.

        Коментар


        • #34
          Сега разгледах сайта който колегата е пуснал по горе.....

          Именно

          ​​​fairtools.ro

          Ако това са цени с ДДС ,са много добри!

          Този сайт има ли физически магазин в Румъния?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Сега разгледах сайта който колегата е пуснал по горе.....

            Именно

            ​​​fairtools.ro

            Ако това са цени с ДДС ,са много добри!

            Този сайт има ли физически магазин в Румъния?
            https://www.google.com/maps/@46.3618...7i13312!8i6656

            Магазин, оторизиран сервиз, фирма на 25 години. Проучваме до девето коляно преди да пратим пари на 300 километра.
            С ДДС са цените, 19%.

            В Компари.ро има и по-евтино, тия ми се сториха най-добрата комбинация репутация, история, физически обект и цени на това дето търсех.

            Коментар


            • #36
              ​​​Сравних цените на две машини от fairtools.ro( и се видя че са по-високи ) с това което планирам да си купувам в ДЕ . Преди два дни си купих това https://fairtools.ro/makita-9558hnrg...11000rpm-2-1kg (около 60 евро ) от Баухаус за 52 Евро . Забавих се малко и изпуснах цена от 47 евро която беше около три месеца . Чисто и просто сега узрях че моите елтоси вече не искам да ги поддържам и че не вършат качествено своята работа . Така че моят извод е че ценита в Румъния са по-ниски от българските и по-високи от немските .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                Така че моят извод е че ценита в Румъния са по-ниски от българските и по-високи от немските .
                Точно така е.
                Конкретно тоя шлайф точно от Баухаус може би не, понеже са различна окомплектовка, но по принцип е така.

                За Германия как стои въпроса ако ни се наложи да ползваме гаранция?

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от V0lk Преглед на мнение

                  Точно така е.
                  Конкретно тоя шлайф точно от Баухаус може би не, понеже са различна окомплектовка, но по принцип е така.

                  За Германия как стои въпроса ако ни се наложи да ползваме гаранция?
                  До колкото знам за макита е че гаранцията важи за цЕл свЕт . Скоро си купих една машинка (макита ) от Китай която обаче не се продава в ДЕ и не успях да я регистрирам за три годишна гаранция . Което малко ми разби представата . Иначе скоро ми смениха един ъглошлайф с нов ,6 месеца след изтекла гаранция . Изпратих го за ремонт и изрично написах за ремонт не за гаранционно обслужване . След една седмица бях изключително приятно изненадан с подарък .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение

                    До колкото знам за макита е че гаранцията важи за цЕл свЕт . Скоро си купих една машинка (макита ) от Китай която обаче не се продава в ДЕ и не успях да я регистрирам за три годишна гаранция . Което малко ми разби представата . Иначе скоро ми смениха един ъглошлайф с нов ,6 месеца след изтекла гаранция . Изпратих го за ремонт и изрично написах за ремонт не за гаранционно обслужване . След една седмица бях изключително приятно изненадан с подарък .

                    Гаранцията се основава повече на законодателството отколкото на добрата воля на производител и търговец. Доколкото (не много) знам в САЩ е 1 година, в ЕС 2/1 ФЛ/ЮЛ, в Китай гаранция няма. В ЕС гаранцията се поема от търговеца, който има право да я потърси от производителя. Макита (а и много други производители) надгражда над закона с мрежи от сервизи поемащи директно гаранцията на регионален принцип - всички сервизи в дадена държава приемат инструменти закупени от всички дистрибутори в държавата, в България поемат и транспорта. Разделянето става с регионални фирми - Макита България ЕООД, Makita Romania SRL, Makita Werkzeug GmbH и т. н. Нищо глобално няма.

                    Коментар


                    • #40
                      Да, глобалната гаранция си е политика на производителя и вносителя. При много фирми работи, при други не. До скоро бай Пешо от Горно нанадолнище отказваше да прегледа гаранционно нещо, защото не го е продал той и въпреки че ще си вземе парите и клиента ще се върне да купи следващия път от него. При това бай Пешо е подписал договор с вносителя на марката, сложили са го в някакъв списък с официални сервизи и т. н.

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от V0lk Преглед на мнение


                        Гаранцията се основава повече на законодателството отколкото на добрата воля на производител и търговец. Доколкото (не много) знам в САЩ е 1 година, в ЕС 2/1 ФЛ/ЮЛ, в Китай гаранция няма. В ЕС гаранцията се поема от търговеца, който има право да я потърси от производителя. Макита (а и много други производители) надгражда над закона с мрежи от сервизи поемащи директно гаранцията на регионален принцип - всички сервизи в дадена държава приемат инструменти закупени от всички дистрибутори в държавата, в България поемат и транспорта. Разделянето става с регионални фирми - Макита България ЕООД, Makita Romania SRL, Makita Werkzeug GmbH и т. н. Нищо глобално няма.
                        В ДЕ гаранционният сервиз на макита е един и всичко се изпраща там . Нещо подобно като Хилти и Бош в БГ .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #42
                          Това са цените
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Roninn; 17-03-20, 21:04.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            Преди две седмици поръчах дремел на половин цена спрямо същия комплект на тукашни търговци.

                            Цената на куриерите от Унгария,до Румъния и през Гюргево Еконт до врата в къщи ми струва това от горната снимка.Цената на дремела е точно на половина от Унгария

                            п.п Вчера пристигна.

                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Roninn; 17-03-20, 21:08.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                              Редактиране на коментар
                              Това , някаква промоция ли е , или са такива цените там ?

                            • Roninn
                              Roninn коментира
                              Редактиране на коментар
                              Нямам представа,но факт,аз преди време разпитвах и тук в форума ,кой модел да взема,тогава купих 3000 за 250 лв.Сега от там дойде 4000 за 146 лв.с ДДС

                            • disko04
                              disko04 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Седи добре на фона на бонсай-а... ;-)) Заслужавало си е...

                          • #44
                            Последните две години , всичко от Макита което съм купил е произведено в Китай или Румъния . Днес пристигна един ел. трион DUC353Z който си поръчах онлайн . Оказа се произведен в Германия , направо се изненадах .

                            Коментар


                            • #45
                              Здравейте! Машините Макита произведени в Румъния дали са качествени. Мисля да си закупя няколко инструмента,но не знам дали имат качество като на другите производители.

                              Коментар


                              • disko04
                                disko04 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Няма проблем. Качеството си е на Макита.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X