Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цени на инструменти Макита в Румъния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цени на инструменти Макита в Румъния

    Честита Баба Марта!
    Някой пазарувал ли е инструменти Макита от Румъния? Каква е причината за драстичните разлики в цените спрямо магазините в България - маркетинг, завода там или ... (нещо дето няма да ни хареса)?

  • #2
    Виж какви са в Англия и Германия, после ще забравиш за Румъния. Поне при Milwaukee е така.

    и.... все пак до тук на 2 конкретни машини Milwaukee, цените в България бяха най-ниски, или достстъчно ниски за да не си струва да се пазаруват отвън. Просто трябва да дебнеш промоции.

    Потърси например "powertoolmate" в google. Има и Makita, и DeWalt, и Milwaukee там. И гледай да си седнал. През Гъбко доставката е никаква - примерно 10-12лв за голям гайковерт.

    По тоя повод чакам 3 пратки от Германия и 2 от Англия. И точа лиги.....
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Виж цените в Канада ,не се шегувам ,почти всичко ни е от там.Имаме човек,на който правим поръчки,и до месец ни ги доставя на крака в къщи.
      Наточил съм се на пистолет за директен монтаж,но изцяло на батерии ,без газ ...тея дни ще заръчам,гаранция имат,стига да ги пратиш обратно ,ние веднъж ни се наложи и ползвахме нашия човек,който занесе винтоверт до Канада,и ни върнаха чисто нов.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Гледал съм. От Канада и Щатите обаче няма лесен и евтин транспорт, има и освобождаване на митница. От UK до към септември-октомври още може ще може да се пазарува, и транспорта от UK и DE е жълти стотинки на фона на тоя от извън ЕС.

        Иначе - 339 нютоновиа мини гайковерт на Milwaukee е 200 кинта там. В UK и Германия е 300, тук е 335 на едно място, 350 на друго, и над 400 на трето.
        Последно редактирано от sparkybg; 01-03-20, 18:59.

    • #4
      Така е,ние просто сме намерили начин,частен случай,но работим вече 2-3 години по тоя начин и нещата идват на смешни цени спрямо тукашните магазини.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        " Начина" , само за вас ли е валиден ?

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        И да и не,според зависи,кажи какво ти трябва ,да питам

    • #5
      Не че не купувам и от тук,но гледам при всеки начин да ги избягвам.А каква е причината всичко тук да е скъпо спрямо Англия,сме го бистрили много пъти,отговора е.....ми незнам.Вероятно малък пазар сме.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #6
        Аааа...ние сме представители на една голяма марка,румънския дилър продава под нашите цени,ние не можем да свалим до неговите ,защото ще влезем вътрешно,нашите цени идват от Унгария....Та и при макита вероятно има такъв сценарий.

        П.п Автора на темата какво иска да купи на макита?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #7
          Машина за 400 лева тук в Германия или Англия 350, а в Румъния 280 - това имам предвид. И Румъния ей го де го на един ... разстояние - еконта 20 лева, бензина 30.
          Ще погледна и канадските, но такава оферта не вярвам да има. Конкретно за Макита имам предвид.
          В pazaruvaj или emag има много обяви с много цени, в pazaruvaj направо показва най-ниската румънска цена.


          Оберфреза търсих, не държа на Макита, обаче ми направиха впечатление цените.

          Макита имат завод в Румъния, може би това е причината. Не всичко е толкова много по-евтино.
          Последно редактирано от V0lk; 01-03-20, 18:59.

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от V0lk Преглед на мнение
            Машина за 400 лева тук в Германия или Англия 350, а в Румъния 280 - това имам предвид. И Румъния ей го де го на един ... разстояние - еконта 20 лева, бензина 30.
            Ще погледна и канадските, но такава оферта не вярвам да има. Конкретно за Макита имам предвид.
            В pazaruvaj или emag има много обяви с много цени, в pazaruvaj направо показва най-ниската румънска цена.


            Оберфреза търсих, не държа на Макита, обаче ми направиха впечатление цените.

            Макита имат завод в Румъния, може би това е причината. Не всичко е толкова много по-евтино.
            Кажи коя конкретно е машината.

            Ако имат завод в Румъния е възможно това да е причината, ама мога да кажа след като видя модела.

            При канадските и да има, само ДДС, мито и таксите покрай тях да сложиш вече не е същото. Ако и транспорта - съвсем.

            Сметката може и да излезе при по-голями като обем покупки, но при единични бройки не виждам как.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #9
              Господа може ли линкове , че на тия цени не ги намирам.

              Коментар


              • #10
                google -> "powertoolmate"

                От Германия - idealo.de търси оферти по модел машина.

                От България, пак в Google - модела на машината + "цена" отзад.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #11
                  Благодарско.

                  Коментар


                  • #12
                    Ние в службата няколко пъти сме питали Hitachi защо в UK същата машина е 35% надолу на дребно и отговора е един и същ, малък пазар. Гледам заявките на една румънска фирма, която пазарува едни машини като нашите. Румъния е три пъти по-голяма като население, но пазара е 7 до 8 пъти по-голям.

                    Коментар


                    • #13
                      Макита имат завод в Румъния.
                      Много от машините на марката продавани в Германия са произведени там . При моите да речем повечето са Румънски , има произведени в Китай и Ук .

                      Коментар


                      • Roninn
                        Roninn коментира
                        Редактиране на коментар
                        Много отдавна не съм попадал на различни произведени от Китай,преди 20 г.имаше Япония.

                    • #14
                      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                      Ние в службата няколко пъти сме питали Hitachi защо в UK същата машина е 35% надолу на дребно и отговора е един и същ, малък пазар. Гледам заявките на една румънска фирма, която пазарува едни машини като нашите. Румъния е три пъти по-голяма като население, но пазара е 7 до 8 пъти по-голям.
                      Това мисля че вече не е валидно!
                      Прекалено големи разлики (повече от 10%)заради пазара при производителя няма.Или не би трябвало.
                      Или викаш Хитачи тъй е решил?! Ами ако е така и има разлика повече от 10% защо следващия път твоя колега от UK не поръча и за "българския" си филил? Възможно ли е да се обедините с някой с по голямата отстъпка и пазар?! Че то и % за обединението може да му се даде

                      Коментар


                      • #15
                        Не е малък пазарът, това са оправдания за наивници. Логистиката тук е евтина. Рекетът тук е най-голям в ЕС и той изкривява пазара.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X