Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    ...Ако си на стълбата и нямаш ток (поялник ) да речем можеш да направиш спойка с най обикновенна запалка.Сотатджиите при нас масово го правят.Като при това спойката е качествена...
    За подобни цели са измислени поялниците на пропан-бутан и с акумулатори. Другото са туземщини. Като резултат, спойката е "ми к'вот' стане" и "на кой му дреме к'во е станало".
    А сотаджиите не ги давай за пример. Те работят прекалено по сотаджийски.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

      Това е другия тинол който купих последно, запоява се добре с него, но следващия с сигорност ще е пак Asahi.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5818811
      За платките, с птинтера става много по лесно и бързо отколкото с фоторезист.
      Аз все още си ги правя сам защото винаги са 1-2бр. иначе използвам Sprint Layout 6

      Коментар


      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

        Тъй като съм сравнително нов в форума и гледам да спазвам правилата! Особено търговските и затова избягвам да казвам конкретни неща но в този случай ще направя леко изключение защото мисля че просто ще помогна на нови колеги които не са толкоз в час! Надявам се модератора да бъде толерантен.
        Специално за тинола знам доста защото навремето живота ми буквално зависеше от няколко спойки! И съвсем случайно намерих решение с "Asahi" и отлично знам за какво става дума.
        Повечето колеги не го познават защото са млади.И не му знаят историята.А тя е следната:
        Навремето (мисля че средата на 90 години) наш човек българин на име Райчо Кехайов е извадил късмета да намери и лично да общува с един от собствениците на "Asahi". И сега къде от уважение, къде от сантимент, къде от упоритост, или наглост нашия човек извоюва изключителните права за този тинол.Защото не може просто да си го купиш ей така.
        Това е един огромен японско-китайски конгломерат който произвежда изключително качествени неща но само по заявка.Няма вариант да произведе и да пусне на свободния пазар.Както прави Chynel например.И реда е следния: нашия човек поръчва плаща за точно определен тинол от точно определено находище по точно определен начин(в случая по формула CF10).

        И така България се сдобива с този тинол.Естетвено отначало залива пазара, всичко върви добре, количествата са отлични, но с течение на времето нашия човек остарява, не обича да работи с компютри има друг бизнес(богат си е) и буквално позарязва този бизнес.Съответно количествата намаляват, и тинола не е толкоз в свободна продажба.
        Естетвено всички стари клиенти и производители отлично знаят за какво става на въпрос и звънят му и съответно всеки желаещ се сдобива с тинола.Работи се предимно на едро.Затова той е повече "индустриален" тинол и не се продава толкоз на дребно.От време на време някой магазин се сдобива с някакво количество и продава разбира се.Естетвено старите майстори и кучета които са работили с него отлично помнят лекотата и сигурноста му.Той просто няма аналог.Предимно заради особеностите на това находище.Няма друго като него на света.

        Като прибавиш и факта че японци го управляват...Почва да става ясно.Asahi не продава в свободни количества а само чрез упълномощен дилър и толкоз.Няма го в Китай.Аз лично не говоря за който и да е тинол на Асахи а само за тоя дето се прави на онзи остров до Сингапур.

        Всички наистина сериозни производители работят с Asahi и поради сертификатите му.Всяка партида (абсолютно всяка) има сериен номер и пълен протокол.Кой го е правил, как го е правил, и кой го е поръчал, внесъл и накрая има сертификат на проба, на точно тази партида.Какво съдържа и прочие.Само заради тези документи - този тинол е безспорен лидер.
        Вие нали не си мислите че производителя ще сложи тинол от магазина без сертификати? Абсурд.
        Всеки купил по голямо количество получава и протокол точно от неговата партида.Няма шест пет.

        Като стана дума за ментета (колегата korgoth) досега няма засечено менте на Asahi в България.Защитено е с патент с знак и обявена награда за открито менте.Аз лично не съм чувал и виждал.Разказвали са ми че в Истанбул преди няколко години са продавали ментета но имало светкавична реакция.

        Както казах по горе аз лично съм пристрастен към този тинол, защото просто ми трябваше навремето сигурен тинол, който да има голяма механична устойчивост.Да издържа на вибрации.Това си е много сериозен параметър.И това ми трябваше не само на думи, ами подкрепено с документи. Та така…

        Естетвено има си и недостатъци.Както някой посочи по горе - нямат малки разфасовки.Което за мен е огромен минус.Само големи и.... абе едно кило ти стига за... много време..И повечето клиенти на дребно нямат нужда от такива количества.А ние все пак сме малка страна и Asahi не иска да прави дреболийки…

        Ааааа да спомена и другото качество на "Asahi" - този тинол е ненадминат за презапояване.
        А аз съм работил с много тиноли и много материали - вярвайте ми !
        В сертификатите има няколко особени параметъра - като спийд фактор единия--- време на запояване...
        Та накратко ако трябва да презапояваш това е избора.Отначало добавяш малко върху стария тинол и после изсмукваш стария и правиш нова спойка.
        Презапояването особено на смд елементи става все по актуално.И е изключително важно.
        Естетвено флюса също влияе и то съществено.Мога още много неща да кажа но...да не отегчавам.
        П.П
        Аз лично говорих с вносителя за промяна на стратегията на "Asahi"- за повече популярност и продажби на дребно.Защото както навремето на мен ми спаси живота(разбирай кариерата), така и някой който запоява непрекъснато, и успеха му зависи от това, да може да се възползва. Затова ако някой проявява интерес за този тинол, аз лично ще му изпратя мостри по Спиди до оофис(3лв доставка) като ще му осигуря или безплатна мостра или някакво минимално количество на по ниска цена (например 250гр).Цената не е по висока от Chynel-a.
        Все пак не искам да правя безплатна реклама и да споменам цени.
        Затова ако някой много запоява и се интересува нека да пита на лични ще се постарая да помогна на всички така както и на мен преди време.
        Последно редактирано от mishomishev; 06-08-19, 19:47. Причина: правопис

        Коментар


        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          ...Като стана дума за ментета (колегата korgoth) досега няма засечено менте на Asahi в България.Защитено е с патент с знак и обявена награда за открито менте...
          Къде бих могъл да се запозная с "обявата" и условията? Питам за един приятел...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

            https://m.youtube.com/watch?v=dPKjeooAQxM

            За калая от древността до сега,от 9 минута

            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Къде бих могъл да се запозная с "обявата" и условията? Питам за един приятел...
              Бях забравил за тая тема...
              Мишев, разкажи по-подробно за тая обява - къде, как? Линкче, едно друго, че имам интерес?

              Ако не, би ли понамалил рибарските локуми? Че разказът по-нагоре е прекалено художествен, и в него е вложена прекалено много фантазия.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                Някой може ли да ми предложи изпробван флюс-паста от типа на amtech продаван някъде тук. Ако може да е на нормална цена.

                Коментар


                • От: Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                  Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
                  Някой може ли да ми предложи изпробван флюс-паста от типа на amtech продаван някъде тук. Ако може да е на нормална цена.
                  Като изключим, че нямам представа какво наричаш "нормална цена", един приличен флюс за запояване на дребосъци - в Комет, IF8300.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Като изключим, че нямам представа какво наричаш "нормална цена", един приличен флюс за запояване на дребосъци - в Комет, IF8300.
                    Не само на дребосъци. Всичко запоявам с него. Е, за груби неща малко не излиза сметката че е скъп, но пък едно бурканче от доста време го ползвам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                      Мерси за отговора.
                      Ако е чак толкова супер-дупер страхотен, може да се прежаля за една бройка да тествам. Гледам, че има и вариант 30мл за 36.99лв, макар че не е в спринцовка.

                      Пояснения за "нормална" цена:
                      Посочения от мен, по курса на деня, е 27лв за 30мл (15.49 USD). Разбира се не включвам доставка от Америка, мито, ДДС и т.н. Посочения от теб е 34лв за 10мл. с ДДС. (или 15.85 USD ex. VAT). Което прави 102лв за 30мл (47.55 USD). Та тази цена за мен не е нормална. Само не ме пращай в САЩ да си купувам тогава

                      Коментар


                      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                        Защото продават самите спринцовки на цената на теглото им в злато.

                        Спринцовка можеш да си купиш от почти всяка аптека, включително on-line. Търси с винтова игла и гумено бутало - другите не стават. Аз така съм направил.

                        Като свърши в спинцовката я допълвам, нагрявам да излезе въздуха отгоре и да го изпусна, и гоово. Да, при пълненето става малко мазало, малко флюс се губи, но нищо страшно - купил съм бурканчето преди доста време и още е наполовина пълно. Вярно, от известно време не запоявам много, но факта е че стига за много време.

                        Въпросния флюс не оставя черни остатъци, освен ако не прекалиш. Чисти се лесно със спирт, а може и да не се чисти - "no-clean" е.

                        Имам и китайски "amtech" - оставя си остатъци като всеки колофонов флюс, и съответно го ползвам само когато не ми пука какъв е външния вид, за предимно груби неща.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                          Аз ползвам ето този флюс, със духалка и поялники се държи добре и се отмива лесно.
                          https://ru.aliexpress.com/item/32266...274233edcZSDmk

                          Коментар


                          • От: Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                            Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
                            Мерси за отговора.
                            Ако е чак толкова супер-дупер страхотен, може да се прежаля за една бройка да тествам. Гледам, че има и вариант 30мл за 36.99лв, макар че не е в спринцовка.

                            Пояснения за "нормална" цена:
                            Посочения от мен, по курса на деня, е 27лв за 30мл (15.49 USD). Разбира се не включвам доставка от Америка, мито, ДДС и т.н. Посочения от теб е 34лв за 10мл. с ДДС. (или 15.85 USD ex. VAT). Което прави 102лв за 30мл (47.55 USD). Та тази цена за мен не е нормална. Само не ме пращай в САЩ да си купувам тогава
                            Друго имах предвид за цената - хората имат различно разбиране за евтино и скъпо...

                            Ползвам въпросния флюс както е във флакона. Нанасям го с малка четка за рисуване, която съм фризирал за да не задържа прекалено много флюс. Смея да твърдя, че с нея флюсът се нанася по-прецизно и равномерно отколкото със спринцовка.
                            След употреба я измивам с ацетон, за да не е "лепкава" и да не събира прахоляк и боклуци.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X