Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    То ако вземем да ремонтираме Зилов компресор ще ни стъпи 100 лв . По - добре иди си купи нов италиански ОМА 150 л/мин за 180 лв . Работи с 1.1 мотор на 1200 об . Поне знаеш ,че ще ти пълни бутилката с въздух , а не с масло .
    "Maladec " това дали не е по удачен виетнамков компресор за 1.1 мотор съм писал по рано , но за жалост никой не ми отговори тогава.И аз смятам че е по-добър и е с въздушно охлаждане . Лятото няма да му пускаш вода от чешмата

    Коментар


    • От: Компресор

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0016.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5192894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0003.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5192897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0004.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5192896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0010.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5192895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0016.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5192894

      Коментар


      • От: Компресор

        Ето няколко снимки на новата машина.При работа ясно се вижда как маслото се движи от картера към вала мисля от центробежните сили.Като цяло добри впечатления тиха работа и слаби вибрации.Сега се захващам с автоматиката но мисля да си купя готов пресостат не ми се монтират контактори в кутии и други такива.Най-накрая мисля да поработя върху охлаждането.
        Последно редактирано от sponch bob; 11-07-10, 21:39. Причина: дописване

        Коментар


        • От: Компресор

          Не виждам смисъла в това което си направил . Така както е показано на таблото по - горе маслото също циркулира .
          Никога няма да заработи така както работи върху мотора на камиона . Най- лесният вариант е дупчени биели и вода от чешмата . Останалото си е приключение в което аз лично не виждам смисъл .
          Шайбата на мотора колко е ? гледай да изцедиш мотора максимално, че иначе падаш под 100л/мин

          Коментар


          • От: Компресор

            На снимката по-горе картерното налягане излиза в разширителния съд като качва там и маслото но пак върши работа.Мисля ,че това е по-добрия вариант.За оборотите мотора е 1.1монофазен 3000 об/мин . шаибата му е 100мм а тази на компресора 240мм преводно число 2,4 но към 9атм.работи на предела на възможностите.

            Коментар


            • От: Компресор

              Не бе никой не ти казва ,че няма да ти върши работа . Просто има и по лесен вариант . Хубаво е ,че ексериментираш и после споделяш .Мисълта ми беше , че 2 - 4 кг/см2 без масленна помпа няма как да докараш . Виждал съм абсолютно безсмисленни разработки с масленна помпа от жигула задвижвана от електромотор на пералня . Когато попитах гордия собственик на това чудо " Колко пари ти струва всичко това ? " онзи се замисли и се усмихна . И в този ред на мисли
              Да не би като теглиш чертата на края да ти стъпи колкото една нова глава . За 180 кинта имаш ОМА 150 л/мин .
              Затова всеки ти казва да слагаш перка от Лада и при продължителна работа да пускаш вода от чешмата .
              За шайбите браво . Повече от тези обороти едва ли ще можеш да развиеш . Гледам , че не те мързи както мене
              Мерил ли си колко ампера черпи мотора при 9атм ? Ако имаш възможност би ли премерил ,че винаги ми е било любопитно , но съм нямъл възможност . Или попадам на калпави разработки , или ампермера няма да е при мен .
              Успех в начинанието .

              Коментар


              • От: Компресор

                здравеите колеги след дълго четене в темата реших и аз да се хвърлям в приключението компресор направих инвентаризация на гаража и разполагам с това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0034.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5193196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0024.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5193200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0032.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5193208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0035.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5193197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0025.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5193210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0040.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5193203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0029.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5193198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0031.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5193202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0028.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5193206Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0041.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5193209та питането ми е дали от тези джунджориии ще стане компресор като
                1 .двигателя е 3 фазен на табелата пише 0.55кв 1450 оборота
                2.уреда които сам показал не знам нито от какво е нито дали е за налягане но поне на мен на такъв ми прилича някои ако го познае да каже
                3.дали ще има файда ако свържа резерварчето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0037.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5193205 с маркучле към коляновия вал и сипя в него масло и няма ли да доиде много маслото което се стича?
                4.какво е това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0039.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5193201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0038.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5193199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0027.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5193204 закачено си е маи заводски на компресора има ли нужда от него че не го видях до сега
                Благодаря предварително
                Жоро
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от joromainata; 13-07-10, 15:52.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Само намери по голям мотор!
                  Дори ифовия на 2атмосфери ,мотор 0.650вата трудно го върти.Еле пък ЗиЛов...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Още един ентусиаст!За мазането по моя начин при работа се вижда как маслото циркулира от картера към вала с прилична скорост.Освен това маркучето е като нивомер,пък е и елементарно за изпълнение само,че ако пробиваш блока трябва преди това да го разглобиш и след операциите внимателно да го измиеш с бензин -останат ли стружки край!Пробиването на биелите е силно препоръчително.Тези <<пинизи>>не съм ги измислил аз а съм ги виждал да работят доста време по гаражи и бояджилници.А ако си решил да правиш нещо от сърце събери повечко мнения и го направи мераклииски.За двигателя слушаи Спароу поне 1.1 Това където си го снимал мисля да е охалостителен клапан но трябва да има още един извод не съм виждал такъв.
                    Последно редактирано от sponch bob; 13-07-10, 22:22. Причина: дописване

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Относно това колко ми е излязъл досега компресора ифовия-около40лв,зиловия досега20 имам голям запас на вехтории вкъщи а на работата неизчерпаем резерв-скрапобаза колкото 10 игрища.Ако ставаше въпрос всичко да се плаща смисъла клони към О

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        ами колеги аз мислех да правя някакви лопатки медни за да може мазането да е с "плискане"поне първоначалната идея е такава а за двигателя утре ще проверя какво друго има в гаража но мисля че този само ми е трифазен

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          днес намерих още един двигател които може да е подходящ но не знам моля за мнение двигателя е 1.1 монофазен 2800 оборота за съжаление само това е с което разполагам... просто никога не ми се е налагало да ползвам такива неща другия които имам е маи е 3.5 киловата и е на една чукачка която не ползвам в момента но е много голям той е почти колкото бутилката може и по голям да е не сам сигурен и няма табела
                          а за това което колегата нарича охалостителен клапан за какво служи иначе е с 2 извода сега забелязах че не съм снимал другия тои се пада точно на срещуположната страна на шаибата има ли нужда от него като е за компресор или да го сваля иначе си е маи фабричен
                          Последно редактирано от joromainata; 15-07-10, 19:49.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            здравеите,някой знае ли размерите на лагерите на ифовия компресор,че моите са разбити от простащина,бившят собственик го е въртял със шаиба тежка колкото целия компресор заедно 60 литров ресийвър.моля за бърз отговор че започвам нов проект за копресор

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от joromainata Преглед на мнение
                              здравеите колеги след дълго четене в темата реших и аз да се хвърлям в приключението компресор направих инвентаризация на гаража и разполагам с това та питането ми е дали от тези джунджориии ще стане компресор като
                              1 .двигателя е 3 фазен на табелата пише 0.55кв 1450 оборота
                              2.уреда които сам показал не знам нито от какво е нито дали е за налягане но поне на мен на такъв ми прилича някои ако го познае да каже
                              3.дали ще има файда ако свържа резерварчето с маркучле към коляновия вал и сипя в него масло и няма ли да доиде много маслото което се стича?
                              4.какво е това закачено си е маи заводски на компресора има ли нужда от него че не го видях до сега
                              Благодаря предварително
                              Жоро
                              Така да започнем от начало мотор под 1.1 практически не става за къкъвто и да било автомобилен компресор. Зиловия агрегат най добре работи в границите до към 1500 оборота. Назад в темата съм обяснил зиловия компресор събира около 700мл масло които се наливат през долната пробка като го наклониш защото през малкия отвор на коляновия вал ще го наливаш като е студен поне един месец. На отвора на вала се поставя резерварче (чашка) и после от там следиш има ли масло като компресора загрее нивото се покачва и понякога изхвърля излишното. Това което виси е заводски е механичен регулируем растоварен клапан на компресора който посредством тръбичка е свързан с цялата въздушна система при достигане на зададеното налягане две лостчета натискат смукателните клапанчета и ги държат отворени докато е необходимо през това време компресора работи на празен ход. Тази система е доста ненадежна и бързо се скапваше по камионите и за това има балансьор. На единя компресор който ползвам от ЗиЛ 157 (джоган) тази система е с открити кобилички върху главата и съм я свързал защото няма пресостат регулирал съм я на осем атмосвери и за сега работи идеално. Манометъра за който питаш е точно за налягане и е от Шкода РТ по известа по наще ширини като Шкода Мадара (доста години ги гледах на таблото пред мен). Разрови се назад в темата постнал съм доста снимки на компресорите които съм събирал през годините .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                дам благодаря колега аз темата е прочетох още преди инвентаризацията на гаража да имам малко на идея какво да търся и там някаде видях и манометъра но не бях сигурен дали е същия.относно маслото за картера които е собственоръчно направен не сам се сетил за пробка утре ще сложа а системата за маслото мислех да е това резерварче от някакъв стар двигател от косачка и тръбичка до коляновия вал и остава двигателя които ще ги движи тези неща ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X