Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Абе нямаше ли повече страници тая тема Изчезнаха нещо .Искам да попитам за Ифовите компресори , от горе , където алуминиевите капаци със въздуховодите , коите притискат към клапаните има ли някаква гарнитура по принцип или не . Под капака със клапаните има , но отгоре над клапаните има ли някаква , не знам

    Коментар


    • От: Компресор

      Имаше повече страници ама се случи рИформа във Форума и се върна месец назад. Пишете на нова сметка.

      Коментар


      • От: Компресор

        Няма гарнитури, там алуминиевата част е оребрена на кръгове и те уплътняват.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
          Няма гарнитури, там алуминиевата част е оребрена на кръгове и те уплътняват.
          +1
          По добре късно от колкото никога .
          Нула89781нула019

          Коментар


          • От: Компресор

            Нормално ли е при Ифовия компресор да излиза почти свободно всмукателния клапан
            Мисля че оригинално е имало нещо като боя или за уплътняване от типа на локатор за резби , но след като го почистих излиза свободно почти - не се набива
            вторият клапан си е набит сериозно , но смукателния тоест този който поема не е Нормално ли е това
            Също исках да питам при Климатичните компресори има едно тяло , което е филтър отстрани То може ли да се ползва за влагоуловител евентуално

            Коментар


            • От: Компресор

              Забрави за влагоуловителя от климатик. Той е способен да улови съвсем малки количества изостанала влага в затворената система. Оставен отворен се насища даже и без да е свързан към компресор.

              Коментар


              • От: Компресор

                Писах по време на рИформата, та се е затрило. Пневмоподготвяща група на Camozzi на 3/4" с филтър е 55 лв. Според консумацията на въздух, може и по-малък размер, та не е кой знае какви пари, а си върши точно задачата.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • От: Компресор

                  Днес докопах един зилов компресор със бутилката , обаче не са му пробити биелите Това задължтелно ли е или може и без да ги разпробивам .
                  Също не мога да разбера за Ифата как се уплътнява клапана със боя ли или как Има един алуминиев пръстен и той е приплеснал , но не уплътнява плътно .
                  Какво мога да направя във случая .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Отдавна съм го разглобявал, ако не се бъркам към чугунената плоча се уплътнява с медна гарнитурка.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
                      Днес докопах един зилов компресор със бутилката , обаче не са му пробити биелите Това задължтелно ли е или може и без да ги разпробивам .
                      Също не мога да разбера за Ифата как се уплътнява клапана със боя ли или как Има един алуминиев пръстен и той е приплеснал , но не уплътнява плътно .
                      Какво мога да направя във случая .
                      На зиловия, задължително разпробиване на петите с черупките отдолу и големи фаски. Отвори ф.4 е достатъчно.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        На зиловия, задължително разпробиване на петите с черупките отдолу и големи фаски. Отвори ф.4 е достатъчно.
                        И без разпробиване карат по 20 години .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          И без разпробиване карат по 20 години .
                          Много от нещата ги правим за успокоение, па си има и ефект понякога.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ами да ви кажа , гледам и без да ги пробиват карат много Сега , мен ме е страх да не би като отворя картера отдолу да изкарам биелите , да не би , да не мога да го уплътня пак и да се вкарам във филм . Проблема е , че на тези старите бутилки за заварявали , резби за гумени маркучи от хидравлика
                            Сега за да сложа разтоварващ клапан и по сериозна тръба , от компресора към клапана и да навия клапана на бутилката , трябва да правя преходници и т.н. Голям филм да преправяш нещо старо във нова система
                            Ходих при един стругар във Пловдив , но той затвори Сега ми трябва да направя доста преходници и неща , и няма къде да ида .
                            Вместо този специален разтоварваш клапан , може ли да сложа водопроводен със една тетка преди него и един щуцер навит ,за разтоварващото маркучле

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Преходници има всякакви при тези, които продават хидравлични маркучи, звънни ми да ти кажа и къде има стругар .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Ходих при един стругар във Пловдив , но той затвори

                                Е те тоя трябва да си е надвил на масрафа. Да затворя пред клиент, не че нямам а и често ми е омръзнало но някой колеги не ги разбирам.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X