Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Абе то може и три киловата ама ако не сработи един път възвратния клапан и защитата на ПВто и не си около компресора ще видиш голям облак пушек. Тия машини задължително се правят с резерв мощност на ел. двигателя. Филтъра е от запорожец в двора на работата седят два на един колега и си чакат момента да отидат на скрап понеделник ще го питам да смъкна един филтър.
    Компресорите задължително имат 3 защити все някоя ще сработи а ако никоя не сработи ще скъса ремаците изпитал съм го с 3 киловатовия електромотор.А за филтрите ще нащракам малко снимки за да ти стане по ясно.
    ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

    Коментар


    • До: Компресор

      Благодаря колега предварително за снимките. Аз мотор намерих и маи ще го взема на 10кв на 160лв. Ще видим колегата Sek.1 каза че ще погледне за исушител ако не намери и това си търся .

      Коментар


      • До: Компресор

        Заради Corsa разгледах внимателно стария компресор и забелязах нещо дето не ми е ясно за какво е. Ето това оребреното дето е навит кабела на него. Ако някой знае да сподели, защото на новия нямам такова.
        0888543685 Валери

        Коментар


        • До: Компресор

          Я да ви разсея малко ...... Едно "дете" изяви желание да се учи да работи с аерограф. Понеже знам колко е добра с молив и четка , запретнах ръкави днес. Събрах малко чаркове и сътворих миникомпресорче. Всъщност се оказа , че в един стар хладилник има почти всичко необходимо. За пресостат ползвах термостата от хладилника . Като го разкапсуловаш /тръбичката/ цъка на 4 и след това на 1 атмосфери. Сега остава да измисля някаква форма на редуцир , та да не играе налягането. А един бивш пожарогасител ще бъде резервоар.
          Прикачени файлове
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • До: Компресор

            Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
            Заради Corsa разгледах внимателно стария компресор и забелязах нещо дето не ми е ясно за какво е. Ето това оребреното дето е навит кабела на него. Ако някой знае да сподели, защото на новия нямам такова.
            Това е въпросния разширител - исушител на въздуха в случая твоя е заводски от българските УК серий 50-100. Функцията му е да олади загрятия при компресирането въздух за да се намали кондензирането на влага. По мои наблюдения без такъв конденза е значително повече даже на някои от старите компресори въздуха минава през серпентина навита зад ремъчната шайба която е и вентилатор за охлаждане и след това влиза в разширителя. Точно такъв издирвам в момента из работата за колегата Corsa.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: Компресор

              Разширител или серпентина търсиш?

              Коментар


              • До: Компресор

                Дайте съвет.Намерил съм пита от хладилна витрина заедно с дифузьора на вентилатора и мисля да я монтирам между главата и възвратния клапан.Тръбичката от която е сгъната серпентината на питата е 8мм вътрешно. Въпросът ми е дали сечението не е малко и няма ли да намали дебита.Входящият отвор на възвратния клапан е 10-11мм.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • До: Компресор

                  Търси по голяма,.Или си направи.Тръбата е медна .
                  Аз имам един радятор ама е огромен 1000х 300мм,с тръба 14мм.
                  Радиоаторите от хладилник са само за малко дебитни компресори.
                  Ако искаш да намалиш конденза и да охладиш въздуха,сложи на изхода прост вертикален съд,по назад в темата съм сложил снимки,в момента не го ползвам,понеже и с него и без него нямам конденз,.

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Възвратния клапан който ползваш 1/2 на входа и 3/4 на изхода ли е? Ако взема 3/4 на 3/4 няма ли да е по-добре,защото изхода от главата е 3/4.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Значи клапана се навива на бутилката на 1/2 ,обаче за главата нямам никакъв спомен,трябва да премеря,но медната тръба е 12мм.
                      За да нямаш колебания в дебита,най-добре какъвто ти е изхода на главата,такава да е цялата система,ако е по-голям,няма проблем,но ако е по малък ще го душиш..

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Стандартните растоварни клапани са на 1/2 цол резба към бутилката и 12мм вход от към компресора. Гледам че освен на малките компресорчета италянците ги слагат и на доста по голямите модели в което няма много логика защото там се стеснява прохода на въздуха съответно клапана и въздуха загряват доста точно на входа на бутилката . Колкото тръбите са с по голям диаметър толкова по бързо въздуха се охлажда и те играят ролята на разширител на наще УК изходящите тръби са към 40 мм и исушитела е доста масивен чугунен. На колегата Veselinv сложих такова клапанче с медна тръба навита на една витка медта много бързо загрява но и бързо истива. Един приятел има в сервиза си един голям заводски компресор на Ома на който тръбата от компресора директно е вързана за ресивера и по някога от него точи конденз по два пъти на ден. Гледам че и на новите български УК вече не слагат разширител http://www.stroitehnika.sbline.net/movable.jpg тая пуста икономия на матеряли
                        Последно редактирано от sek.1; 10-01-10, 06:12.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Ето го моя към бутилката 3/4 към главата 1/2(12мм вътрешен отвор) за вертикален монтаж(за този питам). Такива модели дават хората има и 3/4 на 3/4 който ми се струва най удачен.
                          http://www.pnevmatik.com/KPP.pdf
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от dido uzunov; 10-01-10, 16:21.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Абе то може и три киловата ама ако не сработи един път възвратния клапан и защитата на ПВто и не си около компресора ще видиш голям облак пушек. Тия машини задължително се правят с резерв мощност на ел. двигателя. Филтъра е от запорожец в двора на работата седят два на един колега и си чакат момента да отидат на скрап понеделник ще го питам да смъкна един филтър.
                            Колега ето малко снимки на компресора и филтрите от тях всичко че ти стани ясно. Пояснявам само че мъркучите са от водни съидинения.
                            Горните мъркучи ако са по дълги по добре
                            Прикачени файлове
                            ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
                              Колега ето малко снимки на компресора и филтрите от тях всичко че ти стани ясно. Пояснявам само че мъркучите са от водни съидинения.
                              Горните мъркучи ако са по дълги по добре
                              Колега дали има от някаде възможност за такъв исушител да намериш?

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                виждам че сте на тема обезопасияване та въпроса ми е следния за какво служи (СТАРТ КЛАПАНА) че във момента правия един компресор от зил и стигнах до тези неща от сорта благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X