Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте, имам питане относно чисто нов зилов компресор.....тази ламарина отдолу, може ли да се ползва за картер или трябва нещо по сериозно. Предполагам че това е консервационна опаковка...
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Здравейте, имам питане относно чисто нов зилов компресор.....тази ламарина отдолу, може ли да се ползва за картер или трябва нещо по сериозно. Предполагам че това е консервационна опаковка...
      Аз бях изрязал една 6-8мм. Върху тази.
      Ама пак трябва да отвориш картера и да разпробиеш лагерите за мазане, инак ще го окотиш много скорострелно.
      Също е добре да пуснеш охлаждане някакво, провери само коя тапа за какво беше да не ги размениш, за по дълга употреба може и маркуча от чешмата.

      Коментар


      • Ама в тоя вид как се закрепва този компресор върху двигателя, не е ли отворен отдолу, без тази планка. Имам от Зил 157, той си има картер и планки за закрепване?

        Коментар


        • Той тоя компресор само името му зилов. Той май на нищо друго не е на общ картер освен на Зиловият осмак.
          Слага се на т-150, к-700 ... И много други знайни и незнайни соц изделия.
          Моя явно е бил от най-дъртите сега като гледам, щото едно от първите неща дето съм майсторил сам беше неговите загребващи лъжички под надзора на дядо ми.
          Ей тука един чичо обеснява, ако си ОК с руския.
          https://m.youtube.com/watch?v=-jsYlOBJSYs

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Компресора е от ЗиЛ 151/157 а корените му са вероятно американски от Студебейкър . Едва ли има по корав компресор . Имам един дето 30 години работи без охлаждане и в момента е на доизживяване в работилницата от поне десетина години ама неще да умира .

          • v.kostov
            v.kostov коментира
            Редактиране на коментар
            Ама на табелата пише, Зил 130.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Тоя компресор едни 50 - 60 години руснаците го слагаха на всичко тяхно . ЗиЛ ; Урал ; Маз ; Камаз ; КрАз и каквото още се сетиш военна и цивилна техника от педесетте години на миналия век до ден днешен .

        • Благодаря за линка, оправям се с руския...

          Коментар


          • Взех този китаец, за по голяма мобилност да го разнасям за боядисване по вилата, навесите на апартамента и т.н., зиловия ползвам за стационарен в гаража. Още не съм го пробвал, ама се надявам да захранва обикновен пистолет, не HVLP за боядисване на дървении и огради....
            Прикачени файлове

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Купи си един такъв пистолет за по-спокойна работа - https://avtomateriali.com/pistoleti-...98-2-lvlp.html

              П.П. Понеже съм си играл дълги години с всевъзможни зилови, ифови, икарусови и др. камионджийски компресори, мога да кажа, че НЕ МОГАТ да захранят обикновен пистолет за боядисване. Ако пръскаш на редове с леко изчакване, се опитват да наваксват, но не е работа. Виж, два броя вързани на общ балон се справят с обикновен пистолет и LVLP.
              Последно редактирано от коко келеша; 21-05-24, 06:13.

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X