Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    и аз така,...кога ли ще му доде реда

    Коментар


    • До: Компресор

      Хммм, а тези снимки са ми познати от някъде . Даже вече му намерих и главата на този от фадромата... няяякой слънчев ден ще го сглобя и пусна в движение заедно със един същия, 2 в паралел мисля да ги правя Ама кога ще е никой не знае, все не остава време егати
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • До: Компресор

        тоя става да го куплираш,защото фабрично си има извод на вала отзад,вероятно е имало некоя перка да му духа..иначе по характеристики,предполагам е като на юмз-то само ,че по добър..

        Коментар


        • До: Компресор

          Колега от двигател на ДАФ свалих ето този.Според мен е абсолютно същия като на Sparow.Отпред има зъбно колело с което взема движение от ангренажа ,а отзад има половината от кръстачката на гумения съединител за задвижване на ГНП.Лично аз съм го свалял от ДВГ-го.Даже съм го ъпгрейтнал за мазането чрез няколко отвора на биелите.
          Прикачени файлове
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Компресор

            дафа с централно ли е?
            иначе верно ,че изглежда подобен,мене ми бяха обещали един от волво фх16 ,ама така си останах...

            Коментар


            • До: Компресор

              Явно е с централно мазане.На снимката с червено съм означил откъде върви маслото под налягане, а със зелено откъде се изтича в ангренажа и от там в картера.
              Прикачени файлове
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • До: Компресор

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Аз за това съм сложил направо на компресора кондензоуловителя с рудуцира, а на стената в гаража по която ще ми вървят тръбите за въздух ще сложа омаслителя като преди него ще направя извод с кран само за чист въздух(то и без друго тоя моя кютюк ще бъде стационарен и от този гараж няма да излезе)
                Колко атмосфери вдига тоя компресор и колку му е долу горе реалния дебит да видя дали си заслужава да събирам моя че все не попадам на такъв работещ а според нашия механик били голям боклук.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Компресор

                  Какво да ти кажа колега добре работи-до 8атм. няма проблем за по-нагоре немога да кажа щот го изключва пресостата.За дебита също немога да кажа, но щом е разглобен можеш да измериш и грубо да сметнеш(то си и зависи нали и от оборотите на мотора, моят за шайбите 320/80мм при 2880об/мин , но и бутилката ми е 120л)Още не съм пуснал песъкоструя в сериозна експлоатация, но сега съм в отпуск и това ми е на първи план.там ще видим как ще се държи.Имаше един колега с доста часове работа с такъв, потърси мнението му в този раздел.
                  П.п. шумничък е и има вибрации, но пък за сметка на това е много тежък и не се разхожда в гаража.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    на моя на табелката му пише 5атм,хаха,то това е презапасяване,да не му гръмне цилиндъра,защото имам лош опита с неща правени в тпк,
                    утре може би ще го разфърлям да му оправя проблемите и ще му търся бутилка

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Колко милиметра са буталата на тези компресори и колко милиметра е хода (ДАФ-овия и Фадромовия предполагам е от L-200)?

                      А какво ще кажете за компресор от Икарус, невидях да е обсъждано, поне в последните страници.

                      Мерси!
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                        А какво ще кажете за компресор от Икарус, невидях да е обсъждано, поне в последните страници.
                        Имаше някъде в темата и за икарусов компресор не знам дали човека го е пуснал. Аз лично предпочитам зиловите защото са изцяло чугун носят без последствия системно яко прегряване и за тях има ремонтни комплекти по двайсетина лева всичко без буталата и биелните лагери пълен комплект заедно с буталата беше някъде около 40 лева.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          колега ,разтърси се ,имаше и линк с инфо и снимки.,иначе колегата,незнам неговия дали го е пуснал,лятото писахме неколко дена,как да го подкара,ама нямам друга информация..
                          на тоя тпк,буталото май беше 97мм,утре ако стигна до него ще го снимам..

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            колега ,разтърси се ,имаше и линк с инфо и снимки.,иначе колегата,незнам неговия дали го е пуснал,лятото писахме неколко дена,как да го подкара,ама нямам друга информация..
                            на тоя тпк,буталото май беше 97мм,утре ако стигна до него ще го снимам..
                            Диаметъра на буталото е 86.4мм хода 100мм. 4 сегмента.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от sek.1; 20-11-09, 20:36.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              ейй хората са казали ,че шило в торба не стои ...
                              набързо го расфъргах и проблемите цъфнаха един след друг.
                              по неква причина е издухал гарнитурата на главата и е фърлял масло,следсвие на счупен първи и втори сегмент откъм картера,по незнайни причини буталото има две гадни деруги които са довели до счупването,първия е тотално счупен и смазан трябва да се мине канала на струг,а втория частично смазан...
                              и заради това е качвал масло нагоре,и в клапаните и системата..
                              по цилиндъра няма кой знае какви поражения,коляновия вал и всичко долу,пее,вала не е особено изяден,но все пак доста лесно изкарах шайбата,ще го престържа и направа втулка..
                              ето и снимките..




                              Коментар


                              • До: Компресор

                                И на моя оста беше много разбита та се наложи да я застържа и съответно да и довкопая шпонковия канал само че оригиналната шайба (чугун много тежи) някой я е отмъкнал за вторични и сега трябва да лея нова от алуминий. При тая тежка шайба и минимален луфт в шпонковото съединение прави голями поразии.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X