Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравейте! Някой знае ли къде около София или пък Пловдив може да се намерят пункт за отпадъци и да има компресорни глави? Имам компресор с Ифова глава и работи добре, но ми се иска да сглобя и един Зилов. Ако намеря някой по-тънко, ще е чудесно. Някакви идеи?

    Коментар


    • От: Компресор

      Девойки и младежи със сили свежи. Подскажете откъде да си купя читав маркуч 10х17 за компресор? Гледам в жужъла, че има и готови с бързи връзки, направо кербовани. Има и полиуретанови и ПВЦ, даже някакъв талЯнски 13х19 с двойна метална оплетка, но се продава на метър. Трябва ми дължина 10м. Гледам и някакъв на райдър, на спирала ф10х14 мм. 15м. дължина. На спирала нещо не ми аресва, предпочитам правл шланг. Искам да мога да напомпвам бутилка за шоково помпене, пистолет за помпене на гуми, прав пневматичен шлайф, и по-нататък и пневматичен гайковерт и тн. 6-7или 8-9мм. вътрешно не върши работа. Минимум 10, а по-добре 12-13. А също и читави бързи връзки на резба, за монтаж по компресора, и по бутилки. ....................................................................................................................................... ТърсИх с търсачкЪтЪ у форУмУ, но нищо не намерих. Ако има тема специално за маркучи за компресори, и маркучи за въздух под налягане - ткните к носу.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • От: Компресор

        По-скъпия вариант е да напишеш хидравлични маркучи в гугъл и има фирми , които ги правят с накрайник с резба , за който може да навиеш бърза връзка , например .Аз предпочитам и даже да са с метална оплетка .Иначе има и маркучи с текстилна .

        Коментар


        • От: Компресор

          Засега се занимавам чисто любителски, така или иначе всеки ден няма да бацам с този маркуч. Но все пак да не се надЯна на някой ментеляк. Ако има смисъл - гледам има едни сини полиуретанови, с кербовани бързи връзки.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от KingofROAD; 08-06-18, 20:22.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Компресор

            Гумиран 10 х 17 на 20 бара е 2,70 лв/м, маслоустойчив, ще изкара години. Бърза връзка за щуцер е 8 лв. Скобите са стотинки. Това за италиански на Bamax, вероятно могат да се намерят по-евтини и по-скъпи. 10 метра, две бързи връзки и скоби с отстъпката са ти към 40 лв. Спираловиден от профи серията 10 метра с бързи връзки е 47 лв, с отстъпката е 42,30 лв. Първия вариант за мен е по-добър и има по-дълъг живот.

            Коментар


            • От: Компресор

              Здравейте колеги . От скоро съм собственик на компресор УК 25 и искам да го наглася съвсем както трябва . Голямото бутало и втулката са за смяна и ме интересува малкото бутало от какво е . 62 мм чугунено с 4 сегмента . Лагерите на входящия вал какви са по принцип, че при мен са конусно ролков и съчмен подредени грешно според мен . Нищо не поддържа хлабината на ролковия лагер .
              Поздрави
              Николай

              Коментар


              • От: Компресор

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160405_173131.jpg
Прегледи:1
Размер:232.4 КБ
ID:5791754колеги някой да има за продаване такaва глава от юмз на добра цена или части за нея
                Последно редактирано от Emil Manev; 13-06-18, 02:37.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Привет на всички!

                  От 3-4 дена чета темата с голям интерес! Стана така, че преди 3 седмици ми подариха в окаяно състояние остатъците от някогашен "Брезнишки" компресор - бутилката, главата и кондензатора, нищо друго нямаше.
                  Компресора ще ми трябва по 5-6 пъти в годината за има няма по 15-тина минути да пръскам разни машинки, като качеството на боядисването не е от никакво значение, просто само да ги боядисам да не са на гол винкел. Може би и 1-2 гуми на колата да напомпам понякога ако се налага, ако въобще може с такъв компресор и в общи линии това ще е, нищо претенциозно, и продължително, като работа не го чака. Нагласил съм го да вдига до 6.5атм. а предпазния клапан да изпуска на 7атм. Като иначе без проблем си вдига до 8атм. за 1:50мин, което мисля, че е приемливо време!?

                  Проблема ми е следния. Слагам пистолета за боядисване и на "Суха " тренировка, когато падне на 4атм. се включва компресора но не насмогва на постоянно натиснатия пистолет, но и налягането не пада под 4атм. тоест постоянно работи и постоянно държи едно и също налягане от 4атм! Пистолета е вързан през редуцир вентил с изсушител, който е настроен да държи на 2.5-3 атм. изходящо налягане към пистолета. Главата на компресора се върти с 400об/мин. като при 6-7атм. преди да изключи се върти по уред с 365об.мин.

                  Питането ми е, тази глава може ли да захранва бояджииски пистолет и да му насмогва? Би трябвало да може си мисля, все пак буталото е 86.5мм тупуз... Оборотите ли са малко, които съм му задал!? Не успях никъде да намеря инфо с какви обороти работи тази глава. Друго което ме съмнява е еднопосочния-разтоварващия клапан да не е хванал за гушата така да се каже компресора и да го дави. Има го сниман на една от снимките точно как е навързан в системата. Клапана е на 1/2 връзки но ми се струваше още при монтажа, че вътре май е доста тесничък там където е самия клапан. Иначе всички други тръби, връзки, колена са на 1/2 и са минимум на 18мм отвори вътрешни. Мислех, че когато ми изпращат комплекта чарколяци и клапана ще е като тези ъгловите с изводи на 1/2 а ми изпратиха този правия. Не знам дали тези ъгловите не са по-широки вътре с по-голям дебит или са еднакви а само формата им е различна? Махнах за проба въздушния филтър на засмукването но не оказа влияние. Остава проблема да е в недостатъчни обороти, да мина на по-голям 3/4 разтоварващ клапан или да отворя главата отново и да я наново чистя, и тем подобни, и да я затварям.

                  Презаварих всички заварки по рамката, че бяха заварявани в детската градина, бутилката поне е заварявана кадърно! Всъщност тези бутилко до колко атм. могат да издържат преди да гръмнат като бомба!? Разфасовах главата напълно, смених лагерите, смених счупен маслен сегмент с нов, шлайфнах и почистих сегментите, самия цилиндър и бронзовия лагер на бронзовата биела. Сегментите иначе са добре запазени и непокътнати от корозия, цилиндъра е също почти перфектен, няма задирния и корозия. Зашлайфах клапаните и леглата им и смених едната пружинка на единия клапан с нова почти толкова тъничка като оригиналната, която беше корозирала и изгнила, само не помна на смукателния или на нагнетателния клапан смених пружинката. Смених гарнитурата на главата с нова, която си изработих от картон 1мм. дебел намазан тънко и равномерно с черен термо силикон от двете страни, и така докато е още свеж силикона затворих главата, и пристегнах с болтовете. Налях ново масло 10-40 Repsol до толкова, че да почне лекичко да плиска горе в разтоварващите шлауфки на биелното тяло, като по "Нивомера" също е на ниво. Идеята е да поработи малко с това масло, да го източа и да заредя масло за компресорни глави. Това нещо глътна 1.2литра масло

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646932-big.jpg
Прегледи:1
Размер:230.9 КБ
ID:5792222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646930-big.jpg
Прегледи:1
Размер:315.2 КБ
ID:5792220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646931-big.jpg
Прегледи:1
Размер:373.5 КБ
ID:5792221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646933-big.jpg
Прегледи:1
Размер:311.8 КБ
ID:5792223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646934-big.jpg
Прегледи:2
Размер:319.9 КБ
ID:5792224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646935-big.jpg
Прегледи:1
Размер:284.1 КБ
ID:5792225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646936-big.jpg
Прегледи:2
Размер:320.4 КБ
ID:5792226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646937-big.jpg
Прегледи:1
Размер:277.6 КБ
ID:5792227

                  Коментар


                  • peih
                    peih коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колега сегменти от какво стават за този компресор 86,5мм

                • От: Компресор

                  Привет на всички. Имам запитване за следния компресор, който отремонтирах и възстанових преди 3 дни.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038648012-big.jpg
Прегледи:1
Размер:455.4 КБ
ID:5792271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646934-big.jpg
Прегледи:2
Размер:319.9 КБ
ID:5792269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038646936-big.jpg
Прегледи:2
Размер:320.4 КБ
ID:5792270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038648013-big.jpg
Прегледи:1
Размер:398.6 КБ
ID:5792272

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Компресора не успява да насмогва при боядисване! Пълни бутилката за 1:50мин. и когато налягането спадне се включва и задържа на едно ниво, даже съвсем лекичко продължава да спада но много много бавно. Това при постоянно натиснат пистолет и настроен на 2.5 атмосфери с редуцир вентила.

                    Бях го вързал с разтоварващ клапан на 1/2 но ми се видя тесен а и говорих с един човек и той също каза дирекно да го махам тоя клапан и да слагам 3/4, дори ми препоръча да сменя всичките тръби в момента да са и те на 3/4 а не сегашните на 1/2 и медната 18мм. Днес смених разтоварващия клапан от 1/2 с такъв на 3/4 На снимките си личи, че е тупуз

                    Дефакто компресора в момента го въртя на 400оборота на буталото, и вътре проходимоста на тръбите ми в момента е към Ф15мм. Главата и абсолютно всичко съм отварял и почиствал, шлайфал и сменял наново. Клапаните съм ги пробвал с бензин дали ще изтече за 2-3 мин. и успяват да го задържат без да изтича. Има едно леко обратно подухване през всмукателния отвор, съвсем кратко замалко се усеща когато работи. Незнам дали е нормално това да го има лекичко тоя момент или трябва само да смуче тотално като ламя!?

                    Компресора няма да се ползва за професионално боядисване, а само 5-6 пъти в годината по 20тина минути да пръскам едни ролкови линии и това ще му е цялата задача, но искам да го направя така както трябва. Това бутало 86.5мм би трябвало на насмогва на пистолет без никакви ядове.

                    Да вдигам ли оборотите от 400 на повече. Да сменя ли абсолютно всички тръби от 18мм медните и 1/2 цинковите сега на 3/4, дори тези във кондензо уловителя?

                    И още нещо да попитам. Сега като развих да сменя клапаните вътре в тръбите се беше насабрала гадна гнусна отврат-пяна по стените им. Не очаквах толкова много от тази гад да се събере, при положение, че има няма е работил до момента 15-20мин. През кранчетата за конденз не изтича нищо. Тази гад сигурно се е образувала и по нагнетателния клапан. Пръска ли се нещо през смукателния отвор за профилактика на клапаните понякога?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Тия 400 об/мин на какъв ходов обем са?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        От 14-15 страница на темата има мои постове за такава компресорна глава-обороти, диаметри на шайби, на тръби и др. пробвах да работя с него, но набързо се отказах и си купих чисто нова глава. С две думи: Много шум за нищо.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Ето начина за решаване на проблемния възел клапанни плочи при компресорите УК 50 . [ATTACH=CONFIG]953750[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]953749[/ATTACH]
                          От какво са тези клапани ?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от NDimi Преглед на мнение
                            От какво са тези клапани ?
                            От компресора на Ифа .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Тия 400 об/мин на какъв ходов обем са?
                              Привет!
                              Когато бях разглобил главата не измерих колко е хода! Но поне 7-8см. ги има. Мъртвата зона горе е има няма 2мм.
                              Днес смених шайбата на ел. мотора и пуснах компресора на 650об. Ама му са в повечко, започва да подскача отзад при колелцата. Иначе за 56сек. напълни бутилката на 6.5атм. както съм го настроил и спря. После когато почна да пръскам "на сухо" с пистолета му насмогва вече при постоянно натиснат спусък. Иначе ако се работи с леки пресекулки да се пръска му насмогва още по бързо и гаси. Но според мен на това голяма и единично небалансирано бутало му са много 650об. с тази малка бутилка отдолу. Иначе ако се закачи на някоя голяма тежка бутилка и му се сложат навсякъде 3/4 тръби ще работи добре според мен. Утре ще опитам компромисен вариант на 520-550оборота. Ако и тогава ми се види бърз и работещ с вибрация ще си върна шайбата за 400 и ще си работи така. На 400 поне работи спокойно и поне задържа на пистолета и може да се пръска без прекъсвания. На 400об. е и доста тих в интерес на истината.
                              Иначе вибрациите на тези обороти сега 650 би трябвало да са само от кинетичната енергия при движението на буталото нагоре и надолу в главата. Шайбата на главата я балансирах до грамове и нея я изключвам като проблем. Ремъка е чисто нов стар ремък от бай Тошово време, не тия локуми сега. Възможно е да влиза в резонанс и от дебелата гума с която бандажирах колелцата. Като цяло обаче нямам вяра в тази бронзова биела, която движи буталото, струва ми се, че на тия 650об. може и да ми се усмихне навън по някое време, някак си звуците и шумутевицата не ми вдъхват доверие в нея

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X