Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    "Компресорното" масло е или моторно, или с по-ниски качества от моторното, а струва по-скъпо защото не се продава масово.
    Това е точно така , а и е близко до акъла . Ама иска малко мислене.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Това е точно така , а и е близко до акъла . Ама иска малко мислене.
      На 27-ма страница на темата съм публикувал снимка на бутилката с надпис "компресорно масло". От магазина от който купих компресорната глава продавача ми е приятел и ми каза, че си поръчват само опаковката със съответния надпис, а вътре е двигателно масло 10W40 на LG.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Компресор

        Това масло ми остана, даже не съм го плащал. Имам и 10в40 за дизел останало и 10в40 А бензин не разбутвано.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          На 27-ма страница на темата съм публикувал снимка на бутилката с надпис "компресорно масло". От магазина от който купих компресорната глава продавача ми е приятел и ми каза, че си поръчват само опаковката със съответния надпис, а вътре е двигателно масло 10W40 на LG.
          Е добре де . Какво да е друго , ако не е моторно , бре момци - за бутален компресор с бутало , сегменти , мотовилка и колянов вал ?!

          Трансформаторно , вретенно , хидравлично ?

          Аааа , да ! - специално .

          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
          .... Ако събира 500 мл и се сменява на 500 часа не виждам къде е проблема с цената.....
          Много съм любопитен коя е тази фирма , която препоръчва смяна на маслото на 500 моточаса , независимо колко е "специално" маслото ?!

          Ама ако може със снимка на ръководството за експлоатация .

          Ако има такова чудо - купувам одма един компресор 1100 л/мин. на въпросната фирма .Стига да си поемат двугодишна гаранция .
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-05-16, 19:01.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Компресор

            Последно, какво да сложа - имам 5w40, 10w40 бензиново и 10w40 дизелово. Имам и останало компресорно, но е 400мл и е на 7 години. Пак казвам, не ми е за парите. Щом ЗИЛ-ския се маже с маслото на мотора, не виждам какъв е проблема за купешките глави, освен че са алуминиеви, но цилиндровата част май пак е чугунена.

            Коментар


            • От: Компресор

              300 часа е според оригиналните инструкции, на някои модели глави пише 400 часа. Ще сканирам една таблица в Сряда. По принцип ако се сменява редовно и работи в оптимален режим не би трябвало да има проблем доста повече от две години. За това казвам че спестяването на пари за кутия цигари от две смени на масло няма много смисъл.
              edit, ето оригинална инструкция:

              Коментар


              • От: Компресор

                Компресорното масло си има доста специфики,различни от тия на двигателните.Противопенни съставки,противонагарни,доста миещми и т.н.За справка гугни Shell Corena AP 100 и сравнява с което искаш двигателни,и сам ще си отговориш за разликите.А за това дали трябва или не,всеки сам си решава...Един комшия на село навремето слагашеразтопена грес в СК на ИЖ-а,че много добре вървяло....Според мен зависи за какво ползваш компресора!Ако си помпаш гумите и си духаш прахоляка в гаража-давай смело с каквото намериш,обаче ако се ползва за спец цели,си сложи каквото си трябва,да ти е мирна главата!Аз работя с компресори на 30 бара,маслото се сменя на 1000 часа и бичат по 12 часа на ден!
                Последно редактирано от jouzzin; 23-05-16, 19:59.
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Компресор

                  Те някои в моторните триони си слагат олио за мазане на веригата.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                    Компресорното масло си има доста специфики,различни от тия на двигателните.Противопенни съставки,противонагарни,доста миещми и т.н.
                    Ми, че то и в двигателните масла ги има тия съставки! Според мен важен е вискозитета на маслото, трябва да се има на предвид, че стационарните компресори с мажат с плискане това значи по рядко масло. Аз бих избрал масло 10w30 най-малкото защото на малките 4-тактови двг които са едно към едно като конструкция и начин на смазване им се препоръчва от пройзводителя точно такова.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      При компресорите няма изгаряне на някакво гориво и всички съпътстващи негативни последици от това за конструкцията и маслото . На старите наши компресори УК 25 и УК 50 завода производител дава да работят с масло М 10 Д . Това пише в техническия паспорт и на времето лично съм се обаждал в завода в Главиница да питам какво масло препоръчват .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                        ...Последно, какво да сложа ....
                        Сам си си отговорил :

                        Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                        .... Щом ЗИЛ-ския се маже с маслото на мотора, не виждам какъв е проблема за купешките глави...
                        Ами проблем няма . Слагай бензиновото 10W40 и това е .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          При компресори с диференциални бутала,първата степен се маже с лубрикатор,и маслото което маже първата степен си влиза във въздушната система.Тогава е просто немислимо да използваш двигателно масло.Има и други моменти за различните масла,но много влизаме в специфични случаи!Както казах по-горе,зависи за какво е компресора!Това М10Д е най-универаслното масло в света-на какво ли не,къде ли не са си го наливали навремето..!Ама то май и друго е намало де...
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Не случайно всеки производител на масла има дебели каталози с такива. Иначе у нас всеки си сипва каквото иска.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                              ... На мен ми трябва 500мл. ...
                              Ако имаш път към София, че куриера ще изяде смисъла , мога да ти отлея 500мл. от Ravenol VDL-100.
                              Като сменях маслото на моя /ABAC B7000/, си взех голяма туба, а както работи засега по 15 минути на седмица,
                              докато му дойде следващата смяна, останалото ми масло ще се съсири.

                              п.п. Въпрос към знаещите - мога ли да ползвам същото масло за двустъпална вакуум-помпа /вакуум 10 на минус 4-та/?
                              Помпата е старо ГДР производство и не мога да намеря никакви данни за количество и вид на маслото.
                              Последно редактирано от rumbata; 25-05-16, 10:16.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                А виж за вакуум-помпа нещата са по-сложни и не съм никак убеден че ще мине номерът с моторно масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X