Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    КОЛКА СА БЕЗОПАСНИ БУТИЛКИТЕ, КОИТО ПОЛЗВАМЕ?

    Изпадна ми една бутилка за въздух, на която имаше табелка, че е произведена 1973 година 75л .... Бутилката е от дебела ламарина и нямаше много ръжда, но си зададох въпроса дали е удачно да я ползвам. Ще я надувам до 8 атм. Кака да проверя здравината на бутилката? Удачно ли е да я ползвам?
    Ако евентуално се сцепи какви поръжения може да нанесе?
    Има ли някой, който е бил свидетел на такова събитие?
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Компресор

      Водна проба и направи. Ако издържи водната проба на 15 атм, може спокойно да си я ползваш.

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
        Има ли някой, който е бил свидетел на такова събитие?
        Кольо питай.

        И да, направи и водна проба. И според мен не на 15 а на 20 бара.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Компресор

          Бихте ли обяснили как да се направи водната проба?
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • От: Компресор

            Вкарва се вода, под налягане/15-20 бара/ и се следи дали няма да избие, протече, сълзи от някъде
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Компресор

              До къде трябва да е маслото? Коляновия вал в долна мъртва точка колко милиметра трябва да е потопен в масло? Говоря за най-долната му част - под биелата на буталото в ДМТ.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Водна проба и направи. Ако издържи водната проба на 15 атм, може спокойно да си я ползваш.

                Аз лесно ще я напълна с вода, а с кокво да вдигна налягането на 20 бара? Може би с някоя ръчна хидравлична помпа...
                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                Коментар


                • От: Компресор

                  Фокусът с хидравличната проба в домашни условия се прави с помпа от крик. Трябва и манометър де, защото да я пръснеш не е никак трудно - нормалните бутилки от АГУ на 30 бара трябва да издържат, а до 48 задължително да се разрушат. Нормална помпа за крик безгрижно прави 200 бара ако не свърши маслото преди това.

                  Ако бутилката е от АГУ и е работила преди това, значи е "тествана" до 12-15 бара.

                  Коректната работа на пресостата също е важна. По-шубелиите може да сложат два. Също не пречи да се използват защитните функции на нормалната газова сонда.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    И задължително се слага предпазен клапан (баланс вентил), който не превишава настроен 10-11 ат. тогава и проблем с пресостата да имаш клапана ще отвори на настроеното налягане и ще изпусне излишното налягане. При товарните камиони ,на въздуха има точно такъв -при тях не съществуват пресостати
                    Ето един фабрично монтиран на български компресор:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-a.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5706372
                    Последно редактирано от pgv64; 13-03-16, 15:28.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      на по-новите си има пресостат, защото тоя компресор харчи едни капки нафта, дето капка по капка става каквото става.

                      Иначе камионският клапан има и една полезна функция - вдига врява и ти намеква че има проблем с пресостата.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                        Ако евентуално се сцепи какви поръжения може да нанесе?
                        Големи.

                        Обикновено бутилките имат специално място където да се сцепят така че да направят минимално количество беля, но теоретично резултатът е като от бойлер - прозорци, а може и стени.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Не може ли да се напълни до горе с вода бутилката и после с помоща на редуцир вентил да и се пусне някакъв газ примерно CO2 или аргон до нужното налягане?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Също не пречи да се използват защитните функции на нормалната газова сонда.

                            Те не отварят ли на 20+ бара? Нещо за 27 бара ми се върти в главата ...

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Точно 27 бара,някои на 30 бара.Скоро на мен такава сонда ми обгази витарата,както си карах и започна да ''фъшти''.
                              Абе пак не разбрах как се прави тази водна проба.То ясно че се пълни бутилката с вода,ами после как се надува?
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                                Точно 27 бара,някои на 30 бара.Скоро на мен такава сонда ми обгази витарата,както си карах и започна да ''фъшти''.
                                Абе пак не разбрах как се прави тази водна проба.То ясно че се пълни бутилката с вода,ами после как се надува?
                                Водата се вкарва под налягане.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X