Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Ако беше прочел малко по-назад, щеше да разбереш, че компресора ми ще има пресостат, който е несъвместим с всякакви ръчни стартове.
    Има три варианта за автоматичен пуск: центробежен изключвател, стартово реле и реле за време.
    За центробежен изключвател трябва да има предвидено място на ротора и статора, на моя няма. Стартово реле за 1.5квт не мога да намеря, остава реле за време.

    Коментар


    • От: Компресор

      колега тарсиа да закупа подобха компресорна глава продава ли се

      Коментар


      • От: Компресор

        тази е по малка шаиба мотора го варти две кам едно но с перката за охлаждане се справиа много добре и дебита му е много добар

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте на всички ! Дойде и моят ред да си сглобя компресор намерих един и искам да го купя назад в темата видях че е коментиран, като не много добър, като цяло ми трябва за бояджийски цели но тъй, като ще го купувам без ел. двигателя на снимката дали, както е писал колегата на 960 оборота и от какво е този компресор за да му купя части да му ги сменя !?
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Компресор

            Имам излишен компресор от ИФА W50. Модела на компресора е HS 40/70.
            Има нужда от нови сегменти. Буталото, цилиндъра и коляновия вал са добре. За клапанчетата не мога да кажа.
            На табелката пише 150л/мин при 1500об и 200л/мин при 2000об, 6 атм.
            Някой ако го иска, да предлага оферти на ЛС.

            Коментар


            • От: Компресор

              Здравейте колеги гледам , че темата е за компресори и затова реших да потърся помощ тук.Преди 2-3 години си купих 50 литров компресор за въздух Продиф като да е работил най-много 20 - 30 часа.Напоследък забелязах ,че не иска да изключи и от 4 бара налягане повече неможе да вдигне,като преди стигаше до 8.Проверих всичко по него включително цилиндър и бутало ,сигменти и всичко си е наред.Няма течове на въздух.Бихте ли ми казали какъв може да е проблема .Благодаря предварително

              Коментар


              • От: Компресор

                Клапанчетата провери ли ? Обикновено при компресорите те са първия заподозрян .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Вероятно клапанчетата не уплатняват добре.

                  Еее Изпревари ме

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Днес подкарах компресора.
                    Струва ми се, че малко бавно качва налягане, утре ще му засека дебита.
                    Автоматиката работи безупречно - изключва на 8,5атм, включва на 6. Направих го с пресостат Данфус и магнет-вентил, който разтоварва кондензоуловителя(около 1л).
                    Сипах 700мл масло, доста изхвърли. В резервоарчето бавно прави балончета, не духа силно. Явно му идва много маслото или ....
                    Сега го закарах при заварчика, да си оправи заварките, половината пускат. Три часа псува, но не успя да ги направи, цинка му бил виновен.
                    Измисли да ги запоява с припой, да видим каква ще я свърши.
                    Остава да сложа радиатор, че доста загрява.
                    Работи доста тихо и с малко вибрации, по-тих е от предишния ми компресор от хладилен агрегат.
                    Утре ще пусна снимки.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      До колегата,sek.1 ако мога да ти задам няколко въпроса за компресор от Шкода РТ .Интересува ме как да направя пълненето на компресора с масло и трябва ли да му правя пробка за източването на маслото.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                        Не съм си и помислял,че се казваш "Пенчо"!
                        Това е реплика на Петко Славейков към сина му Пенчо Славейков станала крилата фраза. Затова и ако забелязваш е сложена в кавички, което означава, че цитирам.
                        Не реплика, а стихотворение посветено на синчето:
                        МАЛЪК ПЕНЧО

                        Пенчо бре, чети!
                        Пенчо не чете.
                        Пенчо, работи!
                        Пенчо пак не ще.

                        Пенча го мързи,
                        гледа да лежи,
                        ходи, та се май,
                        търси да играй.

                        Време се мина,
                        Пенчо порасна,
                        иска да яде,
                        няма откъде.

                        1888


                        Извинявам се за спама

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090058 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5469522

                          Търсех клапанчета, но по магазините намерих само за по-новия компресор, за ЗИЛ 130.
                          Някой знае ли къде да намеря за този, от ЗИЛ 157 е, води се 120.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Мнооого си го отрупал, та той прилича на марсохода вече май. Много загрява, е колко много, ми той и на зила си работи на 80, 90 градуса. Имам компресор зилов е, грее и си работи и си му няма нищо, па колко време вече.
                            Прикачени файлове
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Ванка, смени си заварчика. То цинка, че пречи-пречи си, ама след първия шев изгаря, и вече не пречи. Явно човека толкова може.

                              Да не гръмнеш ей...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Имам няколко радиаторчета от мотори и скутери, що да не му сложа един.
                                Системата е термосифонна, няма нужда от помпа.
                                Сега е опитна постановка, но си работи добре, май няма да има промени, само ще го набутам на мястото му.
                                Пък ако трявба и на Марс ще се ходи
                                Успява да даде само 120 л/мин.

                                Тоя заварчик за последно го ползвам.
                                Няма как да гръмне, има пресостат и баланс клапан.
                                Най-много да почне да пуска от заварките му.
                                Яд ме е, че прецака бутилката от толкова заваряне и стъргане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X