Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Тогава наистина се свържи с Драгозов от Арго@@@@ет и вземи 24-литровия компресор с най-големия ИЗХОДЯЩ дебит, който ти предложат и можеш да си позволиш. Имам 24-литров компресор закупен по същата "схема" за ползване. Ами, нищо не става от него! Е, гуми може да помпа, но не и да сменя ако ще и цял ден да го чакаш.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
      За гайковерт мога да дам и 500-600лв. но за компресор няма място.
      С тоя литраж,и една няма да можеш да развиеш,при тоя бюджет по-добре се огледай за електрически гайковерт.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
        Здравейте колеги, обмислям закупуването на компресор за въздух 24л. мястото където ще стои в гаража не ми позволява по голям, ще го ползвам за помпене на гуми, издухване на разни детаили и за развиване на гайките на гумите за смяна летни зимни. Като ползвене евентоално 1-път на месец я го ползвам я не. Спрял съм се на BLACK & DECKER 24л. но видях че повече не ги произвеждат, спряни са от производство, та се чудих каква марка испитана от вас бихте ми препоръчали.
        Ползвам метабо 25л, междувременно съм събрал части да си правя по-голям и имам вече части за 2-3 компресора, но не съм започнал понеже този от няколко години не е мръднал, а го ползвам редовно за пръскане и каквото друго се наложи .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Ползвам метабо 25л, междувременно съм събрал части да си правя по-голям и имам вече части за 2-3 компресора, но не съм започнал понеже този от няколко години не е мръднал, а го ползвам редовно за пръскане и каквото друго се наложи .
          Описание, детайли - Metabo Basic 250-24 W

          Мощност 1500 W
          Въздухосъдържател обем 24 л
          Максимално налягане 8 bar
          Дебит 200 л/мин
          Дебит 95 л/мин
          Максимални обороти 2850 об/мин
          Ширина 63 см
          Височина 63 см
          Дълбочина 40.6 см
          Тегло 27 кг





















          Колега, при тия данни на Метабо, силно се съмнявам в истинността на твоите думи.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Думите са верни, може да има разлика в това което работя с него и това, което ти си представяш, не съм сервиз, но го ползвам редовно .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Компресор

              До колкото разбрах, по хубавите гайковери и по скъпите работят с много по малко дебит на въздуха.

              Коментар


              • От: Компресор

                Масления компресор на STANLEY 24л. го дават с най-голям дебит на въздух 222л на минута. Като сега гледам има скъпи пистолети които изискват дебит между 109 и 130л. на минута в зависимост от модела на пистолета.

                Коментар


                • От: Компресор

                  За съжаление истината излиза наяве, когато пред вас се опиташ да си смениш гумите с новите покупки. Ако китайците беха изобретили перпетуум мобиле, щяха само него да произвеждат. Пожелавам ти наистина да уцелиш десетката с тези покупки. Аз до сега не съм успял да хвана с трици маймуни, а не е като да не съм опитвал!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Бутилката е 207л. от камион ГАЗ 53 и е престояла 1год. отворена без фланец
                    и аз лично съм я държал 2 дни с вода,която вода я сменям два пъти на ден,но пак ме е страх да не стане БУМ.
                    Когато източа водата пак мирише на газ.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      А дали може към компресора от 25 литра да свържа последователно още една 25 литрова бутилка така ще имам запас от 50литра. Като гледам 25 и 50 литровите компресори ползват мотор от 2 конски сили. Някои правил ли го е това упражнение.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Можеш.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Може и по-вече от една , но не прекалявай
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Аз включвам два компресора да работят заедно. Единия съм го направил с накрайник за включване на маркуча от другия с бърза връзка. Така единия мога да го ползвам самостоятелно, а другия е само за работа в тандем. С двата постигам достатъчен дебит за боядисване, без да спирам. Понеже нямам редуцир вентил и съм направил втория да му се отваря баланса на 2,5 атм. Първо се мъчих да го карам на пресостат, но от често включване и изключване на мотора има опасност да изгори, а при биядисване тъкмо спре мотора и пак трябва да се включи.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Препоръчайте магазин от който да купя евтино периферия - пресостат, редуцир, разтоварващ и предпазен клапан + фитинги.

                              Също така искам да попитам на каква база се избира техния размер? Линията от главата до ресийвъра 3/8 и от него до края 1/4 ОК ли е?
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Сервизите, които съм обикалял, обикновено са си прекарали инсталациите с 1/2 водопроводни тръби. Един приятел се канеше да опъва от тръбите за парно с ал. вложка, но не знам до къде е стигнал. Аз като социалнослаб си бях разпънал 10мм гумени маркучи за кислород уж временно. Под 10мм не е интересно.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X