Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Дай поне марка и модел на машината. Подозирам, че въпросната гума е еластична и ремък няма да стане.
    Само емблемата е немска...
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #47
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      Машината е Scheppach MBS1100.
      По препоръка на колегата kozeboy (за което благодаря много) звъннах на една фирма, която внася марката Scheppach. Казаха че ще проверят колко ще струват въпросните съединители. Номер 66 от схемата по-долу:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scheme parts.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5810153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:list parts.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:5810154

      Коментар


      • #48
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        За нищо. Аз на тях им звънях два пъти да внесат машинката и не ми свършиха работа. Дано поне намерят този "бандаж". Убеден съм, че може да се замени лесно с друго.
        Иначе си имал лош късмет просто...След като е на паразитното колело, защо не опиташ да го "зашиеш" с тел или нещо друго?
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • #49
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          Много е тънко. Затова си мисля за стабилен ремък с поне 0.5 см. дебелина и фрезоване на колелата.

          Коментар


          • #50
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
            Много е тънко. Затова си мисля за стабилен ремък с поне 0.5 см. дебелина и фрезоване на колелата.
            Снимай тая бандажна лента да я видим, както и колелото.
            Не се вкарвай във филми с фрезоване и тн. Идеята на тоя бандаж е зъбите на лентата да не контактуват директно с металното колело (подозирам че е алуминиево в случая)
            Предполагам, че колелата са леко заоблени. Цялата тая работа е с цел колелото да не изправи чапраза на лентата.
            Дори “резенче” вътрешна гума от кола или мотор спокойно заместват тоя бандаж [emoji1]
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #51
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Нашите и двете нямат такива дивотии колелата са чугун .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Нашите и двете нямат такива дивотии колелата са чугун .
                Но ти знаеш къде да настроиш лентата, че да не изправиш чапраза [emoji1]
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #53
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Но ти знаеш къде да настроиш лентата, че да не изправиш чапраза [emoji1]
                  На колелата има борд който не позволява на лентата да застъпи чапраза . И двете ни машинки са от най ефтините модели и са нарязали стотици тонове различен материал .
                  Последно редактирано от sek.1; 07-03-19, 18:23.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Да, но това не помага в случая, освен ако не се предлага някаква рационализация. Иначе благодаря за разясненията.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                      Да, но това не помага в случая, освен ако не се предлага някаква рационализация. Иначе благодаря за разясненията.
                      Писах ти каква е рационализацията, но нещо четеш по диагонал. Мериш диаметъра на колелото и отиваш в най близкия магазин за руска техника (или за скутери) взимаш една вътрешна гума която да е малко по-тясна от твоето колело(та като си резнеш пръстен от нея да влезе след разтягане) Режеш си пръстен с широчината на колелото разтягаш малко и нахлузваш върху твоето колело.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                        Отидох да видя Harris BS115

                        [ATTACH=CONFIG]982733[/ATTACH]
                        Има къде да я сложа, но не знам дали да го правя или да взема настолна. Тази е висока 95 см и дълга 85 см, 60 кг. Стойката с колелата е тънка ламарина и трябва да се прави нещо по-функционално. Иначе е с 3 предавки (сменяш ремъка), нищо сложно. Като я сравних с Holzmann BS115 и Gude MBS115, установих, че само цвета им е разликата. Цените обаче са различни. Ако ми я дадат на цената на Gude-то ще я взема, че поне са тук, а не на 200 км.
                        Адаш,това е Harris,колкото аз съм цар Борис.Всичко по това менте е от кашкавал.Имах една такава и една от следващия клас.По голямата откърти леглото на редуктора и замина при колегата petroffbg.По малката след година и половина беше тотална щета.Купувани са от Полимета.За след гаранционен сервиз забрави.Колелата на лентата струват 30 и няколко долара,ама доставката Х10.Сега имам две Matrix MBS 550,абсолютно същата визия,но качеството е доста различно.Имам ги повече от три години и са нарязали трицифрен тонаж.В Баумакс тогава струваха около 650 лева,срещу 100 лв повече в Полимета.Ленти си пазарувам от В и Д - Интернационал и са три пъти по трайни от Полимета,при еднаква цена.Още утре мога да ти направа снимки и да ти ги изпрата на вайбър,че тука качването е кошмар.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          Писах ти каква е рационализацията, но нещо четеш по диагонал. Мериш диаметъра на колелото и отиваш в най близкия магазин за руска техника (или за скутери) взимаш една вътрешна гума която да е малко по-тясна от твоето колело(та като си резнеш пръстен от нея да влезе след разтягане) Режеш си пръстен с широчината на колелото разтягаш малко и нахлузваш върху твоето колело.
                          Бе аз по диагонал не чета, но не искам да влизам в спорове с такива "рационализации". То, първо, нищо не се връзва с източника на материала, после нищо не се връзва и с рязането на "рационализацията", та да докараш крайното изделие като хората. То ако ставаше толкова лесно с тия източници на материал или рязане прецизно, та да пасне всичко като по вода, щеше да има тонове информация в нетя и особено по руските/украинските сайтове, а не в момента да гадаем какво-що.
                          Хубаво би било, като човек пуска нещо като съвет, да е поне минал по тоя път конкретно, а не да хвърля боб за сметка на друг. И особено като става дума за относително опасна машина, която може да изхвърли режещ инструмент.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            Не може да изхвърли лентата, късал съм поне 50 . Пробвай без тази гумена простоия, няма как да изправи чапраза на лентата, ако искаш пробвай с клещи
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                              .
                              Хубаво би било, като човек пуска нещо като съвет, да е поне минал по тоя път конкретно, а не да хвърля боб за сметка на друг. И особено като става дума за относително опасна машина, която може да изхвърли режещ инструмент.
                              Имам 2 банцига чийто ленти са значително по-агресивни спрямо човешка тъкан (разбирай със значително по-големи зъби и чапраз)и доста по-висока скорост на лентата. И да пробвал съм това което ти казвам и да - работи.
                              Ако лентоотрезната машина с 30м/мин ти се вижда толкова опасна машина по-добре зарежи металообработката.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                                Аз не претендирам, че разбирам колкото който и е да е от вас, ни най-малко.
                                Но това са си моите ръце и моите пръсти.
                                Като искате да се доказвате с хвърляне на боб - моля заповядайте да го направите наистина на насраната ми китайска сглобка и после, ако имате пръсти, ще се радвам да ви чета мненията тука. Дотогава, с другите ви машини, нямащи общо с боклука, който обсъждаме, моля да се съобразите с това, което ви пиша.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X