Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
    Не ми трябва бира, бе колега, аз съм си спокоен, според теб защо трябва да съм разтревожен? Но благодаря за напътствията!
    Хубаво е компресорчерто ти, става да си чистиш стружките от машинките. Аз, освен двете отвертки и чука в гаража, ползвам един 200-литров компресор. Ама познанията ми стигат до там, че да си помпам гумите на колелото на детето с него.
    Наздраве!
    Супер!!!
    Явно имаш нужда от студена биричка, щото не визирах теб колко инструменти имаш... Но явно си се засегнал.
    Нямам намерение да си мерим.. инструментариума. Видях темата за бормашинката, забелязах че си мераклия. Но хайде вече качи и някоя друга снимка и тема за твойте дейности и проекти та да коментираме.
    Както ти вече спомена - не се познаваме и не знаем кой колко може. Затова като се видим да пием по бира ще лафим.

    Лека и спокойна вечер и наздраве
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 13-03-19, 22:10.

    Коментар


    • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

      Мнение No. 146 може и да ти опресни паметта, въпреки че не е минало много време от тогава.
      Не, не съм се засегнал и не, нямам нужда от студена биричка в това студено време.
      Просто се забавлявам, когато утвърдени и уважавани участници в тоя (а и в който и да е друг форум), се държат като малки деца и превръщат една дискусия от такава с аргументи, до такава, която се приватизира от отегчени авторитети. Жалко е.
      Извинявам се и аз на колегата за спама в темата му.
      Лека и спокойна и на теб!

      Коментар


      • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

        Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
        Мнение No. 146 може и да ти опресни паметта, въпреки че не е минало много време от тогава.
        Не, не съм се засегнал и не, нямам нужда от студена биричка в това студено време.
        Просто се забавлявам, когато утвърдени и уважавани участници в тоя (а и в който и да е друг форум), се държат като малки деца и превръщат една дискусия от такава с аргументи, до такава, която се приватизира от отегчени авторитети. Жалко е.
        Извинявам се и аз на колегата за спама в темата му.
        Лека и спокойна и на теб!
        Лека и спокойна!

        Бирата ще е от мен. Извинявам се ако съм те засегнал .

        Коментар


        • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1203.jpg
Прегледи:2
Размер:257.4 КБ
ID:5810389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_363023387893928.jpeg
Прегледи:1
Размер:529.3 КБ
ID:5810388Заебете тия реставрации и простотии дреме ми на дедовия, кое е реставрация и кое е пудрене. Шибаната кутия неще да работи. На клипа дето качих ясно се вижда, как се сваля частта в, която влиза Стержена въпроса е самата част, как подяволите се разглобява, че да се смени шпонката вътре... Те тва чудо като го сваля от кутията някакси трябва да го разглобя, за да стигна до шпонката вътре. Имате ли идея с избиване ли се сваля бронзовото зъбно колело или изобщо дали е разглобяемо това... При ненавит (незацепен) стержен бронзовото зъбно се върти свободно а оста на която са другите зъбни които предават движението не се движат. Когато се зацепи Стержена задно с бронзовото зъбно се завърта и цялата ос с другите зъбни и се задейства самохода. В средата в отвора има едно палче , което е скосено от вътре така както е скосен върха стержена при навиване на Стержена той избутва палчето навън и зацепва вътрешната ос с бронзовото зъбно. Общо взето това е принципа на работа на тая част.Има някаква, като зегерка, която се вижда на снимката между оста и бронзовото зъбно но по никакъв начин не мога да я сваля , а ме е страх да я напъвам за да не я счупя или изкривя.
          Последно редактирано от gaberov; 14-03-19, 09:05.

          Коментар


          • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

            Относно спама с компресора простено ти е колега аз поспамих повечко на твоята тема иначе компресора е екстра моя същото е подобен само, че с 24л бутилка и 3 компресора от климатици, пълнят бутилката от 0 до 8 бара за около минута. Малко премигват лампите, като включва ама се трае хаха инсталацията е яка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1552561575780.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5810395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1552561585466.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5810396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1552561593387.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5810397
            Те го, вид няма ама си боядисвам с него

            Коментар


            • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

              Хах супер е. И аз имам още един такъв мъничък с 20л. бутилка. Но е само с един компресор, като на по-малкия - Данфос 18 кубика. По-бавно я пълни ама е супер.
              Та един въпрос, ти с какво масло ги ползваш и доливаш ли им някога. Аз незнам дали компресора ми е шашав или какво, но не съм му добавял грам масло за 3г. и си е все същото количество. Мислех на тоя новия да оравя нивомерна тръба, но се отказах. По-интересното е че "новия" тоя от снимките ми направи впечатление че хвърля по малко масло през тръбичката, но дали ще изхвърли цялото... Та съм в едни размисли де, че източих и на двата маслото, което си е щатното някога налеено там. Но ся се чудя какво да налея?

              Поздрави

              п. П. По въпроса с подавателната кутя, свали я пак и внимателно пошвам да разглобяваш. Полека ще стигнеш до топлата вода.

              Коментар


              • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Хах супер е. И аз имам още един такъв мъничък с 20л. бутилка. Но е само с един компресор, като на по-малкия - Данфос 18 кубика. По-бавно я пълни ама е супер.
                Та един въпрос, ти с какво масло ги ползваш и доливаш ли им някога. Аз незнам дали компресора ми е шашав или какво, но не съм му добавял грам масло за 3г. и си е все същото количество. Мислех на тоя новия да оравя нивомерна тръба, но се отказах. По-интересното е че "новия" тоя от снимките ми направи впечатление че хвърля по малко масло през тръбичката, но дали ще изхвърли цялото... Та съм в едни размисли де, че източих и на двата маслото, което си е щатното някога налеено там. Но ся се чудя какво да налея?

                Поздрави

                п. П. По въпроса с подавателната кутя, свали я пак и внимателно пошвам да разглобяваш. Полека ще стигнеш до топлата вода.
                Помня, че когато правих моя компресор ма беше доста отдавна и той е там някаде на около 3 години, та говорих и аз тогава с един колега дето се занимава с климатици и той ми каза, че за тия си има някво специално масло тънко вече съм забравил какво беше. Но ако искаш ще го питам и ще ти кажа, той ми каза че тия компресори са направени да работят в затворена система и си хвърлят масло с въздуха то си е нормално и трябва от време на време да им се долива, че иначе приключват ама аз за 3 години не съм наливал нищо . А и не ми пука щото тука на вторични ги зимам по 10лв ако някой даде фира отивам и си взимам друг интересното е, че за толкова време не са мръднали и си работят, тогава го направих на майтап и го чакам сумати време да се строши че да си взема един 50 литров 10 бара фабричен ама не се троши пущината и си карам с него.


                За кутията май днес реших проблема поне с до колкото усилие да създам на ръка няма приплъзване зацепва добре. Проблема е бил в това, че външната част с ръчката се набива на цялата ос с шпонка и беше излязла навън с около 7 8мм и беше развит стопорния и винт, който я държи на място. Съответно като се навие Стержена не стига до край за да зацепи ппалчето като хората. Та аз го набих до край стегнах стопорния винт и ся, като навия Стержена зацепва и не мърда. В най скоро време малко да се поотопли (надявам се събота и неделя ) ще събера всичко и ще го пусна най накрая и ще разберем дали ще работи...

                Коментар


                • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                  Оригиналното масло се разтваря в фреона,слагаш синтетика 5, 40 и няма проблеми.

                  Коментар


                  • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                    Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                    Оригиналното масло се разтваря в фреона,слагаш синтетика 5, 40 и няма проблеми.
                    И аз така знам, но да питам де.
                    Тенкю

                    Коментар


                    • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                      Особеноста на онова масло е да издържи на PH-то на фреона .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Особеноста на онова масло е да издържи на PH-то на фреона .
                        АхЪ, демек ще живеят с 5w40 спокойно.

                        Благодаря

                        Коментар


                        • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                          И така колеги малко ъп на темата за, който му е интересно . Съругчето е почти готово с леки довършителни работи по лирата и мазилната система но иначе работи! Пуснахме първа стружка и за мое щастие с подаване на ръка (понеже още не съм зглобил лирата) мотора работи екстра не се замисля, не усетих забавяне на обороти или нещо друго дори при по дебела стружка. Скоро ще пиша как работят и самоходите, като намеря време да дооправя лирата.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1735049526595279.jpeg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5810593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_297166870958285.jpeg
Прегледи:1
Размер:123.2 КБ
ID:5810594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_294444751251935.jpeg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5810595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_520365105157082.jpeg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5810596Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_384780192304279.jpeg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5810597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_363236267610972.jpeg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5810598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_827181210958049.jpeg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5810599

                          Коментар


                          • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                            Вземи и си направи една защита на винта иначе добре се получава.

                            Коментар


                            • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                              На първата снимка се вижда капка, съхне му боята това беше само за пробата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X