Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

    При нас струговете са с наредена лира - 75/50/100
    Точно тая супуртна кутия, както е на колегата беше на нашата ц6! Верно е да се обесиш заради нея, трудна за работа. Вече не помня какво точно беше неудобна но беше смотана нещо. Свиква се все пак, ама при нас я изхвърлихме и я сменихме с нова. Сега като се замисля, тя май седи отворена горе на тавана! Колега... да не те радвам излишно, но ако не забравя ще са кача на тавана днес да видя дали е там хвърлена и дали може да се види какъв е тоя чарколяк.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.19.jpg
Прегледи:2
Размер:163.2 КБ
ID:5809535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.26.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5809536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.35.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5809537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.41.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5809538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.43.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5809539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.44.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5809540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.46.jpg
Прегледи:1
Размер:222.7 КБ
ID:5809541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.49.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5809542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.51.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5809543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.52.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5809544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.56.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5809545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.14.59.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5809546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.15.01.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5809547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.15.03.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5809548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-22 , 10.15.07.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5809549

    Коментар


    • #77
      От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Така, без кутия и капак не се ли пълни със стружки?
      Таблото е на стената на нивото на главата ми в друг край на работилницата и няма как да стигнат до него стружки, най много некое паяче да си направи паяжина.
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • #78
        От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        .... най много некое паяче да си направи паяжина.
        малко OFF ама хич не мислиш за здравето на паяците, ми ако го тресне тока?
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #79
          От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

          Ще тъкат с гумени ръкавици и ботуши...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #80
            От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Поне като ще е българска гарга, да е рошава...
            Ако държиш на рошава българска гарга, съседа постори цех по някаква европрограма, затвори цикъла производство и монтаж на ел.табла, може да се идва, гледа и поръча в произволен размер, цвят и комплектация......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #81
              От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

              Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
              При нас струговете са с наредена лира - 75/50/100
              Точно тая супуртна кутия, както е на колегата беше на нашата ц6! Верно е да се обесиш заради нея, трудна за работа. Вече не помня какво точно беше неудобна но беше смотана нещо. Свиква се все пак, ама при нас я изхвърлихме и я сменихме с нова. Сега като се замисля, тя май седи отворена горе на тавана! Колега... да не те радвам излишно, но ако не забравя ще са кача на тавана днес да видя дали е там хвърлена и дали може да се види какъв е тоя чарколяк
              По новата и по удобна кутия, която сте сложили пасва без никакво друго преправяне на струга ли ? Просто сваляш едната и слагаш другата така ли? Нагоре си се ползва същата дъска които се движи по паралелите или и тя се сменя?

              Коментар


              • #82
                От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                Колега,мисля ,че имам пълен комплект зъбни за лирата на Ц 5,ако проявяваш интерес обади ми се на 0896 608 408-Александър.

                Коментар


                • #83
                  От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                  Ще се възползвам благодаря колега!

                  Коментар


                  • #84
                    От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                    Колеги докато чакам трифазния ток намерих един човек тука в града, който каза че ще ми върже мотора
                    Монофазен с пусков и работен кондензатор. При него видях голям 100 литров компресор с компресорна глава от зил с 3кв трифазен двигател преправен на монофазен с работен кондензатор 30мкф пусков 250мкф и ключ Рига. Двигателя се справя без никакви проблеми с компресора развърта без проблем. Човека каза ,че го ползва вече 10 години и не имал никакви проблеми с загрявания и т.н. Интересното е, че според всички формули дават за работен кондензатор на киловат между 60-80мкф на 4кв излиза доста як кондензатор. Как тоя 3кв двигател работи с 30мкф работен кондензатор и има мощност някой правил ли е това упражнение и според вас какъв трябва да ми е работния кондензатор ?

                    Коментар


                    • #85
                      От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                      Както искаш де ама не си експериментирай много, щото пренавиването е към 129 кинта

                      Коментар


                      • #86
                        От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                        Човека ме увери, че е направил много такива двигатели самия той използва няколко на компресора, фуражомелката и още нещо не помня вече и ме увери, че всичко ще е наред ама с тия 30мкф на 3кв двигател разби всичката електротехническа литература и формули и форуми дето изчетох по този въпрос... Пусти мерак, тока ще се позабави та за това иначе е ясно, че трифазния си му е майката...

                        Коментар


                        • #87
                          От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                          Преди 15 години дилемата с трифазния ток я реших с един инвертор. Проблема беше че струга ми е руски ИТ1-М и реверса са го направили с реверс на мотора. Та нямах кой знае какъв избор.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spr_it1m_11.jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5809598
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #88
                            От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                            Аз съм подал молба за трифазен ток, но както всички знаем се чака, а ми се ще да направя някои тестове докато дойде трифазния..

                            Коментар


                            • #89
                              От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                              Ако не се лъжа аз съм с 150 работен и 300 стартов на 3квт, това при 380В (има трансформатор) . Като избираш кондензатори гледай, като развърти и остане на работните кондензатори двигателя да се върти мазно, без вибрации и бръмчене .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #90
                                От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                                При мене трябва поне 200/400мкф работен и пусков за 4кв, какъв трансформатор това нещо не го разбрах?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X