Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

    kalin09 точно е отговорил, по този начин както си го направил ще има и по големи вибрации, но при теб е важна ъгловата скорост.

    Коментар


    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
      kalin09 точно е отговорил, по този начин както си го направил ще има и по големи вибрации, но при теб е важна ъгловата скорост.
      А защо е направен така фабрично?!

      Аз честно да си призная не съм обърнал внимание. Дефазиран е точно с 45* . Преди малко се дзверих.
      В нета има доста примери и клипчета и всички твърдят, че трябва да са в една равнина "вилиците". Но видях и нови кардани за машини пак дефазирани на 45*...
      Интересно

      Коментар


      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

        На всички Ровъри предния е дефазиран и не са 45, ами около 30 примерно.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          На всички Ровъри предния е дефазиран и не са 45, ами около 30 примерно.
          Е добре де, аз не съм го мерил с ъгломер а на окомер. Затова няма да пипам нищо за сега, а ще пробвам. Някак си не ми изглежда нормално да са произвели това карданче както им е дошло. А по-скоро е с причина. Ще видим.

          БЛагодаря на всички
          п.п. ти намери ли си изравнител и искаш ли още боркороната ?

          Коментар


          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

            И аз не знам какво искам. Трябва да се консултирам с някой отворен дали ще ми върши работа, че иначе за какво ми е.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

              условието за равномерно движение на двата вала ако не са успоредни на този тип кардан са две
              1 пресичане на осите в точка О
              2 ъгъл бета 1 да е равен на ъгъл бета 2
              дадени са на фигура трета http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp14/4/4-32.pdf

              Когато това не е изпълнено, имаме разлика в ъгловите скорости и обикновенно слагат гумен съединител за да намали възникващите усилия.
              Последно редактирано от i208; 09-05-19, 21:16.

              Коментар


              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                И аз не знам какво искам. Трябва да се консултирам с някой отворен дали ще ми върши работа, че иначе за какво ми е.
                Да си имаш . Аз я взех за изравнител, маа... изравнителя си е изравнител. Тази специално е от някакъва твърда карбидна сплав, но определно се износва макар и бавно. А в същото време не дълбае камъка като диаманта.
                Утре ще пробвам пак на друг камък, ако става нещо ще ти я подаря, ако не - ако я искаш пак е твоя

                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                условието за равномерно движение на двата вала ако не са успоредни на този тип кардан са две
                1 пресичане на осите в точка О
                2 ъгъл бета 1 да е равен на ъгъл бета 2
                дадени са на фигура трета http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp14/4/4-32.pdf

                Когато това не е изпълнено, имаме разлика в ъгловите скорости и обикновенно слагат гумен съединител за да намали възникващите усилия.
                Аз днес понапаснах още някой дреболии и успях да сложа карданчето. На ръка с максималното възожно подаване напревено на ръка, което е много далече от фабричното максимално такова, кардачето не се въртеше с повече от 70-80 оборота в минута. А масата се движеше с повече от 1500мм/мин . Реално това е бързия ход. Та напрактика при нормално подаване, а на тази имам дори 8,5мм/мин , този кардан ще се върти изключително бавно. Следователно всякакъв тип вибрации ще са сведени до минимум, остава проблема с евентуалното придърпване, макар и да е незабележимо. Сега си обясних защо са го направили така пичовете от Опел - явно там ъглите оста на симитрия на кормилния прът и рейката са в равнини (неуспоредни) и затова са дефазирани и вилките с определен градус, за да бъде спазено условието на Окан!

                Като се замисля ми изплуваха някой мътни спомени от часовете по трансмисии, но уви

                Затова и на Рейнджа са дефазирани, що или моста или раздатката са под наклон

                Благодаря за просветлението, ще го свалям пак. Но най-вероятно след като я пусна, тъй като е възможно разликата в ъгловите скорости да е пренебрежимо малка!

                Коментар


                • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Таргич виж темата за инструменти на Румбата, там те споменах и обсъдихме шмиргелостъргалките.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    На кардана нищо няма да му стане. Лошото е, че ще подава неравномерно. Вероятно.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      Таргич виж темата за инструменти на Румбата, там те споменах и обсъдихме шмиргелостъргалките.
                      Ще, ама утре, че заспивам
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Лошото е, че ще подава неравномерно. Вероятно.. .
                        Именно!
                        Не е особена драма да го сфазирам с флекса и после пак да го заваря. И най-вероятно ще го направя за да си нямам главоболия в последствие.
                        Важното е че с този кардан ще е безшумна, а ако се наложи ремонт е ремонто пригоден самият кардан за разлика от фабричния

                        Коментар


                        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Хайде сега сфазиран кардан. Малко се престарах с флекса да махна контрите и стана ужас. Заварих една гресьорка и стана още повече УЖАСт ама бива де. Поне ще мога да му турам греЗ.

                          Коментар


                          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            I.Stoyanov метни едно клипче като я сглобиш.
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                              I.Stoyanov метни едно клипче като я сглобиш.
                              Разбира сее, тя е сглобена вече и ремаци има, остава да я включа в тока.
                              Просто пренарежда и доискусорявам работилницата отново, че есента не стигна време, а имаше откровени неща които ме тровеха!


                              Коментар


                              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Запалии
                                Остават някой дреболии.

                                http://cloud.tapatalk.com/s/5cffffa7...bb9037f6-V.mp4Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190611_190614_BURST9.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5815996http://cloud.tapatalk.com/s/5d00000d...4d5b9844-V.mp4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X