Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка- Струг СУ 585

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Супер е станал... аз на моя не му ползвам съединителя за заден ход малко побългарено като режа резби му обръщам мотора. Така като му свикнеш няма разлика дали е механичен или ел съединител поне за мен. Аз му харесвам, че в движение мога да му сменям скоростите без да спира универсала което си е бонус понякога. Браво за машината!

    Коментар


    • #17
      Чак бонус Универсалните стругове по принцип не са машини с висока производителност та няколко секунди забавяне не е фатално . При универсалните машини най важното е да е лека за управление и удобна на оператора защото през цялото време на работа е пред нея . При ЦПУтата пишеш програмата и машината с дни си работи без много да и се бъркаш в работата . Нашето МС съм го оставял цяла нощ само да си копае . Такъв 585 практически нов ми го даваха на цената на скрапа . Избягах като попарен Моето С 11 МТ като го намерих навремето го платих на момента без пазарлъци колкото ми поискаха за него . Преди един месец един познат търговец на машини ми предложи 8 бона за моя струг и го изхвърлих от работилницата .
      Последно редактирано от sek.1; 23-12-19, 05:55.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        Всеки си има виждане. А за тия 8к честито и то от търговец за тия взимам два в състояни близко до ново. Но в момента, както вече само боклуци остана този го взимам без да му мисля с нов паралел а не някой с механичен съединител и с 1 мм пропаднал паралел. Въпрос на вкус.

        Коментар


        • #19
          Всички съединители в кутията(7 броя) си работят и електро-механичния реверс е по- добър вариант от обръщане на фазите на главния мотор за мен . Един възел с ударни натоварвания по- малко.Иначе това със смяната в движение е бонус ако включва на по-ниска скорост при включване на реверса(тая модификация ще я направя),а иначе по схема при превключване на скорост от галетния превключванел трябва да се задейства спирачката.
          За мен е по-ергономична машина от С11(вече и такова имам но не ми е удобен) .
          Към колегата sek.1:заменям въпросния С11А минал ремонт в Завода за разваляне на металорежещи машини (да не се засегне некой колега) и след това малко ползван за Су585 в добро състояние!
          Поздрави и весели празници!
          Последно редактирано от Sando.D; 23-12-19, 19:37.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ще питам тия дни дали още седи това 585.

        • #20
          Първоначално публикуван от rcmodeli Преглед на мнение
          Всеки си има виждане. А за тия 8к честито и то от търговец за тия взимам два в състояни близко до ново. Но в момента, както вече само боклуци остана този го взимам без да му мисля с нов паралел а не някой с механичен съединител и с 1 мм пропаднал паралел. Въпрос на вкус.
          Поради спецификата на работата ми познавам повечето търговци на металорежещи машини в тая държава . В София в момента най силен е един арабин Ракан от циганите са Илия и Петър . Последните години и мангалите от Златна панега дръпнаха много . Аз съм приятел и от 30 години работя с най читавия от българите Манол. От доста години в крайна сметка кой каквото купи го продава на Ракан а той ги изнася в арабския свят. Само Манол гледа машините които купи да останат тук в България . На всички съм обяснил един елементарен факт . Металорежещите машини произведени в България са една кратна бройка . Едни 30% са си отишли по естествен път от амортизация . Едни примерно 40% са по хора и предприятия и не се продават . Остават едни 30% които се въртят в оборот ама и те посвършиха и от 10 години има трайна тенденция цените на ММ втора употреба да вървят само нагоре а състоянието им само надолу Вече читава машина много трудно се намира а излезе ли хората си и търсят реалната пазарна цена .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Поради спецификата на работата ми познавам повечето търговци на металорежещи машини в тая държава . В София в момента най силен е един арабин Ракан от циганите са Илия и Петър . Последните години и мангалите от Златна панега дръпнаха много . Аз съм приятел и от 30 години работя с най читавия от българите Манол. От доста години в крайна сметка кой каквото купи го продава на Ракан а той ги изнася в арабския свят. Само Манол гледа машините които купи да останат тук в България . На всички съм обяснил един елементарен факт . Металорежещите машини произведени в България са една кратна бройка . Едни 30% са си отишли по естествен път от амортизация . Едни примерно 40% са по хора и предприятия и не се продават . Остават едни 30% които се въртят в оборот ама и те посвършиха и от 10 години има трайна тенденция цените на ММ втора употреба да вървят само нагоре а състоянието им само надолу Вече читава машина много трудно се намира а излезе ли хората си и търсят реалната пазарна цена .
            Съгласен! По вторични падаха машини последните 5 и повече трудно и са леш повечкото...

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от rcmodeli Преглед на мнение

              Съгласен! По вторични падаха машини последните 5 и повече трудно и са леш повечкото...
              Днес един приятел ми се обади и ми каза че за С 11 МТ на един метър междуцентрово Ракан му е обявил цена от 7500 лева без ДДС

              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Днес един приятел ми се обади и ми каза че за С 11 МТ на един метър междуцентрово Ракан му е обявил цена от 7500 лева без ДДС
                Не знам за мен това за надути цени зверски много. Чакане му е майката има училища които още продават техника и е почти нова правила пантички и щуцери... Наскоро се сдобих с плосък шлайф tos pbh 20na малка машинка но стравнително запазена за сравнително малка сума.

                Коментар


                • #24
                  Миналата година в Ловеч в механотехникума имаше търг за стругове и фрези,почти всичките стругове ги взе Ракан.Цените на които взе струговете с10 и с11 са между 5500 и 7000лв.

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от rcmodeli Преглед на мнение

                    Не знам за мен това за надути цени зверски много. Чакане му е майката има училища които още продават техника и е почти нова правила пантички и щуцери... Наскоро се сдобих с плосък шлайф tos pbh 20na малка машинка но стравнително запазена за сравнително малка сума.
                    За нас може и надути да са ама на Ракан пазара му е в арабския свят където взима тия цифри ама в долари или евро . По търговете товари яко и взима машините на цена която аз не бих платил . Когато аз имам машини за продаване него не го пускам да ги види Понеже съм българин гледам нашите машини и за по малко пари да останат тук в някой човек да си вади хляба с тях . Имам ли добра машина на добра цена първо я пускам тук във форума . Човека с който работя е на същото мнение . Който е взел машина от мен ме споменава с добро дълги години https://www.youtube.com/watch?v=pQzkGuA9W78&t=100s С тоя чаршаф няма да е стругар
                    Последно редактирано от sek.1; 30-12-19, 09:58.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #26
                      Добро утро

                      Поздрави от Полша
                      Имам и струг cy 585. Много интересна машина. Търся документация за него, защото имам повредени съединители в него. Възможно ли е споделяне? Особено се интересувам от чертежите на скоростната кутия и главата.

                      Поздрави Марчин

                      Коментар


                      • Sando.D
                        Sando.D коментира
                        Редактиране на коментар
                        Здравей, пусни един мейл за да ти изпратя паспорта.
                        Поздрави!

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X