Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hauser MP-52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Главата е ясна, но каква е тая машинария на която е хваната?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Наклоняема маса от руски координат ,имам същата 250. Аз и във фейса питах колегата как се оправя с нея . Оригинално е с едно захранване и при въртене има милиампермер който отклонява и връща до нула на всеки градус и така се работи. Има нечовешка разделителна способност до 1 секунда от градуса, и за 250мм тежи да си е*е майката по спомен около 105 кила

      Коментар


      • Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Така,проблемът се реши със направата на леглата на раз.вала.
        Намерих решение за челосване,но тия тръби си пречат,а и не щът да излизат.Някой вадил ли е на Субару!?
        2 Пъти съм вадил комини на свещи за разни тунинги. Единият път беше лесно щото имах близка по фи неръждавейка и правих нови комини, иначе тапа -заварка- подгряване - обратен чук . Другия път беше по крив размер някъв крайслер , външна втулка(да не раздуе комина) - 24х0.75 резба обратен чук и вън ( пак подгряване поне 100 градуса че са лепени с нечовешки лепила )

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ВГЗ Преглед на мнение
          Наклоняема маса от руски координат ,имам същата 250. Аз и във фейса питах колегата как се оправя с нея . Оригинално е с едно захранване и при въртене има милиампермер който отклонява и връща до нула на всеки градус и така се работи. Има нечовешка разделителна способност до 1 секунда от градуса, и за 250мм тежи да си е*е майката по спомен около 105 кила
          Точно такава руска 250мм наклоняема маса е.Не съм я мерил,но двама огъваме коловоза при местене,тежи да си е.. мамата.Има някаква електрика по нея и милиамперметър,както и прецизни нониуси в сек,има и букса за включване.Идея си нямам как се включва(и къде) и как работи,някакви идеи!?
          Масите бяха две,тази и още една хоризонтална 320мм която продадох,а не трябваше.Беше със подобна електрика.
          С комините не се справих,грях на два пъти и пробвах със превъртане,не се получи,явно са запресовани и лепени зверски.Главата е била прегрята и изкорубена,последвал челен шлайф и монтаж.При палене задира средната шийка на вала,къса ремък и всичко става на салата.Наложи се челосване и корекция на лагерните легла,не стана на една установка и трябваше да я въртя на 180гр,заради къс инструмент.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар







          • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20191204_170455.jpg Прегледи:0 Размер:683.9 КБ ID:6533167
            Прикачени файлове
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • Това ми мяза на половин глава от Daihatsu Feroza, във абсолютно всичко.

              Комините се доставят отделно и се набиват. Но в ръководството не пише как се вядят. Явно не са предвидени за вадене.

              Лепят се с това:
              https://www.werkenmetmerken.nl/docs/Threebond_1377b.pdf

              Набиват се с обикновен чук и обикновено дървено трупче - даже и картинка са нарисували.

              Лепилото не е нищо извънземно - анаеробно лепило с висока якост. Има аналози на Loctite например. За да омекне/отпусне, трябва да се грее на 200 градуса минимум, по-добре 300. Което за глава не виждам как ще се случи.

              Главата се шлайфа, поставена на стойки, или поне така шлайфат тия в "главарницата", в която носих глава за шлайфане - по случайност имаше поставена една с комини на машината.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Спарки, тази глава трябваше да се шлайфа и отгоре, затова и трябваше да се махнат комините. Но като не излязоха-Пламен намери начина.
                Аз по една случайност бях там, та станах свидетел на работата.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...Лепилото не е нищо извънземно - анаеробно лепило с висока якост. Има аналози на Loctite например. За да омекне/отпусне, трябва да се грее на 200 градуса минимум, по-добре 300. Което за глава не виждам как ще се случи...
                  Ако въпросните "комини" са стоманени, по-лошата топлопроводиност би позволина да се нагреят до по-висока температура от тая на главата.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    Главата се шлайфа, поставена на стойки, или поне така шлайфат тия в "главарницата", в която носих глава за шлайфане - по случайност имаше поставена една с комини на машината.
                    Колегата е искал да шлайфа откъм р.вал за да може после да прогони тунела наново след като е задрал

                    Коментар


                    • Относно масата , на тея маси много лесно се убива финното въртене поради незнание. Финното въртене става през врътки 2 за да се включи червеяка на врътка 2 се затяга врътка 3(респективно за наклон или въртене) и важното е когато се стегне 3 и зацепи червеяка на 2, НЕ СЕ ВЪРТИ 1 защото изронва финия червяк ако се напъне . качил съм ти и паспорта на по големите братчета 400 и 500мм маси но принципа им е същия .
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • А това му е принципа на работа ... има 2 намотки които като се разминават правят няква индукция и ампермера на половин градус ходи 0-5-0 милиампера или поне аз това разбрах . Като го взех посъбрах доста информация , макар и братушките да са в невидение за работата с тези чудесии
                        Прикачени файлове

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X