Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hauser MP-52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Hauser MP-52

    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
    ако цената е такава както предполага колегата СЕК 1 и се направи пълна ревизия на машината- състояние на направляващи за да се види че няма скрити лимонки, аз бих я платил.
    Но с едно условие- задължително шпиндела да позволява подаване на МОТ през инструмента. За мен е важно.
    При нас дойде едно РВ за модернизация ама се закучи че им се сменят собсктвениците 4 пъти за 2 години та скоро не сме му искали актуални цени но едва ли са много по различни от тези които съм написал . Най лесното е звъниш и питаш на място .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Hauser MP-52

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      И кои са тези управления ? Не е космическа технология но все някой трябва да го направи .
      Според теб, къде се въвежда въпросната диаграма да кажем в гореспоменатия Мач3?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Hauser MP-52

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Така, като гледам на Пламен най-много му трябва делителен апарат с просто управление да върти градусите, което Спарки може да му стъкми . Мач3 също е вариант .
        Тази дейност сме я замислили със Спарки,като от мен зависи да направя механичната част а той електриката.А просто управление по координати прави и китаеца,като точността е завидна.

        Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
        ако цената е такава както предполага колегата СЕК 1 и се направи пълна ревизия на машината- състояние на направляващи за да се види че няма скрити лимонки, аз бих я платил.
        Но с едно условие- задължително шпиндела да позволява подаване на МОТ през инструмента. За мен е важно.
        Машината е на паралели(като на струг) със автоматично мазане,оригиналната шабровка си стои по тях.Има Нулеви отклонения по трите оси.Сервомоторите са правотокови със тахогенератори на 150-180в,и са големи.

        Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
        Но с едно условие- задължително шпиндела да позволява подаване на МОТ през инструмента.
        Туй пък какво е!?Може би охлаждане?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Hauser MP-52

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

          За мен четивото би представлявало интерес.

          .
          През седмицата ще се постарая да го сканирам и ще го кача.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Hauser MP-52

            МОТ=мазилно-охладителна течност.

            Коментар


            • От: Hauser MP-52

              В наши дни всички продават СОТ=смазочно охлаждаща течност
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Hauser MP-52

                Да, а някои продават СОРТ - смазочно охлаждаща ръждясваща течност. Бях купувал някаква нашенска. Разредена както е по рецепта. Където капнеше, нещата ръждясваха по-бързо отколкото ако капна чиста вода.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Hauser MP-52

                  По принцип СОТ-овете са доста агресивни, особено към пластмаса и гума. Всякакви такива елементи се скапват за няколко години в досег с тях. И много зависи каква си ползвал, ползваме на няколко производителя, включително на Приста. Те имат и скъпа, и евтина.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Hauser MP-52

                    Трябва да видя каква е била. Тъкмо ще използвам случая да подредя това което е останало в тубата в кофата за боклук, за да не ми се пречка.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Hauser MP-52

                      "..Така, като гледам на Пламен най-много му трябва делителен апарат с просто управление да върти градусите, което Спарки може да му стъкми .."

                      Има го вече готово. На ардуино.

                      https://www.youtube.com/watch?v=JctfmIBxVtA&ab_channel=ChernegaRose

                      Коментар


                      • От: Hauser MP-52

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        "..Така, като гледам на Пламен най-много му трябва делителен апарат с просто управление да върти градусите, което Спарки може да му стъкми .."

                        Има го вече готово. На ардуино.

                        https://www.youtube.com/watch?v=JctfmIBxVtA&ab_channel=ChernegaRose
                        Това е миниатюрно. На него му трябва нещо доста по-сериозно и като размери и като маса. Решил е да си прави "зъборез". Датчика за шпиндела ми стои на бюрото. От там - делене към делителния апарат и хода по X, и можеш да режеш всякакви зъби. Но за големи модули трябват големи железа. Това от клипчето за повече от модул 2 изобщо не го виждам как ще устиска.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Hauser MP-52

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Това е миниатюрно. На него му трябва нещо доста по-сериозно и като размери и като маса. Решил е да си прави "зъборез". Датчика за шпиндела ми стои на бюрото. От там - делене към делителния апарат и хода по X, и можеш да режеш всякакви зъби. Но за големи модули трябват големи железа. Това от клипчето за повече от модул 2 изобщо не го виждам как ще устиска.
                          Делителният апарат на 675 едва ли е по - голям и по - масивен от този на клипа. Така , че колкото и голями железа да стърже , едва ли ще са по - обемни от този размер. Освен това решението е готово, при условие , че Пламен може да си "издяла" присъединителния фланец. Ако става обаче въпрос за координатната , нещата стоят по- различно.

                          Коментар


                          • От: Hauser MP-52

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Това е миниатюрно. На него му трябва нещо доста по-сериозно и като размери и като маса. Решил е да си прави "зъборез". Датчика за шпиндела ми стои на бюрото. От там - делене към делителния апарат и хода по X, и можеш да режеш всякакви зъби. Но за големи модули трябват големи железа. Това от клипчето за повече от модул 2 изобщо не го виждам как ще устиска.
                            За нарязване на зъби по-добре да вземе една зъбонарезна машина и да ги нарязва с червячна фреза. Многократно по-производителен метод и по-точен. Може лесно да лови ъглите на наклона и да задава положително или отрицателно изместване.

                            Коментар


                            • От: Hauser MP-52

                              Точно това е идеята,да си направя зъборез.Ще стане напред във времето.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Hauser MP-52

                                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                                За нарязване на зъби по-добре да вземе една зъбонарезна машина и да ги нарязва с червячна фреза. Многократно по-производителен метод и по-точен. Може лесно да лови ъглите на наклона и да задава положително или отрицателно изместване.
                                Май не забеляза че съм писал за "датчик за шпиндела". Именно за рязане с червячна фреза иде реч. Делене на въртенето на шпиндела към въртенето на детайла. Комбинирано с ход по X на масата или ход по Z на главата на същия принцип = наклонени зъби с червячна фреза. Класически зъборез с безкраен брой деленета няма, или поне зъбните колела за което трябва да са половин трикрилен гардероб.

                                Това - шпиндел до 200 оборота, датчик с 3600 импулса на оборот през безлуфтова предавка 1:10, и имаш 36000 импулса за оборот. От това - делене на колкото си искаш през стъпков или серво мотор на делителя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X