Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настолна бормашина - съвет ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настолна бормашина - съвет ?!

    Имам нужда от настолна бормашина за неотговорни домашни задачи и проекти. Не че ми е спешно но съм притиснат леко да взема решение затова и темата.

    Та накратко - стара българаска машина без менгеме и каквито и да било други допълнения. Трифазна, цената е нещо около 200 гущера. Обаче най-соновният проблем е че искам да я ползвам на монофазно напрежение. Демек най-доброто решение е пренавиване на мотора/друг мотор или честотен инвертор. Менгеме също ще трябва да и диря, както и малко освежаващ ремонт - лагери, боя ...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:6143868

    За горната крайна прогнозна сума мога да взема нещо подобно:



    Готово, с 2 години гаранция и напълно готово за употреба.


    Та въпросът е на кое да се мяткам. Пак казвам ще я ползвам от дъжд на вятър, САМО и единствено като бормашина.

  • #2
    От: Настолна бормашина - съвет ?!

    Мисля че се бъзикаш.имах същата като на долната снима само че брандирана кингкрафт или нещо подобно.Шпиндъла мърдаше по няколко милиметра,пълна скръб.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      От: Настолна бормашина - съвет ?!

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Мисля че се бъзикаш.имах същата като на долната снима само че брандирана кингкрафт или нещо подобно.Шпиндъла мърдаше по няколко милиметра,пълна скръб.
      Нее не се бъзикам. Виждал съм я точно същата - няма грам люфтове и работи изключително мазно

      Коментар


      • #4
        От: Настолна бормашина - съвет ?!

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Нее не се бъзикам. Виждал съм я точно същата - няма грам люфтове и работи изключително мазно
        Това показва че си се ориентирал, не знам защо питаш тогава? Но като питаш, горната е вечна, долната е лъскава зависи вече от предпочитанията.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #5
          От: Настолна бормашина - съвет ?!

          Аз пък си взех ето таквоз чудо Райдър и за употреба от дъжд на вятър се е утепало и заема малко место - с менгемето струва 60-70 лв.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12-12544-20140520124822_15164.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5783401
          Има и по скъпи с доста по добро качество.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Настолна бормашина - съвет ?!

            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
            Това показва че си се ориентирал, не знам защо питаш тогава? Но като питаш, горната е вечна, долната е лъскава зависи вече от предпочитанията.
            Не не съм решил, ако бях решил щеше да действам. По-скоро чуденката е защото съм заринат от недовършени и чакащи задачи и проекти и още една отвисяваща машина за ремонт само ще ми виси във времето вместо да я ползвам. От друга страна и аз мисля, че реално на старата машина няма какво да и се строши, въпреки че е на 50+ години. Докато новите китайчета са конфекция. Е незнам ко да правя ...

            Стойка имам една, но токровено не ме радва ама хич...

            Коментар


            • #7
              От: Настолна бормашина - съвет ?!

              Взимай дедото. Ако не е убита от употреба или лошо стопанисване, в най-лошия случай ще иска едни лагери, парцал, боя, хубав патронник, както се разбра от другата тема - едно инверторче, и си готов.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Настолна бормашина - съвет ?!

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Взимай дедото. Ако не е убита от употреба или лошо стопанисване, в най-лошия случай ще иска едни лагери, парцал, боя, хубав патронник, както се разбра от другата тема - едно инверторче, и си готов.
                Абе така е, ама пусто нали всичко опира до кинти. За веднъж в седмицата да пробия 5 отовра ми е малко неоправдабо да налея 500+ кинта за 60 годишна бормашина, било то и много здрава...

                Коментар


                • #9
                  От: Настолна бормашина - съвет ?!

                  Тая лъскавата е с куха тънкостенна колона и е пълен кич. Ще си дадеш парите на вятъра и после ще ревеш. Търси си някоя по запазена българка стара. Ако трябва спести още малко и то ще излезе някоя прилична.Ето моята я взех преди десетина години за 150 лв и работи като часовник. Въпроса е да намериш нещо запазено.Успех.
                  Прикачени файлове
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Настолна бормашина - съвет ?!

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    Тая лъскавата е с куха тънкостенна колона и е пълен кич. Ще си дадеш парите на вятъра и после ще ревеш. Търси си някоя по запазена българка стара. Ако трябва спести още малко и то ще излезе някоя прилична.Ето моята я взех преди десетина години за 150 лв и работи като часовник. Въпроса е да намериш нещо запазено.Успех.
                    Имам същата.Дърта грозна ама работи без ядове.Купих я от един скрап на 1лев килото.Беше обче без мотор.Присадих и един трифазен и край.
                    Ама има малко луфт във оста на патронника.Не знам дали може нещо да се поправя там.Не съм разглабял никога.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настолна бормашина - съвет ?!

                      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                      Тая лъскавата е с куха тънкостенна колона и е пълен кич. Ще си дадеш парите на вятъра и после ще ревеш. Търси си някоя по запазена българка стара. Ако трябва спести още малко и то ще излезе някоя прилична.Ето моята я взех преди десетина години за 150 лв и работи като часовник. Въпроса е да намериш нещо запазено.Успех.
                      Мерси!
                      Парите не са въпрос на нямане, а по - скоро на неискане да бъдат дадени . Мога да си купя и една от 1500 чисто нова българска, но къде е смисъла като ще я ползвам от дъж на вятър.
                      Добре де почти се навих на старата нашенска, ще преспя с тязи идея и ще видим какво ще сътворя

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настолна бормашина - съвет ?!

                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        Тая лъскавата е с куха тънкостенна колона и е пълен кич. Ще си дадеш парите на вятъра и после ще ревеш...
                        В тая тема има инфо по въпроса.

                        Малко извън темата, но се сетих като видях снимката на твоята бормашина. Идея откъде може да се закупи ключа с квадратния профил - тоя който е за отхлабване на зет колоната и настройка на височината на машината?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настолна бормашина - съвет ?!

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Идея откъде може да се закупи ключа с квадратния профил - тоя който е за отхлабване на зет колоната и настройка на височината на машината?
                          Аз идея за закупуването нямам, но съм правил с подръчни материали в 2 варианта от дебел квадратен профил със заварена тръба за дръжка и втория вариант беше много набързо от наварени 4 шини 40х40х4

                          Коментар


                          • #14
                            От: Настолна бормашина - съвет ?!

                            Хич не се ебавай ами взимай българската,след едно обслужване ще имаш чудна бормашина дето и внуците ти ще работят на нея.Перфектна работа ми върши и за бормашина и за почистване на клапани и за полиране на дребни детайли и за закопчаването на клапаните,само трябва да преработя дръжката като тази на колегата.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0038 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:247.4 КБ
ID:5783403Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0285.jpg
Прегледи:1
Размер:272.0 КБ
ID:5783404

                            Коментар


                            • #15
                              От: Настолна бормашина - съвет ?!

                              Че 200лв си е направо без пари за българската.Аз скоро търсех и нямаше такива цени от по 200лв. Взех една за 400лв ,много подобна на "60годишната".Щом колегите те съветват за българската въобще не му мисли Ето това взех преди месеце за двойно повече пари:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1301.jpg
Прегледи:1
Размер:504.6 КБ
ID:5783405

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X