Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мини естакада за автомобил - направи си сам.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мини естакада за автомобил - направи си сам.

    Привет, в къщи нямам канал, а когато ми потрябва все съм ползувал другаде, но е много неудобно. За това реших че една мини рампа/естакада ще ми свърши добра работа. Ако си свалям скоростна кутия няма да ми помогне, ама за дребни неща ще е супер полезно. Разрових нета и се спрях на профили L - 35Х35х3мм. Имах доста шини приблизително 15Х5мм от метални стъклени прегради слагани навремето мижду терасите. Сложил съм ги по-гъсто за здравина и си мислех че като са повече гумата ще минава по-гладко. Накрая размерите са: Ш230хВ210хД1000мм. Не е много висока, но примерно диферинциала се вдигна на около 450-500мм от земята /гумите ми са 195/65/15/ и спокойно се навирам до половината автомобил. Не съм теглил колко са тежки, но не ми е особен проблем да ги разнасям двете зедно. За сега са само на грунд че в това време съхне бавно и ще ги боядисам някой друг път. Когато станаха готови нямах търпение да ги изпробвам и легнах да почистя мрежичката на клапана на турбото пък и на спокойствие си огледах долната част на колата без да излизам от гаража. Когато е на естакадата освен ръчна и на скорост подпирам задните гуми с подходящи подпори.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171125_085416.jpg
Прегледи:1
Размер:322.8 КБ
ID:6139626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171125_164456.jpg
Прегледи:1
Размер:557.7 КБ
ID:6139627Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171126_114951.jpg
Прегледи:1
Размер:591.5 КБ
ID:6139628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171127_090722.jpg
Прегледи:1
Размер:276.6 КБ
ID:6139629Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171127_090742.jpg
Прегледи:1
Размер:594.3 КБ
ID:6139630

    Приятна вечер!

  • #2
    От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

    Майсторска работа ...а не като аз , по бързата процедура Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2027.jpg
Прегледи:1
Размер:519.1 КБ
ID:5773471
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

      Да ама, са в пъти по-леки от мойте!

      Коментар


      • #4
        От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

        Мераклия си, браво.
        Сега и стойки за подпиране когато е вдигната колата.
        После и стойка за обръщане на колата.
        После-железарски цех.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

          Една идея .Вкарай по една тръба на всяка от тях ,напречно ,за да можеш да вкараш тръба която да ги обединява като сглобка и да се контрира с по един болт към тръбите-втулки на рампите.Ако ги завариш ниско няма да ти пречат при работа,но ще стане супер стабилно и двете ще са една обща конструкция на болтова връзка.Никаква силова работа по колата или джипа ,няма да ги размести.Много по-безопасни ще са.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

            Чукай на дърво отдолу тухла да не каже тряс-с... И гледай да има някой наоколо или пък телефона да е у теб...

            Коментар


            • #7
              От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Чукай на дърво отдолу тухла да не каже тряс-с... И гледай да има някой наоколо или пък телефона да е у теб...
              Не ми се смята, ама ми се вижда малко вероятно.

              п.п. Поне до около два тона де.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                Трябва един Х да се сложи в YZ равнината, сега не си осигурен по никакъв начин, ако колата тръгне на страни. Двата долни пояса трябва да се свържат.

                Коментар


                • #9
                  От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                  Точно за събирателна на втулки тръба ,казвам и аз .На болтова връзка ,тръбата може да се издупчи за различни по ширина хонови части.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                    Ти говориш връзка между двете части, аз говоря за връзка между долните пояси на една част.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                      И аз имам такива стойки,проблема при мен е,че се пързалят по асвалта (бетона) докато качвам возило върху тях.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                        Имам забележка към средната вертикална подпора,върху нея трябваше да стъпят двете хоризонтали.
                        Във тоя случай бих заварил от вън триъгълна планка.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                          А да, подпорите трябва да са вертикални, сега се получават едни гадости в заварките.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                            Да попитам, понеже от доста време се каня да си направя канал, а никога не съм зидал/отливал кофтажи: Какво препоръчвате за дебелина на стената на канала? Предполагам е пропорционална на МПС-то като килограми, което ще се качва?
                            Мога да си намеря тротоарни бордюри. Ако ги "наредя" за стени на канала и ги "стегна" като ги залея с бетон, дали ще е стабилна конструкция?

                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мини естакада за автомобил - направи си сам.

                              Вече са направени стойките и не ми се пипа по тях, но ако съм сгрешил нещо ще се поправя.
                              Мислех да ги свържа заедно защото колкото и да ги набутвах под гумите, те не опираха до крайните ограничители, когато е качена колата. Наистина ще е по-здраво с тях обаче искам от долу да няма нищо, защото много лесно се навирам така и ми е безкрайно удобно.
                              Относно заздравяването и заварките ето снимка:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5773960
                              На фигура 2 се вижда че рампата е малко с трапецовидна форма за по-добра устойчивост и да не се "счупи" на страни. Заварките на всички профили са в три равнини за по-голяма здравина. Правени са с базични електроди Бюлер на обратна полярност.
                              Макар че едно оребряване като на фигура 1 няма да е излишно.
                              Двата долни пояса са свързани в единят край от първата стъпка на рампата , а в другият край под ограничителя за гумата. Значи да сложа и по средата ли? Защото гледах фабрични и те там нямат, отделно са с по-малки профили от мойте.
                              Знам че трябва да се направи здраво, но с толкова много заварки ще усуча конструкцията. Два дена си играх със стойките и повечето време отне заварянето на стъпалата защото са близко едно до друго и самата конструкция се нагрява много, колкото и да заварях с изчакване и на далечни детайли.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X