Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горелка за твърд припой ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горелка за твърд припой ?

    Здравейте, имам нужда от съвет. Трябва ми газова горелка за твърд припой. Ще запоявам медни тръби с дебелина до Ф12-15мм. Ще я ползвам и за други цели, но основно ме интересува да работи с твърд припой (медно-фосфорен). Задачата е да запоя едни медни тръбички към метален съд, които ще са под налягане ДО 8 бара. Температурата няма да превишава 200* целзий. Основното ми питане е дали ще стане с такъв вид горелка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gorelka-za-propan-butan-rothenberger-turbojet-2610--40596-500x500.JPG
Прегледи:1
Размер:14.2 КБ
ID:6120622 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17421_1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:6120623 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17421_8.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:6120624
    По спецификации може да работи с търд припой с медни тръби до Ф18мм , но хората в топлотехника, представители на Rothenberger не бяха осбеноубедени, че ще стане с такава горелка и MAPP гаЗ.

    Та ако някой е ползвам подобно нещо и знае как се държи нека сподели.
    Благодарско

  • #2
    От: Горелка за твърд припой ?

    я да се абонирам?

    Коментар


    • #3
      От: Горелка за твърд припой ?

      Зa дa сa ти сигурни нещaтa е нaй-добре с бренер горелкa с номер нулa,но трябвa кислород и гaз.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Горелка за твърд припой ?

        Подобни горелки Virax предлагаха още преди 20 години, бутилката с газ ( около 500 мл.) се навиваше директно на горелката.
        Иначе ясно, ротенмотен искат да ти шитнат своя.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Горелка за твърд припой ?

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Подобни горелки Virax предлагаха още преди 20 години, бутилката с газ ( около 500 мл.) се навиваше директно на горелката.
          Иначе ясно, ротенмотен искат да ти шитнат своя.
          Майсторе аз бях по други причини в магазина и питах и дори щеше да си напазаря ако някой ми беше казал ДА става, а не - дай ни 200кинта пъък ако стане ок, някоя тръба се разпои под налягане голяма работа...
          Ако имаш нещо подобно, не се къхари да споделиш


          И да, знам.каква е точната метода, питам за такъв тип горелка (с един флакон) дали става, относително надеждно ??

          Коментар


          • #6
            От: Горелка за твърд припой ?

            Става поне при мен.Я разгледай каталога им.Там има и други горелки.
            Ей тая я ползвам аз SUPER FIRE 3

            Линк ще сложа към руския им сайт ама ако е проблем да го махне някой мод и да ме извини.
            http://www.rothenberger-tools.ru/look0412.htm
            Удобна лека и върши работа.До 15ка тръба съм я ползвал за сега.
            Мисля ще се справи до 22 с твърд припой,но не и в условия на студ и вятър.
            За там си палиш оксижена и това е.
            Но за парите си е екстра.Сто и двайсе или стои и трийсе лева беше.
            За налягането не се плаши.На 40 бара при мен си държат.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Горелка за твърд припой ?

              Не се занимавай с глупости , тези горелки и твърд припой не се получава . С тях може да запояваш с калай . Правилния вариант е с кислород и газ . Има евтини турски горелки , ако не ти се дават пари за маркова . За твърдия припой трябват температури над 750 градуса. Имам 2 различни качествени , подобни на посочения вариант. Дават им температура около 750 гр.и с твърдия припой не се справят .

              Коментар


              • #8
                От: Горелка за твърд припой ?

                Стават описаните горелки до 400 градуса, но за запояване на нещо по обемисто не им достига сила.Стигнах до извода , че за универсална горелка,за малки неща и по големи трябва бренер с кислород.Има вече много модели развиващи до 3000 градуса,проблема е че са малко по скъпи бутилките с газ и кислород и са за еднократна употреба. Ползвах за проба малък уред такъв на приятел и останах много доволен. Цената им е около 300 лв.

                Коментар


                • #9
                  От: Горелка за твърд припой ?

                  Ха ся де, едни викат става, други не...
                  Същото казаха и пичовете в нагазина, при някой се получавало при други нее.
                  Искам категорично мнение за посочения тип горелки. До 200лв е бюджета, барабар с газта. Толкова давам за хобигорелка за отдъжд на вятър.
                  Оксижен не искам и не ми трябва, поне не на този етап.

                  Благодарско

                  Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горелка за твърд припой ?

                    За медна тръба до 16 18 мм с проба съм видял че запоява добре със сребърен припой,с горелка с така наречената мап газ от флакон. За по големи или ло дебели медни неща като казани за ракия ,без кислород са слаби и не стават.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горелка за твърд припой ?

                      Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
                      За медна тръба до 16 18 мм с проба съм видял че запоява добре със сребърен припой,с горелка с така наречената мап газ от флакон. За по големи или ло дебели медни неща като казани за ракия ,без кислород са слаби и не стават.
                      Те по каталог тая горелка си и дават до Ф18мм с твърд припой, така че. Въпросът е дали става изобщо, дори и с по-тънки детайли.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Горелка за твърд припой ?

                        С по тънки детайли проблеми няма , запоява много добре ,бързо става и не отива много газ. Може да се ползва и мек припой които според мен дава също добри резултати и са здрави спойките. Какво по точно ще запояваш, може да има и други начини

                        Коментар


                        • #13
                          От: Горелка за твърд припой ?

                          Нямам за продан, някога да, но вече не.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Горелка за твърд припой ?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Те по каталог тая горелка си и дават до Ф18мм с твърд припой, така че. Въпросът е дали става изобщо, дори и с по-тънки детайли.
                            Показаният по-нагоре модел на Ротенбергер - супер ултра турбо 3, не може да се използва с твърд припой без съдържание на сребро. Да не говорим че има и други бъгове. Доста разочароващ продукт...
                            Чудесен е за спояване с мек припой и разпалване на барбекю!
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Горелка за твърд припой ?

                              Момци ето каква я свърших след консултация с колегата slatanic се разходих д магазина и взех
                              Rothenberger superfire 3
                              С флакон mappgas пак на същата фирма.
                              Еми работи и то много добре. Със сменяеми бренери за различни дейности. Дават и до Ф28 за твърдо спояване.
                              Туко-що я опитах на тръбичка ф10 към метална планка 2мм дебела с медно-фосфорен припой и флюс. Ами става много добре. Късния следобяд още тестове.







                              Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X