Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически гайковерт РАЙДЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

    Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
    Днес пробвах Raider-a на болтовете на джантите на Мерцедеса ми и не можа да ги отвие. А съм ги стягал с 30см рамо и не много силно натискане с крак. Поръчах Dewalt 899p2, който да се надяваме ще върши по-добра работа.
    Никога не стягай с крак. Винаги дозатягай на ръка.С крак винаги ще си излъган за силата с която стягаш.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #92
      От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

      Масово шофьорите ги стягат с крак,тръба и щанга,никакъв проблем няма,възела е предостатъчно дуракоустойчив.Проблема е само да не стягате с пистолет усилен докрай,особено ако болтовете са с резба 12х1.25(Фиат,Лада) е тогава ще сменяте и главини/полуоски и болтове.Веднъж стегната с кой да е читав пистолет,заводските "ключове" за джанти нямат никакъв шанс да отвият болта/гайката,тръбата на ключа просто се раздува и превърта.За такива случаи си нося един ладов ключ за джанти в колата,направени са от плътно желязо,а не от тръбичка натисната на преса в единия край.

      Коментар


      • #93
        От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        Никога не стягай с крак. Винаги дозатягай на ръка.С крак винаги ще си излъган за силата с която стягаш.
        Винаги затягайте с крак!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #94
          От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Винаги затягайте с крак!
          Точно така- поне 20-30 още градуса с крак за да съм по-спокоен, гайковерт на макс ще направи цял оборот още за сравнение.

          Коментар


          • #95
            От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Винаги затягайте с крак!
            ?

            Вече 28 г. карам и винаги стягам на ръка! с ключа който е даден за мпс-то. Без да използвам тръби.

            п.п. зад гърба ми возя едно гробище с хора.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #96
              От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

              Масовите болтове по леките коли се стягат с 10-12кгс,мисля че повечето от нас могат да произведат това огромно усилие с голи ръце и ключа,който ни дава завода.Всичко оттам нататък си е пренатягане,освен ако не сложите поне метър тръба на ключа едва ли ще строшите нещо,но повечето производители обещават че при не особено голямо усилие,няма да си гоним гумите по пътя.Пистолета е много противопоказен за ситните резби и освен това има навика да стяга 7-10 пъти повече от предписаното(когато го използва идиот)замислете се на пътя как ще постигнете 70-100кгс с 30см рамо на ключа за гуми.

              Коментар


              • #97
                От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                За 70-100 трябва да тежиш 200-300 кила.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #98
                  От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                  И пак няма шанс,масовите ключове по фв,ауди,бмв и мерцедес са една проста огъната тръба с пресован шестограм в края.Шестограма се връща почти до кръгла форма и превърта при по-голямо усилие.За да има някакъв шанс се иска кован ключ и тръба.Между другото нормалните болтове по повечето масови коли М12х1.5 издържат нечовешко пренатягане без някакви сериозни последствия.Масово се стягат железните джанти докато конуса на джантата направо потъне към главината.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    И пак няма шанс,масовите ключове по фв,ауди,бмв и мерцедес са една проста огъната тръба с пресован шестограм в края.Шестограма се връща почти до кръгла форма и превърта при по-голямо усилие.За да има някакъв шанс се иска кован ключ и тръба.Между другото нормалните болтове по повечето масови коли М12х1.5 издържат нечовешко пренатягане без някакви сериозни последствия.Масово се стягат железните джанти докато конуса на джантата направо потъне към главината.
                    От такива ортака редовно си връзва надницата
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                      10kg/m са усилие 20кг, приложено върху ключ с дължина 50см.
                      Ако върху този ключ стъпи човек с тегло 80кг, затягащият момент става 40кг/м!

                      Коментар


                      • От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                        Което е около 3 пъти повече от предписното.
                        Ако реши и да се сецне отгоре сигурно отиват към 5-600 нютона
                        Последно редактирано от //Радо//; 27-02-18, 07:48.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Което е около 3 пъти повече от предписното.
                          Ако реши и да се сецне отгоре сигурно отиват към 5-600 нютона
                          Когато се "окапят" с претягането някой си плаща.............
                          Разпънати резби,скъсани болтове,развалцовани отвори на джантите и най важното-"усмивки на пътя и при майстора"!!!

                          Коментар


                          • От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                            При стягане на ръка рядко се случва да се изпорти болт,вярно че има някои шофьори,които искат да им е сигурно.Аз до сега нормално стегнат и след това развит болт не съм виждал,само по телевизията съм чувал,че на някои модели мерцедес се случва

                            Коментар


                            • От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                              Аз съм много доволен от Девалт-а (899P2). Ползвал съм го 4-5 пъти, но когато се наложи, знам че няма болт до 14-16мм който да му се опре. Отви болт на шайбата на коляновия вал, който преди това го бях мъчил на стартер. Освен него си купих и едно малко Девалт-че (880М2) и го ползвам постоянно и за всичко.

                              А за болтовете на джантите, по принцип най-добре с динамометричен ключ ако трябва всичко да е по книга. На повечето коли се стягат с 12-15кг. Аз вече ги стягам с малкото Девалт-че без да задържам прекалено много.
                              Последно редактирано от Alexxxx; 08-05-18, 10:55.

                              Коментар


                              • От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                                Като сте се разприказвали за гайка на шайба на колянов вал - трябва да завъртя една с 400Nm. Как/с какво?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X