Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически гайковерт РАЙДЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

    малкия 400N дето го дават дали ще върши работа за два пъти в годината за смяна на джанти

    Коментар


    • #47
      От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

      Ако наистина е 400Nm, трабва да върши работа. Батерийна Makita 350Nm ми отвива гайките все едно не са стягани.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

        По принцип електриските гайковерти "не са оферта" - дори при полу-любителска употреба от 1-2 часа седмично при мен вече изхвърлих втори /от 500лв/... Изкарват около година...
        Наскоро си купих компресор и пневматичен гайковерт... Нищо общо като ефективност!
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #49
          От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Наскоро си купих компресор и пневматичен гайковерт... Нищо общо като ефективност!
          Всъщност точно на това ефективността му е никаква. Но пък изкарват доста. Вече имам и гайковерт и пневматична тресчотка на Hazet, и малка шлифовалка на Raider, която харчи въздух като за световно, привсе че е пълен ташак като мощност. Но пък прощава грешки - като я претовариш просто и падат оборотите, включително и до първо спиране. Бормашината не прощава такива работи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

            Аз си купих малкия...от 5 болта на джантите на колата отви 1 (един). Но пък магнети на мотори отвива...за което и си го купих.

            Коментар


            • #51
              От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

              Да повдигна малко поостарялата тема . Чудя се за два модела ел.гайковерти , кой ще е по ефективен. Единия е големия вариант на Райдера 500Nm , а другия е ето този http://topmashinionline.com/product.php?id=6361 , който уж е от Швейцария. Разликата в мощността е голяма но до колко Райдера я вади е под въпрос. Гайковерта ще се ползва за домашна употреба за развиване на болтове по автомобили.

              Коментар


              • #52
                От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                Всъщност избора се спира между Райдер ама по малкия 400Nm, и този DWT със 320Nm.
                От големия Райдер се отказах точно защото е прекалено голям. Днес сравних двата модела 400 и 500Nm и разликата е огромна. Този 500Nm е направо огромен, бързо ще изморява ръката , разликата между двата е 2+кг което не е малко. Вярно и разликата в мощността ще е голяма ама трябва да се гледа и практичността.

                Коментар


                • #53
                  От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                  Такаааа. По стечение на обстоятелствата съм собственик на големия райдер 500нм. Впечатленията ми са : Вади си нютоните и при развиване и при завиване. Гайка на фланец на диференциал стегната уж заводски на 370нм я развива на третото чукване както се вика. Същата гайка стегната пак от него с три чуквания се стегна с неясна сила- неясна защото динамометричния форсе се счупи при 350нм без да мръдне гайката. Гайка на каре развърта я без да се товари като гайката даже и не се разконтря. При болтовете и гайките на джантите даже и не причуква директно ги развива. Това са впечатления от мои проби. Проблемите му са освен че е голям и неудобен, не държи на "бой" както въздушните. Това го разбрах по трудния начин след продължителен опит(2-3мин) без да го спирам в опит да раздвижа един болт, гайковерта изпуши буквално че и се подпали. Резултата ротор за смяна и счупени четки.
                  Дано някои успее да прочете дългото ми описание и му бъде от полза в избора. Пък ако някой има въпроси да пита. ��

                  Коментар


                  • #54
                    От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                    Аз преди месец си купих онлайн Райдър ,пневматичен,за 100 лв,300 и няколко нютона с бая вложки,в кутия,с масло,удължител,масло и т.н.Компресора ми прави 10 атм. с малка бутилка.Тръгнах да сменям тампон на двигателя на колата....развих 10 мм болт на 10-я път,отпред взе да пръска масло,комшията ме чу,дойде да гледа сеир.
                    После реших да пробвам болтовете на джантите/затягани на ръка/-от 5 развих 3.Аз основно затова го взех....да си сменям гумите зимни/летни!Ами не става!Не си купувайте/аз го подарих на жената/,даже и за сто лева...просто не си заслужава опъване на маркучи и палене на компресор!
                    Впрочем и 50 лв да ми даде някой веднага ще му го дам....развил е само 4 болта!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Батерийна Makita 350Nm ми отвива гайките все едно не са стягани.
                      Дай модела, че нещо не го намерих.

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      /аз го подарих на жената!
                      Тя на какво ще го готви?
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                        Тя на какво ще го готви? [/QUOTE]

                        Ти сериозно ли бе?
                        Аз всяка джунджурия дето си купя я подарявам на жената за 8-ми март!Жена, купих ти компресор!Жена, купих ти пушка!Жена ,купих ти подкалибрени куршуми за гладкоцевните и експанзивни за карабината!Жена ,купих ти тампони за моята кола и т.н.И с играчките на децата е така!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Дай модела, че нещо не го намерих.
                          Ба ли я - беше при приятел от форума, дето вече не пише тук. Не знам и дали се продаваше в България, ама със сигурност щеше да е на нефелна цена.

                          ПП: Примерно нещо като Makita BTW450 (440Nm, питай Google). Ама както и предполагах, цената е "красива".
                          Последно редактирано от sparkybg; 20-09-16, 14:03.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                            Този който си харесах е 280Nm и е безчетков на Макита, модел 281. Вижда ми се и компактен за разлика от 450Nm-етровия. Въпросът е- може ли някой да каже тия 280Nm (приемаме че щом е Макита са реални) за каква работа биха били достатъчни?

                            Иначе цената в ebay на бодито е около 350лв., но ще дебна нещо по изгодно.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                              Силно се надявам проблемите които ще имам с райдерера да са през гаранционния му период �� . По принцип ми се струва че електрическата част му е слаба, а и човека от сервиза ми каза, че роторите им биле слаби страна. Ще видим през оставащия гаранционен период колко работа ще свърши за сметка на времето прекарано в сервиза �� .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Електрически гайковерт РАЙДЕР

                                Моя електрически райдер си развива и завива болтове и гайки, та даже замазва резби. тезо които вече са тръгнали, та вече ме е страх да го ползвам за завиване, само да обера резбата, и после с тресчотката.
                                Не знам модела, мога да го погледна, ма е "някакъв" си.
                                Не е претоварван с работа разбира се, за сериозна работа си има други марки, но за гаражни нужди си е супер.

                                За професионална работа пневматичните нямат конкуренция.
                                И не са райдер...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X