Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    Един добър съвет: вземи си 2 ключа. Един до 50-тина нютона (най-добре до 60, ама са дефицит...) и един от 40 до двеста и колкото дойде. Защото като започнеш да си натягаш мотовилките на каквото-и-да-е, дето се стягат с 42нютона+/-2 на 250 нютоновия ключ с 60 санта рамо... интересно целене настава, колкото и да е верен ключа. А ей така, за ташак, съм мерил динамометрични ключове на цена от 10 до 400 кинта, с горна граница около 220-250 нютона, ВСИЧКИ имат отклонение. Разликата е, че на по-скъпите отклонението е а) по-малко и б) сравнително постоянно във времето.


    тарирането, за да не се занимавате с равномерно разпределен товар, се прави хоризонтално С менгеме, винт, кантар (цифров, проверен), ъгломер(не дюлгерски), точна рулетка (която сутрин и следобед показва едно и също или проверена измервателна линия или шублер, ама тия от по метър рядко се срещат по домашните гаражи) и калкулатор. Ъгломера е, за да е сигурно, че натоварваме на 90 градуса, а винта - за да позволява плавно увеличаване на усилието, без да се препотите 3 пъти. Щото да удържиш на ръка 38.97 кила точно под определен ъгъл и да увеличиш силата с не повече от 0.1 кг/секунда си иска бая препотяване, колкото и да си як.
    С рулетката се мери точното разстояние от центъра на въртене до точката на прилагане на силата, а калкулатора е за да сметнете колко точно нютона са 18.47 килограма на 472 милиметра
    След нагласяне, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави повторна проверка!
    Аз лично, когато стягам нещо отговорно, си правя проверка непосредствено преди да стягам. Което си е малко прекалено, но пък съм спокоен.

    Ако инструмента се използува за някаква сертифицирана дейност, за която се изисква проследяване на валидност, задължително се тарира при лицензирана от БСА фирма (за България и околностите) или съответната лицензирана организация за останалия сват.
    За всички останали случи - където ви е кеф, с малко фантазия и ум, може и в къщи.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Вече взе да ми се изяснява картината,ще трябва да отделя повече пари от замислените.Друг въпрос искам да задам,как стои въпроса със дигиталните адаптери които заместват стандартния ключ?

      Коментар


      • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        За работата по автомобил не е толкова важно да сцепи десетата от нютона. Примерно главата е важно да се стегне еднакво, а дали първото стягане е 39 или 41 няма такова значение.

        Коментар


        • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
          Вече взе да ми се изяснява картината,ще трябва да отделя повече пари от замислените.Друг въпрос искам да задам,как стои въпроса със дигиталните адаптери които заместват стандартния ключ?
          Ми ако има къде да ги завреш - добре стои въпросът. Ама съм ползвал 2-3 пъти моя та не знам, ако често го ползваш може и нещо друго да събереш като впечатление.

          Коментар


          • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ъхъ.
            Аз казвам приблизителен метод.

            Димич, нали си инжинерче(пишман според мен, ама е друга тема), я кажи-можеш ли да сметнеш с колко трябва да намалим теглото на тежестта заради масата на рамото?
            То влияе с теглото си, но на различна дължина с различна сила. Дай формула по която да сметнем с колко трябва да намалим тежестта в края заради неравномерното разпределение на масата по дължината.

            Разбираш ли ме? Ако приемем, че дръжката на ключа тежи 1 кг, не може автоматично да извадим този килограм от тежестта на края на лоста. Защото 1 кг приложен на 1 метър дава едно усилие, а на 5 см от вала-съвсем друго.
            Това е ясно и на децата де, ама дай формула по която да изчислим с колко се увеличава силата с отдалечаване от вала, съобразена с намаляването на масата на лоста.

            Въпросът е единствено към Димич.
            Не искам да го приемате като спамене или заяждане в темата от моя страна. Току що претеглих моя динамометричен ключ и тежи 1,455кг. 70-210 нютон*метра е.
            Дължината на рамото е точно 0,5м. За да го направя рамото 1м ми трябва тръба, която предполагам ще тежи също около 1,5кг. Влиянието на нормално разпределения товар е просто. Примерно ако приемем че ключа+рамото=3кг, то тези 3кг, ще действат все едно се намират по средата на гредата или на 1м ще се равняват на допълнително 1,5кг.
            В моя случай, с тегло на ключа 1,455кг, на края ка ключа ще действат 0,7275кг и ако искам да натоваря ключа с 10кг.м, то на края му трябва да добавя 19,2725кг.

            Коментар


            • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Коментар


              • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Цял живот работя с този ГДРейски ключ и никога не съм имал проблеми да претегна или да недозатегна нещо . Имам и от новите марка неизвестна и с него не съм имал проблеми няколко пъти съм го ползвал при стягане на глава . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6352.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5739597
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  Това си е напълно работещ инструмент.
                  Трябва само малко повече внимание-да гледаш стрелката. Що двигатели са сглобени с такъв ключ, и си вървят без да протестират, че не са стегнати с най-модерен електронен указател...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Цял живот работя с този ГДРейски ключ и никога не съм имал проблеми да претегна или да недозатегна нещо . Имам и от новите марка неизвестна и с него не съм имал проблеми няколко пъти съм го ползвал при стягане на глава . [ATTACH=CONFIG]897172[/ATTACH]
                    Тоя си е направо модерен. Утре ще фотна една антика също от ГДР даже и тресчотка си има.

                    Коментар


                    • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Цял живот работя с този ГДРейски ключ и ...
                      Пробвай с това да стегнеш биелите на някой дребен двигател както си е на купето ... Може, разбира се, но си е мъчение.
                      Ако няма да се стягат само глави и главини, два ключа са силно препоръчителни.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Пробвай с това да стегнеш биелите на някой дребен двигател както си е на купето ... Може, разбира се, но си е мъчение.
                        Ако няма да се стягат само глави и главини, два ключа са силно препоръчителни.
                        Аз за това съм си взел един от новите . То те са нови май само за нас . През 1987 година имах такъв американски в сервиз Москвич .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Цял живот работя с този ГДРейски ключ и никога не съм имал проблеми да претегна или да недозатегна нещо . Имам и от новите марка неизвестна и с него не съм имал проблеми няколко пъти съм го ползвал при стягане на глава . [ATTACH=CONFIG]897172[/ATTACH]
                          Имам подобен, но скалата е заличена Дали може да се възстанови ?
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Може що да не може . Даже ми даде идея нашите платкаджии да ми изецват една резервна от неръждавейка .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              Ми , щото ми е наследство и не знам за какви стойности е .
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                                Трудна работа на времето имаше такива всякакви Руски ; ГДРейски ; ФРГейски чешки ; полски .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X