Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Искам да престържа глава за мотоциклет Балкан 250, да и намаля обема на горивната камера, за да направя двигателя подходящ за съвременния бензин.
    Проблема е, че отвора за свеща не е в центъра, а отворите за шпилките не са симетрични. Нямам и планшайба.
    Мислех да си направя дорник от стар спирачен диск от автомобил, центрирам главата спрямо диска, разпробивам диска, стягам с шпилки и гайки, центрирам аксиално и стържа. Но как ще стане радиалното центриране, все още не мога да измисля.
    Някой ако има по-добра идея, нека да сподели.
    Не знам какъв ти е струга и универсала му, ако се отваря достатъчно с изместване и подлагане на челюстите докато центроваш. Щом нямаш други сгоди малко по бавно ще е но няма как да не стане.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #32
      От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

      Ми тогава трийте и моето мнение.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #33
        От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

        Не съм мерил дали с обратните челюсти ще успея да хвана главата отвън и дали ребрата за охлаждането ще го позволят, но е идея да се пробва. Благодаря, още утре ще споделя резултати. А може и да щракна някоя снимка за нагледност.

        Коментар


        • #34
          От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

          Много е гърбава и няма да можеш да я хванеш с обикновени обратни челюсти, освен ако имаш челюсти на които да им пристроиш напред пък и нагоре ако е нужно.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #35
            От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

            Далече си от София ако беше тука я оправям за половин час . Центровам я на фрезата и с разстъргващата глава я опердашвам за нула време . Мога да я кача и на МСто там с една кръгова интерпулация става още по бързо .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

              Благодаря за предложението. Тук също мога да я занеса да я фрезоват, но искам сам да си я престържа на стругчето, тръпка ми е

              Коментар


              • #37
                От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Благодаря за предложението. Тук също мога да я занеса да я фрезоват, но искам сам да си я престържа на стругчето, тръпка ми е
                Освен да ти услужа с планшайба. Ако успея да и събера частите.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

                  Ако не стане както го мисля, може да се възползвам, стига да не е голяма.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Майсторлък, или технологии откраднати от старите майстори

                    Към 300мм. Може и по-малка да е.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X